HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jaroměř 5:1

Jaroměř z Vrchlabí bez bodu

05.02.2012
I další domácí zápas skončil pro vrchlabské hokejisty výhrou. Skóre otevřeli již v první minutě a náskok si bez větších problému udrželi po celou dobu utkání. Pouze domácí brankář se mohl mrzoutit, že se mu nepodařilo udržet čisté konto. Utkání skončilo 5:1.
4.kolo, neděle 5.2.2012, 17:00
5:1
Jaroměř
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Mádle, Červa, Zázvorka, Bušek, Rathouský - Lepka, Kovář, Šrámek, Jakubec, Filip, Svoboda, Marek, Mašek, Blažej, Oppelt, Jirků, Srnský
Svoboda, Mráček - Koblížek, Rúta, Merkl, Ježík, Mlateček, Hloušek, Dudadík, Bujňák, Hamáček, Podzimek, Novotný, Křepinský, Krause, Svoboda, Rudolfský, Karel, Jirásek, Fröhlich, Hetfleiš
Třetiny: 2:0,1:1,2:0  Branky a nahrávky:1. Filip (Jakubec), 8. Filip (Červa, Jakubec), 25. Lepka (Filip), 50. Svoboda (Filip, Zázvorka), 56. Marek (Mašek, Mádle) - 35. Novotný (Svoboda) . Rozhodčí:Martínek - Brandejz, Průcha . Vyloučení:9:10 . Využití:3:1 . Diváci:550 . Průběh utkání:2:0, 3:1, 5:1 .

První třetinu zahájali hosté, kteří již v prvních vteřinách vyzkoušeli pozornost gólmana Biegla. Vrchlabí ale nezůstalo pozadu a na druhé straně vystřelil na Svobodu Martin Filip, který se nemílil a poslal Stadion do vedení 1:0. Hostující brankář Svoboda měl plné ruce práce, ale Kovář ani Oppelt ho nepřekonali. Povedlo se to až Martinovi Filipovi, který využil přesilovku domácích a zvýšil náskok na dva góly. Šance však byly i na druhé straně u Biegla, ale ten si všechno také dobře pohlídal. Ve 14. minutě se ve větší šanci ocitnul znovu Martin Filip, tentokrát se mu ale gól dát nepodařilo. O minutu a půl později se Oppelt netrefil do odkryté brány. Po menší potyčce za Bieglovou bránou byli hráči z obou týmů vyloučení, ale při hře 4 na 3 jsme žádný gól neviděli. Vrchlabští hráči konec třetiny strávili v útočném pásmu, v poslední minutě měl brankář Svoboda velké problémy, kdy mu vyklouzl puk z lapačky, ale ani dorážka Stadionu nepřinesla kýžené ovoce. Do šaten se odcházelo za stavu 2:0.

Druhou třetinu začali aktivněji domácí hráči a v 5. minutě se Martin Lepka do prázdné klece nemýlil a zvýšil stav utkání na 3:0. O pár minut později se hráči z Jaroměře dušovali, že gól, který skončil v bráně Biegla po odpískání, je platný, ale rozhodčí rozhodli, že počet gólů se měnit nebude. Domácí pokračovali v tlaku, v 11. minutě Jakubec neproměnil nájezd, poté se dostal do šancí i tým HC Jaroměř. Biegl domácí tým ale podržel, při přesilovce se v bráně rozhodně nenudil. Pět minut před koncem třetiny se konečně podařilo Jaroměři vstřelit gól, když hráli přesilovku 5 na 4. Snížili tak stav utkání na 3:1 pro Vrchlabí.

V poslední třetině jsme mohli vidět, jak Jaroměř první gól nabudil, a začali hrát rychlý hokej, který chtěli zpečetit gólem v Bieglově bráně. V oslabení v 7. minutě se do šance dostal Martin Svoboda, ale neproměnil. Hosté pořád zkoušeli štěstí v útočném pásmu, ale brankář si svoji svatyni hlídal. Na druhé straně naopak zaváhal Svoboda a za zády mu skončil puk, který mu tam po nahrávce Filipa vstřelil domácí Martin Svoboda. 4 minuty před koncem se znovu musel gólman Svoboda otáčet do brány, Vrchlabí využilo přesilovku a zvýšilo svůj náskok o 4 góly. O to se postaral Tomáš Marek. Poslední minuty probíhaly spíše v režii domácích, kteří si jen hlídali skóre. Utkání skončilo 5:1 pro domácí a důležité body zůstaly ve Vrchlabí.

Pavel Biegl, HC Stadion Vrchlabí: K zápasu jsme přistoupili zodpovědně a kromě deseti minut po snížení na 3:1 jsme byli lepším týmem. Výborně dnes zahrál Martin Filip, ale pochvala patří celému mužstvu.