HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Třebechovice - Vrchlabí 3:6

Jedna zrádná minuta v Třebechovicích

12.02.2012
Jana Poskerová
Plechový zimní stadion v Třebechovicích hostil v neděli 5.kolo soutěže. HC Stadion nastupoval na led s vědomím důležitosti získaných bodů a očekávání splnil. Ale i přesto, že se dostal do vedení a náskok si udržel po celou hrací dobu, ve 27. minutě tuhnul hostujícím hráčům, stejně jako jejich fanouškům úsměv a nebylo to zimou. Hosté totiž během jediné minuty dokázali ztratit třígolový náskok.
5.kolo, neděle 12.2.2012, 17:00
Třebechovice
3:6
Petrů, Novotný - Kostka, Mareček, Suchý, Špička, Stříteský, Lochman, Kudr, Branda, Hloušek, Hejzek, Dostálek, Pišta, Smutný, Kosina, Řezníček, Bohdanecký, Hruška
Biegl, Effemberk - Červa, Zázvorka, Bušek, Rathouský, Mádle, Lepak, Kovář, Šrámek, Jakubec, Filip, Svoboda, Marek, Blažej, Oppelt, Mašek, Jirků
Třetiny: 0:3,3:2,0:1  Branky a nahrávky:12.Jakubec (Svoboda), 19. Filip (Jakubec), 20. Marek (Blažej), 26. Svoboda (Jakubec, Filip), 31.Lepka (Šrámek), 59.Kovář (Jirku) - 27.Branda (Smutný), 27.Kosina (Smutný) 28.Dostálek (Rejzek). Rozhodčí: Kubišta, Brandýs, Novák . Vyloučení:5:2 . Využití:1:0 . Diváci: 130. Průběh utkání: 0:3, 3:5, 3:6 .
Světelná tabule v Třebechovicích ukazuje vnitřní teplotu -4 a oba týmy se pomalu rozcvičují na ledě. Úderem 17,00 zápas začal. Po rozbruslení se lépe prosazovali domácí a tak už v páté minutě se rozezvučela horní tyč Bieglovy branky, ale to byla skoro ojedinělá akce. Domácí hokejisté byli sice útočnější, ale celkově připomínal průběh zápasu spíše trénink.Ve 12. minutě se ale hráči Vrchlabí dostali k akci a přesilovku využil Jakubec, který po Svobodově přihrávce prostřelil domácího golmana. Hosté se dostali do tempa a z tlaku vytěžil v 19.minutě další střelu Filip. A byl to Marek, který v čase 19:16 posílil vedení Stadionu o tři branky.

Druhá třetina začala přesilovkou hostí a překvapivě bez Filipa, který zůstal omylem zamčený v šatně. Přesilovka zůstala bez využití, ale zato se v 26. minutě krásně rozpřáhl Svoboda a Vrchlabí vedlo 0:4. Pak ale přišla velmi studená sprcha a o dvě minuty později byl stav 3:4. Domácí hokejisté nasázeli během jedné minuty do Bieglovy branky tři góly a marně hosté argumentovali, že jeden z nich byl neplatný. Branda, Kosina a Dostálek využili rozhozenost hostů a průběh utkání zcela obrátili. Ve 30. minutě téměř okamžitě přesilovku Lepka a stav na tabuli se lehce přehoupl ve prospěch hostí.

Třetí třetina už se nesla v útočných akcích převážně třebechovických hráčů, ale Biegl už se prostřelit nedal. Poslední brankou v 59.minutě už jen Kovář potvrdil vedení vrchlabských hráčů.

Pavel Biegl: Neodehráli jsme dobré utkání. Naštěstí jsme ale na rozdíl od domácích hráčů proměňovali nabídnuté příležitosti. Díky bohu za tři body.