HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec n. N. - Vrchlabí 7:1

Jablonečtí Vlci proti Vrchlabí nezaváhali

06.11.2013
Celých 54 minut trvalo, než se hosté z Vrchlabí prosadili na jabloneckém ledě. V této době šlo ale pouze o "kosmetickou" úpravu výsledku. Vlci z Jablonce v zápase nezaváhali ani jednou, skóre otevřeli už v 8. minutě a během následujících čtyř minut vedli o tři branky. Vrchlabským se vůbec nedařilo na Vlky reagovat. Jedinou branku si připsal za hosty Daniel Kolář.
13.kolo, středa 6.11.2013, 18:00
Jablonec n. N.
7:1
Jelínek (Příhoda) – Petrmichl, Pilař, Mrkvička, Bittner, Zeman, Abraham, Čechura, Peřina – Miškovský, Liška, Nevyhoštěný – Frk, Brokeš, Mulač – Tondr, Bříška, Šulc – Hloušek
Pavelka (24. Jeschke) – Pulec, Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Hlaváč, Lenoch – Fořt, Filip M., Gengel, Šťastný, Moučka, Jirků, Svoboda, Bláha, Březina, Marek, Filip D., Jak
Třetiny: 3:0, 2:0, 2:1  Branky a nahrávky: 8. Miškovský (Mrkvička, Nevyhoštěný), 9. Bříška, 12. Bříška (Tondr, Mrkvička), 24. Liška (Mrkvička, Nevyhoštěný), 27. Frk (Mulač), 41. Liška (Mrkvička, Čechura), 47. Mulač (Frk, Brokeš) – 54. Kolář (Moučka, Svoboda) . Rozhodčí: Battěk, Beránek, Ledinský. Vyloučení: 13:14 + Klement OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200 . Průběh utkání:3:0,5:0,7:1 .

Na ledě Jablonce nad Nisou nezačal zápas pro hostující tým vůbec dobře. Jako by ráz zápasu určilo již první vyloučení Vondráčka ve 42 vteřině utkání. Než se rozběhl domácí brankostroj, musel se činit domácí brankář Jelínek. Všechny ze tří nebezpečných situací před svojí brankou ustál a domácí mohli začít úřadovat. Dějství první se odehrálo v minutě osmé. Za hosty chytající Pavelka kapituloval po ráně Daniela Miškovského. Domácí ožili a o devadesát vteřin později se mohli radovat podruhé. Tentokrát využil Kamil Bříška svou první trefou v utkání velkou chybu obrany Vrchlabí. Pohroma však stále nebyla dokonána. Nejprve Jakubec nabídl soupeři přesilovku, kterou ještě zesílil v téže minutě Šťastný. Dvojnásobná převaha dala ideální příležitost Jablonci téměř rozhodnout utkání během první třetiny. A Kamil Bříška opravdu zápletku v dnešním utkání odmítl. Tříbrankový rozdíl byl za první třetinu konečný. Nic na tom nezměnila ani přesilovka Vrchlabí pět na tři, kterou bohužel nedoprovodila ani jediná vyložená šance. Až na pár vyloučení tedy první třetina více k vidění nenabídla.

Kdo čekal dramatizaci utkání ve druhé třetině, musel být zklamán už na začátku. Tomáš Liška byl tím, kdo donutil střídat brankáře Pavelku a zvýšil na 4:0. Do branky hostí nastoupil Jeschke, nový impuls ale tato změna mužstvu nepřinesla. I on byl brzy překonán, střelcem branky byl označen Marek Frk. Hru stále provázela vyloučení a v plném počtu se na ledě sešly oba týmy pouze sporadicky. Vrchlabští v druhé polovině prostřední třetiny mírně vylepšili svůj výkon a odměnou jim byla dvojitá velká šance. Domácí Jelínek dnes však velmi vážně pomýšlel na čisté konto.

Ani začátek poslední periody nepřinesl povzbudivé momenty pro svěřence Pavla Biegla. Trvalo pouhých 50 vteřin než vstřelil svůj druhý gól Tomáš Liška. Poslední nerozluštěnou otázkou zůstal brankový rozdíl. Ten narostl na hrozivých 7:0 ve 46. minutě. Jakub Mulač oficiálně přesilovou hru nevyužil, branka padla vteřinu po vypršení trestu. Vyloučený Moučka však neměl šanci se do hry zapojit, stihl pouze jednou bruslí vstoupit na led. Poslední desetiminutovka přinesla příslib do dalších utkání. Hosté v ní skórovali a dokonce byli chvílemi i lepší. Domácí si ale výpadek mohli bez problémů dovolit. Výsledkem této části hry byla zmíněná čestná branka v podání Daniela Koláře. Poslední událostí zápasu se stal vyšší trest pro Martina Klementa za vražení na hrazení. Napsal tak tečku za utkáním, na které musí horalé brzy zapomenout. Už v sobotu mají možnost napravit si reputaci. Soupeřem bude letos dobře hrající Baník Sokolov.

Pavel Biegl: Do osmé minuty jsme hráli dobře, pak přišly naše dvě individuální chyby a od toho se pak odvíjel další ráz utkání. Přestali jsme si věřit, u kotouče jsme byli o krok později. Z toho i pramenily kolikrát zbytečné fauly. Domácí se dostali do pohody a skoro vše, na co sáhli, jim vyšlo. My se naopak zase trápili v koncovce.