HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Ústí n. L. 3:4

Je dobojováno, Vrchlabí odchází s prohrou, ale se ctí

28.02.2011
Konec, odpískáno, dobojováno. Pro Vrchlabí sezóna skončila. Ačkoliv se šestý zápas vyvíjel pro domácí velmi slibně, Lvi z Ústí zabojovali a výsledek 3:1 obrátili ve svůj prospěch na 3:4. Pro tým HC Vrchlabí to znamená, že dnes, 28.2.2011 skončila v Krkonoších hokejová sezóna 2010/2011. Horalé odcházejí z ledu se ctí a můžou být hrdí, jak dokázali potrápit vítěze základní části.
ČF6, pondělí 28.2.2011, 18:00
3:4
Ústí n. L.
Koutský (Ševčík) - Matějíček, Pácal, Čížek, Zukal, Poskočil, Hanzl J., Poživil O., Bauer - Hubáček, Loskot, Látal, Rusnák, Bezouška, Beck, Drábek, Urban, Zíma, Kousal, Filip, Andres. Trenér: Řeháček.
Francouz (Orct) - Poživil L., Černý, Klobouček, Gureň, Pojkar, Vobořil - Čurilla, Rod, Diviš, Janků, Mikulík, Sklenička, Kloz, Alinč, Roubík, Hampl, Šagát, Handlovský, Hanzl R., Pajič. Trenér: Rosol.
Třetiny: 0:0,3:1,0:3  Branky a nahrávky: 21. Hubáček (Čížek), 25. Urban (Filip), 37. Čížek (Pácal, Hubáček) - 33. Handlovský (Kloz, Pojkar), 47. Handlovský (Hanzl, Šagát), 49. Handlovský (Klobouček), 51. Handlovský (Hanzl . Rozhodčí: Vampola, Kubičík - Chocholouš, Dříňovský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1927. Průběh utkání: 0:0, 3:1,3:4 .

Hned na počátku zápasu vyrazilo Vrchlabí do boje, ale Francouz v brance nezaváhal a Čížkovo nahození zpracoval, stejně tak vzápětí střelu Loskota. Trio Látal, Filip a Urban tak dlouho kombinovali, až se sami připravili o útočné pásmo nepřesnou přihrávkou. Na druhé straně to pak byl jako první Klobouček, jehož ránu zastavil Koutský. A domácí se jevili aktivněji, ať už to byl Hubáček, Látal nebo Matějíček. Jejich střely ale neskončily v bráně. V šanci se ocitl ústecký Diviš, který střílel z dobré pozice mezi kruhy, jeho střelu zlikvidoval Koutský s notnou dávkou štěstí, stejně tak vychytal i 100% šanci Čurilly, který na něj nevyzrál z bezprostřední blízkosti. Dalším neúspěšným střelcem byl Diviš, když mu puk přeskočil hokejku. A Lvi po první desetiminutovce získali herně navrch a vytvořili si na domácí hokejisty tlak. Ten skončil vyloučením na straně domácích, hosté ovšem přesilovku promarnili, navíc byli potrestání za příliš mnoho hráčů na ledě. Nervozita obou týmů stoupala a hokejisté si šli do těla, čímž měla žně trestná lavice. K větší šanci se už do konce třetiny neprobojovala ani jedna útočná trojice.

Úvod druhé třetiny byl pro domácí z říše snů. Francouz neudržel střelu Čížka od modré a Radek Hubáček pohodlně dorazil puk do sítě. Domácí nastartovali své útočníky a Francouz neměl šanci na klid. Po tlaku domácích si šanci vytvořil Filip s Urbanem, když přečíslili Ústí 2:1. Filip přestřelil, ale Tomáš Urban již mířil přesně a horní prostor branky byl jeho. V 35. minutě si Ústí vzalo oddechový čas. Vrchlabí nabylo na jistotě, obětavě bránilo a útočilo. Od modré se snažil prosadit Černý, Kloboučkův puk zblokoval Urban, nedařilo se ani Klozovi. Hra se plynule přesouvala od branky k bráně. Hosté se prosadili ve 33. minutě, kdy Lukáš Handlovský propasoval nenápadnou střelu mezírkou mezi betonem a tyčkou. Hra se přiostřila a Ústí se oslabilo na tři hráče v poli, to si domácí nenechali ujít , Václav Čížek propálil od modré vše, co šlo. DD Aréna se otřásala v základech.

V první minutě poslední třetiny měl na hokejce gól Robin Hanzl, ale nepřekonal ležícího Koutského. Ústí se zakouslo do hry a domácí obránci s Koutským měli plné ruce práce. Z domácích akcí Rusnáka, či Hubáčka nebylo nic. Beck odešel na trestnou lavici za zdržování hry a Lukáš Handlovský prostřelil Koutskému betony. A o dvě minuty později to byl opět Lukáš Handlovský, který překonal Koutského potřetí. Připsal si hattrick a pro vrchlabské se stal noční můrou play-off. A horalé začali ztrácet. Vyrovnání soupeře je ochromilo a po vyloučení Pácala se Lvi ujali vedení. Noční můra Handlovský zakoružila kolem Koutského a Vrchlabí prohrávalo. Do konce utkání zbývalo ještě dlouhých deset minut, ale vrchlabští hráči už nedokázali navázat na svou bojovnost. Až v posledních minutách zápasu se začali tlačit a vytvářet tlak, ale hokejové štěstí se postavilo na stranu žlutomodrých a vrchlabským se nepodařilo zakončit.

Viděli jsme velmi vyrovnanou sérii bojů, stačilo velmi málo a vše mohlo být jinak. Na kdyby se ovšem v hokeji nehraje. Vrchlabí může být na svůj výkon hrdé, ze série odchází sice poraženo, ale se ctí.

Petr Rosol, HC Slovan Ústečt Lvi: Už před sérií jsem říkal, že to nebude jednoduché. Navíc jsme si situaci zkomplikovali domácím zápasem, kde jsme neskórovali. Vrchlabí pro nás hraje velmi nepříjemně, hráči důsledně plnili trenérské požadavky.Že nevyhrajeme ve Vrchlabí oba zápasy, to jsem věděl. Hrobníkovi z lopaty jsme utekli ve čtvrtém zápase, kdy jsme vyhráli. Nechtěl bych vidět, jak by to dopadlo, kdybychom prohráli. Klukům chci poděkovat za celou sérii a dnes za třetí třetinu.

Josef Řeháček, HC Vrchlabí: Ústí jsme si přáli, celkem se nám na ně dařilo, pro nás byli lepším soupeřem než Chomutov. Na sérii jsme si věřili a do zápasů jsme nastupovali rozehranější, věřili jsme, že když naše hra bude disciplinovaná, půjdeme do těla, můžeme něco uhrát. A to jsme i dokázali, první zápas jsme sice prohráli, ale druhý zápas se nám podařil. Velkou zásluhu má i výborně chytající Koutský. Na domácím ledě jsme si věřili, škoda pro nás toho čtvrtého zápasu, my jsme si věřili na penalty. Pak už si věřilo Ústí, bylo rozehrané. Z pátého zápasu jsem už od rána neměl dobrý pocit. A dnes... Hráli jsme na tři pětky, chtěli jsme ze sebe vyždímat všechno, jít do sedmého zápasu. Bohužel, vedli jsme, ale pak si myslím, že už nám odcházely síly. V závěru jsme se vzchopili, ale bohužel. Můžu jen popřát Ústí, aby se jim dařilo.