HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Hvězda Praha 2:1

Hvězda zhasla

17.03.2012
Jedním slovem - drama. DD Elektromont aréna opět viděla velmi kvalitní utkání, kterému přihlíželo přes tisíc diváků.Jak už je u Stadionu zvykem, domácí šli do vedení, hosté z Prahy vyrovnali a o skóre zápasu se rozhodovalo v 58. minutě zápasu.
5.kolo, sobota 17.3.2012, 17:00
2:1
Hvězda Praha
Biegl (Effemberk) - Hlaváč, Provazník, Červa, Zázvorka, Bušek, Mádle, Rathouský, Mašek, Kovář, Lepka, Jakubec, Filip, Svoboda, Oppelt, Jirku, Blažej, Šrámek, Marek
Vokatý (Srb) - Novák, Grim, Malý, Sýkora, Šimek, Kotěšovský, Němec, Nacházel, Zeman, Láska, Skřipko, Mazánek, Nedvěd, Kukla, Fuks, Fejt, Pavlíček, Magula, Šťastný
Třetiny: 0:0,1:1,1:0  Branky a nahrávky:24. Svoboda (Jakubec), 58. Svoboda (Filip, Červa) - 31. Škripko (Šimek) . Rozhodčí: Luczkov - Ledinský, Bosák. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: 1025. Průběh utkání: 0:0,1:1,2:1.
Poslední zápas na domácím ledě se pro tuto sezonu odehrál v sobotu 17.3. proti HC Hvězda Praha. Byl to druhý vzájemný zápas a po urputném boji z něj jako vítězové vyšli domácí hokejisté.

První třetina skončila sice bez branek, ale o golové šance nebyla nouze ani na jedné straně. Hrdinové první třetiny byli oba brankáři. Vrchlabí si po vyloučení Lepky a následně Marka odbylo své peklo při početní výhodě hostů 3:5, ale ubránili se.

Druhá třetina začala tlakem ze strany domácích, který Martin Svoboda po Jakubcově přihrávce proměnil ve vedení. Hvězda poté přitvrdila a svou šanci proměnil Škripko, který zpracoval přihrávku zpoza branky. V 31. minutě bylo vyrovnáno a atmosféra na ledě dostala náboj nervozity.

Do třetí třetiny nastoupili lépe domácí, kteří začali na Hvězdu tlačit a hostující hráči se nechali znervóznět. Domácí Stadion se stálé lépe prosazoval před brankou, ale Vokatý je nenechal zakončit. V nádherné šanci se bohužel pro domácí neprosadil Oppelt, ani Zázvorka a čas na světelné tabuli se neúprosně blížil ke konci. V 58. minutě si Martin Filip skvěle počkal na přihrávku na modré, počkal si na najíždějícího Martina Svobodu vrchlabský kotel vybuchnul, 2:1. Hvězda bojovala do posledního okamžiku, do posledních minut zápasu naskočili v šesti, navíc měli po vyloučení Buška přesilovku, ale domácí už režii zápasu nepustili.

Děkujeme všem návštěvníkům vrchlabské arény za podporu.

Pavel Biegl: Hvězda potvrdila, že je silný soupeř a po dvě třetiny byla lepším týmem. Svým způsobem jim pomohl výkon rozhodčího, který pouštěl hru na hranici rizika. Ve 3. třetině přitvrdil a my se častěji dostávali do hry. Vynikající výkon podal brankář. Jinak ovšem kluci odvedli velmi kvalitní zápas a za víru ve vítěství přišla odměna ve formě 3 bodů.