HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Klatovy 3:0

Klatovy si z Krakonošova body neodvezly

10.12.2016
Jan Přikryl
První třetina se nesla ve znamení nezáživného hokeje z obou stran se spoustou přerušení. Druhou část byla oproti té první jako den a noc. První branku zaznamenal Šťastný, poté se ke svému spoluhráči přidal jeho jmenovec Oppelt a domácí tak vedli po dvou třetinách dvoubrankovým rozdílem. Třetí třetina přinesla už pouze jednu branku, kterou vsítil domácí Novák a pečetil tak domácí vítězství.
20.kolo, sobota 10.12.2016, 18:00
3:0
Klatovy
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků, Chleborád, Jandejsek, Skočovský, Kadavy – Procházka Filip, Šťastný, Novák, Šimoníček, Bláha, Čurda, Urban, Maďar, Oppelt
Sochůrek (Štekr) – Špaček, Slavík, Kubík, Houfek, Leština, Kulhánek – Tulačka, Švarc, Topinka, Pacanda, Uhlík, Beneš, Vlček, Němec, Jakubec
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:0  Branky a nahrávky: 24. Šťastný (Filip, Klement), 29. Oppelt (Bláha, Novák), 56. Novák (Procházka). Rozhodčí: Veinfurter Libor - Mgr. Potůček David, Špringl Radek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 952. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0.

Začátek zápasu začali aktivněji hráči domácího HC Stadionu. Ve 4. minutě se do šance dostali domácí horalé. Novákovi se po objetí branky nepodařilo dostat puk do sítě. V 8. minutě se ke střele dostal jeden z domácích forvardů, ale jeho střele scházela přesnost. Na druhé straně se k dobré střele dostal Tulačka, ale vyprášil pouze betony Jelínka. Minutu poté se mohli radovat hosté. Hostující hráč vyslal skákavý puk, který málem zapadl do domácí branky. V 10. minutě se nepodařilo zpracovat puk domácímu Maďarovi, ani poté jeho kapitánovi Filipovi. 12. minuta přinesla domácím horalům první přesilovou hru, kterou ovšem nedokázali využít. Ve 14. minutě se ke střele dostal jeden z domácích, ale Sochůrek v hostující brance zachránil svůj tým od branky. Minutu na to se domácí dostali do další šance. Bláhovu střelu pohotově vyrazil betonem do roku hostující gólman. V 17. minutě se do úniku dva na jednoho dostali Filip se Šťastným, druhý jmenovaný nakonec vystřelil, ale pouze do hostujícího brankáře.

Prostřední část začali aktivněji hosté. Ve 23. minutě se ke střele dostal domácí Šimoníček, ale jeho střelu zablokoval jeden z hostujících beků. Minutu poté se domácí dostali do vedení. Po ose Klement- Filip – Šťastný se k puku dostal poslední jmenovaný Tomáš Šťastný a využívá nabídnutou přesilovou hru – 1:0. Na druhé straně mohl vyrovnat Tulačka, ale proti jeho pokusu dokázal zakročit Jelínek. Ve 26. minutě se mohli domácí dostat do dvoubrankového vedení. Sám před Sochůrkem se objevil Šimoníček, ale nedokázal skórovat. 28. minuta přinesla šanci hostů na vyrovnání. Klatovský Jakubec, nedokázal vyzrát na Jelínka v domácí kleci. Na druhé straně se potvrdilo pravidlo „Nedáš, dostaneš“. Novák a Bláha vymysleli akci pro Tomáše Oppelta , který poslal domácí do dvoubrankového vedení – 2:0. 31. minuta přinesla další šanci domácích. Šimoníčkova přihrávka našla hůl Čurdy, jeho střelu z mezikruží si Sochůrek pohlídal. Ve 34. minutě se ke střele dostal hostující Tulačka, s jeho pokusem neměl Jelínek problém. 36. minuta přinesla hostům přesilovou hru, ale tu k radosti domácích fans nedokázali využít.

Závěrečnou část začali aktivněji opět hosté z Klatov. Ve 42. minutě se ke střele dostal hostující Pacanda, ale trefil pouze připraveného Jelínka. 44. minuta přinesla velkou šanci domácích. Domácí forvard, nedokázal prostřelit Sochůrka. Na druhé straně se ke střele dostal Tulačka, trefil pouze připravenou náruč Jelínka. Ve 48. minutě posílal nebezpečnou přihrávku před branku hostující Beneš, ale domácí obránci byli na svém místě. V 50. minutě se střelou prezentoval hostující Topinka, proti jeho střele si musel Jelínek povyskočit. V 56. minutě se domácí dostali již do tříbrankového vedení. Procházkovu přihrávku umístil za záda Sochůrka Dominik Novák – 3:0. Minutu poté se snažili hosté korigovat skóre. Pacandova střela skončila pouze v lapačce domácího brankáře. Na opačné straně se do zakončení dostal Čurda, ale jeho střela minula branku. V poslední minutě se do šance dostal domácí Miškovský, po kontaktu s protihráčem skončil na zemi.

Petr Hlaváč : Dnes to byl super zápas z obou stran. Klatovy dnes hrály výborně, zejména v obraně. My jsme to do obrany dnes zvládli také na 100%. Celé utkání bylo odehrané ve vysokém tempu, my jsme měli vice ze hry, ale nepovedlo se nám rozhodnout dříve, takže jsme předvedl divákům drama až do konce. Diváci byli na začátku utkání chladnější, ale na konci už předváděli standardní výkon. Moc děkujeme!!!! Všichni hráči dnes zaslouží velké díky za naprosto kolektivní výkon. Ve středu považuji domácí prostředí na Užovce za samozřejmost!!! Těším se na Vás v Bráníku a první místo je naše!