HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nový Bydžov - Vrchlabí 4:6

Konec základní části

18.01.2012
Jana Poskerová
Základní část je ukončena a Vrchlabí v posledním zápase na ledě Nového Bydžova vyhrálo. Průběh utkání sice jednoznačný nebyl, Vrchlabí sice otevíralo brankovou bilanci, ale byl to Bydžov, který následně převzal vedení do svých rukou. Až ve 40. minutě vrchlabští stav srovnali a byl to Kovář s Filipem, kdo překlonil pomyslnou ručičku štěstí na stranu hostí z Krkonoš.
22.kolo, středa 18.1.2012, 18:00
Nový Bydžov
4:6
Balažík, Mikeš - majer, Komárek, Reček, Novák, Věchet, Malina, Čížek, Břetenář, Vaníček, Červený,Semanco, Menyhárt, Špaček, Louženský, Ouzský
Effemberk, Abrahám - Mádle, Provazník, Rathouský, Zázvorka, Bušek, Blažej Mi - Jakubec, Kovář, Šrámek, Lepka, Filip, Svoboda, Marek, Blažej Ma, Srnský, Oppelt, Jirků, Brunclík
Třetiny: 2:1,2:3,0:2  Branky a nahrávky:2. Lepka, 23. Blažej, 23. Šrámek, 40. Jakubec, 52. Kovář, 60. Filip- 6. Komárek, 11. Semanco, 26. Louženský, 33. Věchet . Rozhodčí: Pahulák - Průcha - Antalík . Vyloučení:10 + 10 Oppelt :8 + 10+10 Semanco . Využití:1:1 . Diváci: 150. Průběh utkání:2:1,4:4,4:6.
Horalům paradoxně ublížila rychle vstřelená branka, kdy Svoboda objel branku a s jeho přihrávkou přes brankoviště neměl Lepka na druhé tyči problém. Domácí sice rychle odpověděli, ale branka jim nebyla uznána pro předchozí přerušení hry. Toto varování nebrali hosté vážně a tak Bydžov potrestal vlažnou a nedůraznou hru Vrchlabských. Nejprve Komárek vyrovnal a po chvíli v přesilovce Semanco střelou mezi betony otočil skóre. Od 16. min. hrál Stadion až do konce první třetiny v oslabení.

V druhé části už byli hosté aktivnější a dostalo nabídku přesilové hry. V ní mohl nejprve Zázvorka dvakrát skórovat,ale Balažík ho v obou případech vychytal. Nestačil až na Blažejovu teč Rathouského střely od modré. Hned v dalším střídání uvolnil Kovář Šrámka, který byl v úniku faulován. Nařízené TS Šrámek s jistotou proměnil. A Bydžov využil uspokojení vrchlabských. Nejprve Efemberk neudržel nahozený kotouč od modré a Louženský dorážkou vyrovnal. Po tomto gólu proběhlo střídání v brance hostů a mezi tyče se postavil junior Abrahám. Následovala série vyloučení vrchlabských hráčů a až při dvojnásobné přesile se prosadil Věchem a strhl vedení zase na domácí stranu. Do kabin se ovšem odcházelo za vyrovnaného stavu. Opět v přesilovce nejprve vyslal do šance Kováře Provazník, ale jemu blafák Balažík kryl, nestačil až na Jakubcovu střelu po ledě.

V úvodu třetího dějství se blýskl Abrahám super zákrokem a pak už byli přece jen více aktivnější hosté. Dlouho však svoji převahu nemohli přetavit v rozdílovou branku. Do poloviny třetí třetiny měli obě mužstva po výhodě dvou mužů v poli navíc, ale ani jedno toho nevyužilo. Vítězný gól vstřelil v čase 51:18 Kovář, který se krásně trefil ke vzdálenější tyči v situaci 3 na 2. Stadionu bylo horko v tři minuty před koncem, to totiž musel Filip za podražení na trestnou lavici. Oslabení však přežii,l a když pak faulovali v poslední minutě i domácí, bylo v podstatě rozhodnuto. Jejich pokus o power-play ukončil do prázdné branky Filip.

Pavel Biegl, HC Stadion Vrchlabí: Opět jsme proti celku ze spodní poloviny tabulky předvedli nemastný, neslaný výkon a domácí nás trápili až do konce. V takovýchto utkáních máme prostě problém s koncentrací. Myslím si, že druhé místo po základní části nám za předvedené výkony v jejím průběhu právem patří.