HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nymburk 4:3

Jirků rozhodl o třech bodech pro Vrchlabí 15 vteřin před koncem

03.01.2015
Divoký konec zápasu mohli diváci vidět ve 22. kole v utkání mezi domácím HC Stadionem a hosty z Nymburka. Nymburští hráči si celý zápas udržovali jednobrankový náskok, Vrchlabí muselo dotahovat. O bodech se rozhodlo až 15 vteřin před koncem třetí třetiny, kdy se trefil Jirků, Vrchlabí poprvé vedlo a o tři body už se obrat nenechalo. Tomáš Jirků si v utkání zapsal dva body, stejně jako Filip a Šťastný.
22.kolo, sobota 3.1.2015, 18:00
4:3
Nymburk
Neužil - Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Bažant – Skočovský, Jakubec, Filip, Šťastný, Matějka, Srnský, Bláha, Jirků, Urban, Fořt, Kerekanič
Brázdil – Kříž, Rittig, Kulich, Cicvárek, Pokorný, Kuzďas, Velechovský, Král, Brzák, Šimek, Bičiště, Dulovec, Wszolek, Protivný, Kadlec, Dvořák
Třetiny: 1:1, 1:2, 2:0  Branky a nahrávky: 14. Lenoch (Šťastný, Filip), 35. Šťastný (Filip), 56. Jirků (Urban), 60. Jirků (Jebavý) – 6. Dulovec (Bičiště, Kulich), 25. Bičiště (Brzák, Dulovec), 39. Rittig (Král, Brzák). Rozhodčí: Horinek – Maštalíř, Pechánek. Vyloučení 7:10. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 981. Průběh utkání: 1:1, 2:3, 4:3.

První třetina nepřinesla moc zajímavý hokej. Hra byla rozkouskovaná kvůli častým vyloučením, ale také velkým počtem zakázaných uvolnění. Diváci ale mohli vidět dvě branky. Jako první se prosadil nymburští, když v šesté minutě neminul prázdnou Neužilovu branku Martin Dulovec a hosté tak vedli 1:0. Domácím se dlouho nedařilo na jejich branku odpovědět, největší šanci měl Fořt, který sice objel všechny obránce, ale na Brázdila v brance nestačil. V čase 13:46 se až od modré čáry prosadil Patrik Lenoch a vyrovnal tak stav utkání na 1:1. Dostat Vrchlabí do vedení mohl Jirků, ale Brázdil si svoji svatyni pohlídal. Také jsme mohli vidět několik výměn názorů mezi oběma týmy. První část prvního zápasu v novém roce nicméně další velké šance nepřinesla a do šaten se odcházelo za stavu 1:1.

Druhá část začala lépe pro hostující hráče. HC Stadion si sice držel útočné pásmo, ale Urbanovi nevyšla přihrávka a tak se do šance dostali nymburští. V klubku hráčů před Neužilem se nejlépe zorientoval hostující Karel Bičiště, který poslal svůj tým znovu do vedení 2:1. Tomáš Jirků je zatím v tomto zápase hodně aktivní, ale ani střela z blízkosti nevedla k vyrovnání. Do úniku se v polovině zápasu dostali dva vrchlabští hráči, ale stejně jako střely předtím i tuto Brázdil v pohodě pokryl. Domácí hodně tlačili v útočném pásmu a jejich píle se vyplatila – v 35. minutě a dokonce v oslabení se po přihrávce Filipa prosadil Tomáš Šťastný a bylo znovu srovnáno. Nymburští ale touží po třech bodech více a na 3:2 navyšoval skóre minutu a půl před koncem prostřední části Jaroslav Rittig.

Třetí třetina začala bez větších šancí na obou stranách. Vrchlabští ale byli aktivnější a doráželi na nymburského Brázdila. Hned ve 45. Minutě dostal HC Stadion k dispozici dvojnásobnou přesilovku trvající necelé dvě minuty. Bohužel tuto možnost domácí nevyužili ani si nevytvořili žádnou větší šanci. Tlačili se ale dopředu a Brázdil měl plnou lapačku práce. Bláhovi ani Šťastnému se nepodařio vyzrát na hostujícího brankáře, naopak nymburský Král se dostal sám až před brankáře, naštěstí pro Vrchlabí ale branku nedal. Po vyloučení na obou stranách jsme viděli hru ve čtyřech, která se už po naskočení nymburského hráče z trestné vyplatila HC Stadionu, protože další branku ve vlastním oslabení přidal Tomáš Jirků a opět dorovnal stav utkání. Poslední minuty přinesly zajímavé šance, hlavně před Brázdilovou brankou. To vyústilo ve vyloučení nymburského hráče, Vrchlabí tak dostalo poslední možnost otočit stav utkání. A ten čas přišel 15 vteřin před koncem, kdy se trefil opět Tomáš Jirků, poslal Vrchlabí poprvé v zápase do vedení a rozjásal celou arénu. Hosté sice na poslední vteřiny odvolali brankáře a zkoušeli to v šesti, ale skóre už se neměnilo a HC Stadion vydřel tři body.

Josef Řeháček (trenér):

My jsme se na to připravovali. Chtěli jsme je dostat pod tlak, dobře bruslit, vůbec nám to ale nešlo. Od začátku problémy v oslabení, přesilovkách. Do našeho tempa jsme se nedostali. Věděli jsme, že hru zdržují. Nechtěli jsme se hlavně přizpůsobit jejich hře. Bohužel jsme se jim přizpůsobili. Dostali se do vedení 1:0, my jsme se trápili s koncovkou, bruslením, nešlo nám takřka nic. Bylo to tak celý zápas. Do třetí třetiny jsme stáhli hru na dvě pětky, aby se to dostalo do nějakého tempa. Znovu se nám to nepodařilo a celý zápas jsme se trápili. Jen vůle po vítězství nám ty tři body pomohla získat. Bylo to hrozně těžké utkání.

Tomáš Jirků:

K první brance: U první branky to nebyla zas tak těžká práce. Dobře se to odrazilo. Já jsem to jen doklepl a spadlo to tam.

K druhé brance: Viděl jsem, že je dvacet vteřin do konce. Jirka Jebavý vypadal, že toho má plné kecky, tak jsem si to vzal, našlápl jsem zespoda, pokusil jsem se prokličkovat mezi čtyřma a klaplo to. Nevěřil jsem, že by to mohlo vyjít, ale vyšlo.

K utkání: První dvě třetiny hrozný. Nemohli jsme se do toho dostat. Nymburk nás uspal jako klasicky, když s nimi hrajeme. Přizpůsobili jsme se té hře. To je špatně. V kabině nám trenér řekl své a zvedlo se to. Zaplať pánbůh. Vydřené tři body.