HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Klatovy 8:4

Klatovy v odvetě nezvítězily

11.02.2015
Po nepřesvědčivých dvou třetinách se vrchlabský tým zvedl a v poslední dvacetiminutovce ukázal svou sílu. Klatovy dle předpokladů šly do zápasu s vervou a dostávaly tak domácí hokejisty pod tlak. Stadion se sice dostával do střeleckých šancí, ale jeho koncovka byla v dnešním zápase tragická. Střelecky se domácí hráči prosadili až v poslední třetině, kterou vyhráli 5:1.
31.kolo, středa 11.2.2015, 18:00
8:4
Klatovy
Sobotka (Abrahám) – Hamerský, Kadavý, Skočovský, Bažant, Klement, Hlaváč – Jakubec, Filip, Vlach, Oppelt, Jirků, Bláha, Matějka, Urban, Fořt, Srnský, Kerekanič
Lavička (Lejsek) – Zeman, Blumentrit, Bouček, Prokop, Nejdl, Houfek, Beran, Jakubec, Hobl, Pacanda, Bastl, Vondryska, Čuban, Pejchar, Pech, Opava
Třetiny: 2:1,1:2,5:1  Branky a nahrávky: 4. Urban (Matějka, Klement), 9. Fořt (Matějka, Urban), 33. Bláha (Jirků), 42. Bláha, 50. Urban (Fořt, Hlaváč), 53. Fořt (Matějka), 60. Vlach (Kadavý, Hamerský), 60. Jirků (Skočovský, Bláha) – 16. Pejchar (Čuba, Blumentrit), 25. Vondryska (Čuban), 36. Vondryska (Čuban), 46. Pacanda. Rozhodčí: Kopeček, Hurita, Špringů . Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 575 . Průběh utkání: 2:1,3:3,8:4.

Vrchlabský celek vstoupil do utkání s vervou. Hned v úvodu utkání prověřil Tomáš Bláha schopnosti hostujícího gólmana, bohužel jeho pokus skončil na tyči. Ve 4. minutě utkání rozjásal vrchlabský stadion Patrik Urban, který po kombinační akci s Klementem a Matějkou poslal domácí tým do vedení 1:0. První akce hostů byla k vidění až v 8. minutě, kdy Pacanda prověřil bdělost domácího gólmana. Domácí nedali hostům šanci a v 9. minutě se dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Patrika Fořta, který se nejrychleji zorientoval v tahanici před brankou a uklidil kotouč za záda gólmana - 2:0. Ve 14. minutě byl vyloučen domácí hráč Klement. Na konci přesilové hry hosté snížili domácí náskok pouze na jediný gól. Kombinace Blumentrita a Čubana dala příležitost ke střele Danielu Pejcharovi, který střelou překonal domácího gólmana Sobotku - 2:1. Před koncem první třetiny bylo k vidění vyloučení také na hostující straně. Na 2+2 minuty byl vyloučen hostující Zeman. Domácí v první třetině svojí přesilovou hru nevyužili.

Domácí začali druhou třetinu v kombinačním duchu. Ve 25. minutě hosté srovnali s domácími krok. Hostující útočník Roman Vondryska si položil domácího gólmana a skóroval - 2:2. Po vyrovnávacím gólu se hra přelévala ze strany na stranu. V polovině druhé třetiny se dostali hosté do tlaku. Ve 33. minutě se domácí ujali zpátky vedení. Po přihrávce Tomáše Jirků se dostal ke střele Tomáš Bláha, který s přehledem překonal hostujícího gólmana - 3:2. Tři minuty po domácím gólu hostující Roman Vondryska podruhé v dnešním utkání skóroval. Prokličkoval vrchlabskou obranou a přesně zamířil za záda domácího brankáře - 3:3. Na konci třetiny měli domácí možnost přesilové hry. Po střele Daniela Vlacha se domácí radovali z gólu, který ovšem rozhodčí neuznal.

Vrchlabští zahájili třetí třetinu gólem. Po vyhraném vhazování se ke kotouči dostal Tomáš Bláha a s přehledem překonal hostujícího brankáře - 4:3. Na konci přesilové hry při vyloučení domácího Oppelta se hostům podařilo opět vyrovnat. Na třetí pokus překonal domácího gólmana Tomáš Pacanda 4:4. V 50. minutě se dostali domácí opět do vedení. Po přihrávce Patrika Fořta přesně zamířil Patrik Urban - 5:4. Neuběhli ani tři minuty a domácí se dostali do dvoubrankového vedení. Střelcem branky se stal Patrik Fořt, který si pohrál s hostujícím brankářem - 6:4. Ihned po vstřelené brance měli hosté šanci na snížení skóre. V nebezpečné pozici před domácím gólmanem se objevil Beran, ale domácí brankář vyřešil situaci zalehnutím kotouče. Tři minuty před koncem utkání si hosté vyžádali oddechový čas. V poslední minutě klání domácí dvěmi brankami rozhodli o větším rozdílu ve skóre. Nejprve si Daniel Vlach vychutnal střelu do prázdné branky 7:4 a poté Tomáš Jirků donutil zahodit hostujícího gólmana hůl po jeho přesné střele 8:4.

Domácí potvrdili roli favorita a zaslouženě získali tři body.

Autorem reportáže je Jan Přikryl

Josef Řeháček: Nejhorší byla druhá třetina. Tu první jsme odehráli zodpovědně a kdybysme proměnili šance, zápas by byl rozhodnutý. Tak jsme si zbytečně ve druhé části komplikovali život a dostali jsme soupeře do hry. Ve třetí třetině jsme se zvedli, chlapi začali hrát jednoduše a stříleli, tím se obrátil i výsledek. Co se týká Kuby Neužila, měl antibiotika, takže ve středečním zápase ještě odpočíval, do Kolína s ním počítáme. Jinak nemocný je i Patrik Lenoch a Jirka Jebavý. Chřipka řádí i v našich řadách.