HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jaroměř 4:0

Jaroměř opět poražena

15.01.2012
nedělní předposlední kolo se vrchlabskému Stadionu povedlo. Již po první třetině odcházeli do šaten s třígolovým náskokem a ten ještě potvrdili čtvrou brankou. Ačkoliv Jaroměř nepatřila ke snadným soupeřům, konto domácího brankáře Biegla zůstalo s nulou.
21.kolo, neděle 15.1.2012, 17:00
4:0
Jaroměř
Biegl (Effemberk) - Mádle, Hlaváč, Houda, Zázvorka, Bušek, Blažej Mi., Rathouský, Jakubec, Kovář, Šrámek, Lepka, Filip, Svoboda, Oppelt, Marek, Blažej Ma., Srnský, Provazník, Jirku
Svoboda R. (Mráček) - Koblížek, Růta, Merkl, Mlateček, Hloušek, Krištof, Dudadík, Vejman, Hamáček, Podzimek, Novotný, Křepinský, Krause, Svoboda M., Martin, Jirásek, Fröhlichm, Pekárek
Třetiny: 3:0, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky:5. Oppelt (Marek), 8. Šrámek (Kovář, Hlaváč), 18. Oppelt (Marek, Filip), 27. Mádle (Jakubec) . Rozhodčí:Pahulák - Brandejs - Schánil . Vyloučení:10:8 . Využití:1:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:795 . Průběh utkání:3:0, 3:0, 4:0 .
Vrchlabská DD Elektromont aréna byla hostitelem velmi zajímavého zápasu HC Stadion Vrchlabí proti HC Jaroměř. Oba celky naskočily do hry dychtivé po vítězství a před zraky zhruba osmiset diváků se hrál rychlý útočný hokej, kde nebyla nouze o střely.

Ale vítěz může být jen jeden a byl to domácí tým, který v 5. minutě otevřel skóre, přihrávku Blažeje Ma zpracoval za golmanova záda Oppelt. Dalším úspěšným střelcem byl v 8. minutě Šrámek, kterému přihrával Kovář. V 15. minutě nabídli domácí hostům přesilovou hru, ale ta se převážně odehrála v útočné třetině domácích. Již v plném počtu si na přihrávku od Oppelta počkal Zázvorka a jen doklepl puk do pravého rohu, jaroměřský golman byl bez šance. a Za stavu 3:0 se odcházelo do šaten.

Jaroměř se nedala, ale ze svých střel gol nevytěžila. Zato domácí ve 26. minutě okamžitě zužitkovali početní výhodu a nepřehlednou situaci po buly využil Mádle a zvýšil na 4:0. Biegl měl druhou třetinu dost práce, aby sršány z Jaroměře odehnal od své brány. Pak začalo vylučování a prakticky pět minut se nehrálo v plném počtu. Obě mužstva měla početní výhodu 5:3, ale nikdo neskoroval..

Do třetí třetiny naskočili domácí opět s náskokem a Jaroměř polevila. Hra ztratila na důraze, zato si obě mužstva trénují přesilovou hru a bránění. A ani tentokrát nedokázala Jaroměř využít dvojnásobnou přesilovku. Vrchlabští převzali režii hry, ale neskorovali, konec utkání se pak odehrával před branou domácích, ale Biegl čisté konto udržel.

Pavel Biegl: Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř a podle toho jsme také přistoupili k utkání, 100% přístup a nasazení jsme zhodnotili především v první třetině. Přestože jsme udělali drobné chyby, brankář nás podržel a výhra je zasloužená.