HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kadaň 1:2

Kadaň si z Vrchlabí odváží 3 body

17.10.2007
Jakub Gabriel
Vrchlabí možná trošku překvapivě přenechalo všechny tři body hostům z Kadaně. Na konci první třetiny se sice domácí ujali vedení po brance Tvrdka, ale hosté nejprve na začátku druhé třetiny srovnali skóre díky brance Spitzera a na konci té samé třetiny dokonali obrat, když se tentokrát ze vstřelené branky radoval Kajer. K vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.
13.kolo, středa 17.10.2007, 18:00
1:2
Kadaň
Ševčík - Rýgl, Vála, Matějíček, Chaloupka, Vyskočil, Hrach, Holub, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký, Kříž,
Horčička, Plodek, Přeučil, Gengel, Jech, Vantuch, Dušek, Špaček
Hanuljak - Spitzer, Poživil, Vaněček, Pospíšil, Hlubuček, Brňák, Kocek, Hlavatý - Polanský, Fink, Bauer Jakub, Pražák, Derfler, Duba, Hlusička, Veverka, Kajer, Kýhos, Bauer Jan, Chyba
Třetiny: 1:0, 0:2, 0:0  Branky a nahrávky: 20. Tvrdek (Pajič, Brynecký) - 26. Spitzer (Poživil, Fink), 40. Kajer (Jan Bauer, Brňák). Rozhodčí: Jílek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1495. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

První třetina: Duba neproměnil jasnou gólovku, kanonýr Tvrdek poslal domácí do vedení

Do vrchlabské branky se po skvěle odchytaném zápase v Havlíčkově Brodě postavil Petr Ševčík. Hned na začátku Chaloupka podrazil Deflera, ale kadaňský hráč Poživil se nechal vyloučit taky a byla z toho hra 4 na 4. Když už se hrálo v plném počtu, Polanský s Finkem jeli dva na jednoho, první zmiňovaný zvolil střelu a nadělal tak Ševčíkovi velké potíže, nakonec ji vykryl levým betonem. Po chvíli měli hosté svou asi největší šanci v první třetině. Duba dal zadovku Frolíkovi, ten mu přihrávku vrátil před samotného Ševčíka, ale i když ho Duba položil na zem, svoji kličku nedokončil. Necelou půl minutu před hvizdem rozhodčího, který měl ukončit první třetinu, dalo Vrchlabí úvodní branku utkání. Pajič zpoza branky nahrál osamocenému Tvrdkovi, který bez větších problémů zasunul kotouč pod padajícího Hanuljaka – 1:0. Vrchlabí tak do další třetiny nastupovalo s jednogólovým náskokem.

Druhá třetina: Aktivnější Kadaň dokázala výborně otočit skóre

Po startu další třetiny si hráči Kadaně vytvořili přesilovkový tlak, souhra Finka s Polanským nadělala před vrchlabskou klecí problémy, ale Ševčík byl pozorný. Pak byl ovšem vyloučen Špaček, a tak měla kadaň 35 sekund výhodu dvou mužů, nápor sice měli, ale puk ve vrchlabské síti ne. Domácí tak stále drželi vedení 1:0. Ale v 26. minutě se už hosté radovali. Po samostatném nájezdu Finka, který ještě vrchlabský brankář chytil, dal Poživil perfektní nahrávku Spitzerovi. Spitzer měl jednoduchou úlohu, trefit prázdnou branku, což se mu podařilo – 1:1. V polovině druhé třetiny vystřelil dělovku Vantuch. Po závaru před kadaňskou brankou střílel golfákem mezi kruhy a orazítkoval horní tyč. Domácí se ještě snažili dorážet, skákající puk bylo ovšem těžké trefit. Tato šance Vrchlabské velice povzbudila, během přištích minut si vytvořili v celku velký tlak. Pak Brynecký přihrál mezi kruhy Pajičovi, ale jeho záměr trefit se mezi betony však Hanuljak vystihl. V 36. minutě přišla další přesilovka pro domácí, ale Ctibor Jech podsekl Dubu, a tak početní výhodu měla Kadaň, kterou využila. Kajer dostal nahrávku od Jana Bauera a opět do prázdné branky dostal hosty do vedení – 1:2.

Třetí třetina: Domácím nepomohlo ani power play

Třetí dějství začalo důrazně z obouch stran, když se každý z týmů dostal do pár dobrých šancí. Ve hře 4 na 4 pálil nebezpečně od modré Hlusička. V 50. minutě se Tvrdek perfektně obtočil kolem branky, ale netrefil se a ani přes dvojtou dorážku to vyrovnání nepřineslo. Další příležitost byla pět minut před koncem, když Brynecký nahrál Gengelovi, ale ten nepřehodil beton skvěle chytajícího Hanuljaka. V přerušeném čase 58:00 si Vrchlabští vzali oddechový čas a začali promýšlet případné power play, které nakonec přišlo. Pospíšil se nechal vyloučit, a tak měli domácí možnost hrát v šesti proti čtyřem. Deset sekund před koncem pálil od modré Rýgl po stejné situaci jak v zápase s Hradcem. Gól nepadl a hráč Kadaně si ještě v samotném konci utkání vystřelil na prázdnou branku, ale trefil tyč a stav zůstal, možná pro některé překvapivě 1:2.

Miroslav Novák (trenér SK Kadaň):
První třetina nebyla z naší strany špatná až na ten konec, kdy jsme inkasovali gól 30 vteřin před koncem. Málem jsme dostali i druhý a to možná bylo klíčovým momentem zápasu.Druhou třetinu jsme to zlepšili, v první třetině nám chyběla hlavně útočná fáze, v útočné třetině jsme ztráceli spoustu kotoučů zbytečně. Myslím, že díky tomu jsme dali ty 2 góly. Třetí třetina byla o bojovnosti. Soupeř měl více ze hry, tam bylo samozřejmě i štestí a výborný výkon Míry Hanuljaka. Je to o obětavosti, bojovnosti a nám dnes přálo i štestí.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí):
Nenavázali jsme výkon, který byl třeba v Brodě. Možná, že to bylo v podvědomí, že přijeli kluci z Liberce ve velkém počtu a že tam ten gól někdo dá, nic se nemůže stát. My jsme hráče už před zápasem nabádali, že Kadaň hraje velmi dobře venku, bojuje, brání, bruslí a vyráží do protiútoků. První třetinu jsme sice vyhráli 1:0, ale Kadaň jela dvakrát nebo třikrát 2 na 1. Ve druhé třetině jsme to trošku prostřídávali na 3 lajny tak, aby byly všechny v tempu. První gól byl nepokrytý hráč. Druhý byl jednoznačně chyba hráče. Když jsme úspěšně uhráli oslabení a měli jsme ten puk vyhodit, chtěli jsme začít zase hrát, protože jsme si mysleli přijela „jenom“ Kadaň a ta nás potrestala. Kdybychom šli do kabin za stavu 1:1, možná to bylo jiné. Na konci jsme měli tlak, ale jelikož obránci netrefí bránu – střílí nad bránu - útočníky stojí hrozně moc sil, než ty puky vybojují u mantinelů. Mysleli jsme si, že jsme silní, přijeli kluci, sbíráme body a nic se nemůže stát. Dostali jsme trošku přes prsty.