HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Hvězda Praha - Vrchlabí 3:4

Hvězda pohasla

08.03.2012
Redakce
HC Stadion Vrchlabí porazil tým HC Hvězda Praha. Druhý díl seriálu s názvem kvalifikace byl k vidění na zimním stadionu na Červeném vrchu v Praze-Vokovicích. Tým je složený vesměs téměř celý z mladých kluků, kteří se po skončení juniorského věku neuplatnili ve vyšších soutěžích. Kdo si myslel, že po jejich prohře ve Slaném nás bude čekat snadné sousto, velice se mýlil. Výborní bruslaři na place největších možných rozměrů = vražedná kombinace.
2.kolo, středa 7.3.2012, 18:15
Hvězda Praha
3:4
Dohnal – Grim, Novák M. - Šimek, Feit – Hanzlík, Kotěšovský – Novák D., Fuks, Kratochvíl – Zeman, Nedvěd, Kukla – Nacházel, Pfister, Malý – Sýkora, Pavlíček, Magula
Biegl – Hlaváč, Provazník – Červa, Zázvorka – Bušek, Mádle – Lepka, Mašek, Šrámek (25.min. Marek) – Jakubec, Filip, Svoboda – Oppelt, Jirků, Blažej
Třetiny: 1:1,1:1,1:2  Branky a nahrávky:Fuks 2, Sýkora – Jakubec, Jirků, Zázvorka, Svoboda . Rozhodčí:Hornáček – Kotek, Žídek . Vyloučení:: 6 – 6, navíc Pfister (Hvězda) 5 + OK . Využití:0:1 . V oslabení:0:1 . Diváci: 325. Průběh utkání:1:1, 2:2, 3:4 .
Start do utkání byl raketový jako v Lomnici. Již ve druhé minutě vyhrál souboj v rohu kluziště Svoboda pro Filipa, který posunul kotouč na Jakubce a ten již věděl co s ním, 0:1. Hvězdu úvod zápasu zjevně zaskočil a do poloviny třetiny působila matným dojmem. To se změnilo ve chvíli, kdy Malý z křídla orazítkoval tyč Bieglovy svatyně. Od té chvíle nastalo peklo. Domácí přeřadili o dva rychlostní stupně výš a horalé sotva stíhali. Z jejich strany již v první třetině přišly dvě povedené akce. Tou první byla kolmice Filipa na Jakubce, který tváří v tvář Dohnalovi mířil mimo tyče, a druhou byla střela Šrámka, kterou v přesilovce vytlačil Dohnal ramenem nad branku. Naopak domácí hýřili aktivitou a tím si vytvářeli přesilové situace. Jednu z nich využil minutu před koncem Fuks střelou do protipohybu Biegla.

Ve druhé třetině pokračoval boj o každou píď ledu. Nejprve Zázvorka napravil chybu při zakládání útoku na naší modré čáře, ale o chvíli později již Hvězda vedla. Po buly přišla z rohu přihrávka na nepokrytého Sýkoru před brankou a ten se nemýlil, 2:1. Horalé nehodili flintu do žita a snažili se domácím vyrovnat jak v rychlosti tak i v důrazu. Odměnou za vkládané úsilí jim byla branka z oslabení. Oppelt nasměroval se štěstím do úniku Jirků, který poslal brankáře na druhou tyč a blafákem do forhendu vyrovnal. Do konce druhé části hry Hvězda zle zatápěla a Biegl své spoluhráče musel několikrát podržet.

Ve třetí třetině nasazené tempo ze strany Pražanů přece jen trochu opadlo a Vrchlabí i díky svým skvělým fanouškům vyrovnalo hru. Žádná z příležitostí na obou stranách nepřinesla změnu stavu, až přišla 54. minuta, ve které padly branky dvě. Nejprve se Zázvorka na konci přesilovky dobře orientoval před brankou a dorazil do sítě Svobodův pokus. Horalé se z vedení radovali jen 21 sekund. Fuks po rychlem objetí branky chtěl zasunout kotouč za tyč. Ten se ovšem vykutálel po brankové čáře a Mádle ho odehrál pryč. K údivu všech, i domácích, rozhodčí zapískal a ukázal gesto vstřelené branky. Pak se teprve domácí začali radovat. V infarktovém závěru nejdříve odpustil rozhodčí Vrchlabí faul, po kterém mohlo být nařízeno i TS, a pak se v čase 58:48 ukázalo, proč je dobré míti Filipa. Zkušený matador dobře přečetl rozehrávku domácích ve středním pásmu a při přečíslení 2 na 1 předložil Svobodovi lahůdku do prázdné branky. Přestože se Hvězda dostala v poslední minutě k power-play, nic vážného se před Bieglem neudálo a tak mohla vypuknout euférie necelých dvou stovek vrchlabských diváků, kteří připravili svým hráčům naprosto domácí prostředí. Vrchlabí si připsalo do tabulky další tři důležité body.

Zpracováno z podkladů trenéra.

Pavel Biegl: Naštěstí pro nás se na Hvězdě projevila skutečnost, že v pražském přeboru neměla rovnocenného soupeře a zřejmě jim jak ve Slaném, tak i v našem utkání, chyběla zkušenost z vypjatých zápasů. Ve druhé třetině to s námi nevypadalo vůbec dobře, soupeř velmi dobře bruslil a byl hodně důrazný. Jak říkal při cestě domů Hlavajda, věšeli nás na plexiskla, jak čerstvě vyprané prádlo. Kluci odehráli super zápas. Ke šťastné, ale o to důležitější výhře n,ás dovedli i výborní fans. A za to jim patří velký dík.