HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 4:3sn

Kolín Vrchlabí porážku neoplatil, výhru vystřelil Bláha

25.08.2013
Tomáš Pavlík, Jana Poskerová
Hokejisté Stadionu nastoupili do svého druhého přípravného utkání. Opět to bylo proti Kolínu. Stadion po čtyřiceti minutách vedl 3:1 a zdálo se být rozhodnuto, hosté ale ve třetí třetině stav srovnali, a tak se šlo na nájezdy. V nich za domácí uspěli Šťastný a Bláha, posledně jmenovaný zaznamenal vítěznou trefu.
Příprava, neděle 25.8.2013, 17:00
4:3sn
Kolín
Luňák (Jeschke) – Hamerský, Provazník, Poskočil, Klement, Kadavý, Lenoch, Zázvorka, Pulec – Fořt, Filip, Jakubec (C), Šťastný, Bláha, Březina, Svoboda, Jirků, Oppelt, Chmelař, Gengel, Marek
Sejpal (Moravec) – Pýcha, Pácal, Barták, Skokan, Chaloupka, Hanzl, Výborný, Špringl, Morkej, Kadlec, Šifta, Malý, Mejzr, Valášek, Semirád, Šafránek, Jankovský, Ježek, Zumr, Kubát
Třetiny: 1:1, 2:0, 0:2  Branky a nahrávky: 20. Šťastný (Poskočil), 32. Šťastný (Poskočil, Lenoch), 34. Hamerský (Filip, Fořt) – 12. Ježek (Kubát), 44. Šifta, 51. Morkes (Šifta). Vyloučení: 3:7. Diváci: 435. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4.3.
Přijel Kolín v lepší formě, nebo domácí podali horší výkon než ve středečním utkání? Každopádně byl na ledě vrchlabské arény předveden slušný hokejový boj. Z utkání přinášíme pouze nejdůležitější zvraty zápasu.

Do zápasu nastoupily oba týmy ostře. Fořt po přihrávce Filipa nastřelil tyčku. V domácí přesilovce pak Gengel po Oppeltově přihrávce bránu přestřelil. Domácího Luňáka se snažili prostřelit Ježek se Zumrem, ale obránci splnili svůj úkol dobře.Šifta s Morkejkem využili nepřesnou rozehrávku Bláhy, ale bránu Vrchlabí minuli. Až ve 12. minutě v signalizované výhodě překonal ležícího Luňáka Ježek, asistence Kubát. Až v poslední minutě třetiny se vrchlabští hráči vzpamatovali, o puk za branou hostí statečně bojoval Fořt, ale byla z toho jen tyčka. Až 34 vteřin před koncem šikovně pálil na brankáře Poskočil, ale jeho ránu srazil přesně za záda Sejpala Šťastný.

Po začátku druhé třetiny byl za faul na hlavu vyloučen na 2+10 Klement, ale vzápětí se po vyloučení kolínského hráče síly vyrovnaly. Skvěle si na ledě počínali Fořt - Jakubec - Filip, ale nedařilo se jim zakončení do brány. Až 32. minuta přinesla zakončení a to opět Šťastného, kterému nahrávali Poskočil a Lenoch. Při další přesilovce domácích byl ve 34. minutě úspěšný Hamerský, který s přehledem pálil od modré. Ve 39. minutě bylo nařízeno trestné střílení za faul na kolínského Šifta, ten však neproměnil.

Poslední třetinu začali domácí přesilovkou. Kolín se však nedal, a tak se hokejisté vzájemně přetahovali o pásmo. Ve 44. minutě se před domácí brankou prosadil Šifta a v 51. minutě hosté z Kolína po závaru před Luňákem vyrovnali, Morkes, asistence Šifta. Vrchlabí si sice vytvořilo tlak, ale střely neskončily za zády hostujícího brankáře, pokud je nezpracoval, šly mimo branku. Po 60. minutách byl stav nerozhodný 3:3 a kapitáni týmu se rozhodli o prodloužení formou samostatných nájezdů.

První nájezdy Kolín: Jankovský - dal, Šafránek - nedal, Valášek - nedal.
Vrchlabí: Gengel - nedal, Šťastný - dal, Filip - nedal.
Druhé nájezdy Kolín: Hanzl - nedal, Jankovský - nedal.,br> Vrchlabí: Fořt - nedal, Bláha - dal.

Po samostatných nájezdech vyhrál domácí tým.