HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jičín - Vrchlabí 4:8

I v posledním utkání základní části naše B mužstvo vítězně

14.01.2008
Jan Žďára
K poslednímu utkání základní části zajíždělo naše B mužstvo do nedalekého Jičína, kde potvrdilo svoji dominantní pozici v soutěži vítězstvím 8:4. O vítězství rozhodla především druhá třetina, kterou hosté vyhráli 5:0 a uhasili plané naděje domácích na jakýkoliv zisk bodů v tomto utkání. Hráčem utkání se stal hostující Šindelář, který si připsal dvě branky a tři asistence.
14.kolo, neděle 13.1.2008,
Jičín
4:8
Teichman (Pištora T.) - Bušek, Mrkva.,- Srnský, Pištora R. Jakubec, Kovář, Rychlovský- Vrba, Šindelář, Šuma-Hajna, Holas, Žďára
Třetiny: 2:1, 0:5, 2:2  Branky a nahrávky: 2Šindelář(Jakubec, Šuma), 2Vrba (2Šindelář, Jakubec), Jakubec(Šindelář), Holas(Mrkva), Mrkva(Rychlovský), Pištora R.(Kovář). Vyloučení: 9:11. Využití: 1:2 . V oslabení: 0:1 . Diváci: . Střely na branku:17:26 .
Naše B mužstvo začalo zápas na jičínském ledě takřka v tréninkovém tempu. Domácí lépe bruslili a dostávali se snadno do šancí. Ve dvanáctá minutě v přesilové hře po chybné rozehrávce hostí se Jičín dostal po proměněném samostatném úniku do vedení 1:0. Minutu na to byl stav utkání již 2:0 , když opět po zaváhání obrany využili domácí nerovnovážnou situaci dva na jednoho. Před přestávko se podařilo snížit z hole Šindeláře po asistenci Šumy. Do druhé třetiny nastoupilo naše B mužstvo ve změněné sestavě, k Jakubcovi se posunul Šindelář s Vrbou a byla to především tato trojice, která následně přiblížila hosty k následné výhře. Nejprve však nekorunovaný král Družby a znalec vína Pavel Mrkva zajistil srovnání stavu ve spolupráci s Rychlovským. Hostům v těchto minutách rázem patřilo celé kluziště, jakoby zařadili na vyšší rychlostní stupeň a zvýšili agresivitu v osobních soubojích. Změna stavu na sebe nedala dlouho čekat. Ve 27. min ze samostatného úniku mezi betony strhává vítězství na stranu hostí Šindelář, dvě min. na to z chumlu v pozici ležícího střelce se prosadil Vrba a o další tři minuty zaznamenal branku Jakubec. Pojistku před odchodem do kabin přidal ještě Holas nekompromisní střelou pod horní tyč soupeřovy branky. Po dvou třetinách byl stav 2:6 a třetí třetina se již dohrávala ve vlažnějším tempu. Hned v úvodu třetí třetiny v 43min. se po druhé trefil obávaný vrchlabský sniper Vrba. A v 48min.vyzkoušel pozornost domácího gólmana z dálky Radek Pištora a vyplatilo se, puk zapadl do jičínské sítě. Domácím se dvěma brankami podařilo ještě nepříznivý výsledek korigovat na konečných 4:8.