HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec n. N. - Vrchlabí 6:1

Hrůzná druhá třetina a stav série se vyrovnává

05.03.2016
Tomáš Brož
Do druhého zápasu čtvrtfinále play-off si Vrchlabí jelo pro druhý bod. Po špatné druhé třetině však z Jablonce odjíždí s prázdnou a ještě pořádným gólovým přídělem. První třetina se odehrávala v prakticky stejném duchu jako ve Vrchlabí a nepřinesla žádnou branku. V té druhé však Jablonec jasně dominoval. Po čtyřech brankách v rozmezí sedmi minut bylo jak se říká vymalováno a hráči HC Stadion už na nějaký obrat nemohli pomýšlet.
2.kolo, sobota 5.3.2016, 18:00
Jablonec n. N.
6:1
Stejskal (Bouška) – Petrmichl (C), Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pulec – Šulc, Bříška, Tondr L., Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Mulač, Brokeš, Frk, Homolka, Hric
Jelínek (41. Abrahám) – Hejda, Klement, Jebavý, Kadavý, Jandejsek, Matějček, Lenoch – Maďar, Šťastný, Matějka, Urban, Šimoníček, Procházka, Jirků, Bláha, Oppelt, Vacek, Srnský, Filip (C)
Třetiny: 0:0, 4:0, 2:1  Branky a nahrávky: 27. Bříška (Tondr L., Petrmichl), 31. Bříška (Petrmichl), 31. Peřina (Pavlů), 33. Šulc (Brokeš, Frk), 41. Bříška (Tondr L.), 50. Nevyhoštěný (L., Zeman) – 44. Klement (Šťastný). Rozhodčí: Batěk – Doležal, Klouček. Vyloučení: 7:10, Michal Procházka (VRC) a Tomáš Zeman (JBL) 2+2 minuty za hrubost, Tomáš Demel (JBL) 2 + osobní desetiminutový trest za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání:1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 5:1, 6:1 .

Soupeř z Jablonce připravil slavnostní zahájení play-off na domácím ledě, atmosféru nástupu podtrhl domácí klub světelnými efekty, nechyběli malí jablonečtí hokejisté, připravený mikrofon naznačoval, že bude i hymna. Po přivítání ale přišla naprosto nevysvětlitelná scénka, která na oficiální slavnostní zahájení nepatří. Jabloneckému maskotovi se objevil v tlapách vrchlabský dres, který zahodil do popelnice vylepšené pyrotechnikou. Nástup byl tak naprosto znehodnocen. Takto se zápas play-off nezačíná.

Boj o body začal úvodním hvizdem v 18:00 a od prvních sekund bylo jasné, že Jablonec s inovací své hry nepřišel a drží se scénáře, se kterým přijel již do Vrchlabí. Tentokrát ovšem na malém hřišti, na které jsou Vlci zvyklí. Zápas začal v ostrém tempu a už v první minutě přišlo vyloučení na straně hostí. Domácí ovšem přesilovku nevyužili. Na druhé straně byli v šanci před Stejskalem Kadavý, Procházka a posléze Oppelt, ani jeden nezakončil. Jelínkovu svatyni ohrožoval Petrmichl, hostující brankář jeho střelu zadržel. Je jasné, že v tomto zápase jde o souboj brankářů. Hrálo se ostře a oby týmy byly trestány. V dobré pozici se ocitl Jandejsek, najel si chytře před branku, obdržel perfektní pas, ale Stejskal výborným zákrokem kotouč dokázal vyrazit mimo tři tyče. Domácí svatyni ohrožoval Jebavý, ale ani on se střelecky neprosadil, nejinak tomu bylo u Tondra či Demela.

Druhá třetina začala pro hosty v početní nevýhodě, první pětiminutovku odehráli zodpovědně a útočně, ale bez zakončení. Pak přišla první branka ze strany Jablonce: 27. minuta po přesném pasu Petrmichla se svižnou ranou z levé strany prosadil k obrovské radosti domácích fanoušků Kamil Bříška. Asistence: Lukáš Tondr, Jan Petrmichl. Srovnání měl na hokejce Jandejsek, který ale nevyzrál na Stejskala. V 31.minutě přišla dvakrát po sobě studená sprcha: Kamil Bříška dojel Jelínkem vyraženou Petrmichlovu střelu z velkého úhlu a zacílil nechytatelně k tyči. Asistence: Jan Petrmichl. Naprosto neskutečná přihrávka Michala Pavlů znamenala vedení domácích 3:0. Pavlů nejprve kličkou obehrál bránícího útočníka a poté přesným pasem nalezl u tyče dobře postaveného Jiřího Peřinu. Asistence: Michal Pavlů. A ve 32. minutě stvrdili domácí další brankou na 4:0. Jan Šulc si najel do předbrankového prostoru a po přesné přihrávce Brokeše zvýšil již tak velké vedení domácích. Asitence: Tomáš Brokeš, Marek Frk. Vrchlabští hokejisté dostali studenou sprchu a ta se projevila na jejich hře. Ztratili koncept a skoro přestali hrát. Přibylo šarvátek a dál se veselo vylučovalo.

Do poslední části zápasu nastoupil do hostující brány Martin Abrahám. Do první šance se dostal Šťastný, ale byli to opět domácí, kdo se radoval z gólu. A byl to Kamil Bříška, který tak přesnou ranou zpoza obránce uzavřel hattrick. Ve 44.minutě se dočkalo Vrchlabí. Šťastného dělovku vyrazil Stejskal pouze nad sebe a po dopadu kotouče zpět na ledovou plochu ho dorazil Martin Klement za záda bezmocného brankáře Vlků. Asistence: Tomáš Šťastný. A opět se to na ledě rvalo. Tentokrát putopvali na trestnou Zeman a Procházka. Při hře 4:4 Maďarova rána zamířila těsně nad levou spojnici tyčí. Demel v plné rychlosti najel do útočného pásma a vyslal přízemní dělovku. Ta nakonec orazítkovala zadní mantinel. Nebezpečnou střelu Srnského z pravé strany stihl Stejskal zachytit, jelikož utěsnil mezeru u své tyčky včas. Tondr obral Filipa o kotouč v obranném pásmu a ihned z mezikruží vypálil. Abrahám střelu pokryl.V 50.minutě se Vlci prosadili naposledy: Michal Nevyhoštěný si najel mezi kruhy a tvrdou dělovkou do pravého horního rohu propálil Abraháma. Asistence: Lukáš Tondr, Tomáš Zeman. Zbytek třetiny už se spíše jen dohrával. Hosté již nedovolili domácím výraznější šanci, sami si ale ani žádnou nevytvořili.

Stav série je nyní 1:1, další zápas se odehraje ve Vrchlabí v pondělí 7.3. od 18:00. Přijďte podpořit domácí hráče.

Petr Hlaváč: Jsme ve válce, pálení našeho dresu před zápasem, úmyslné zranění Patrika Urbana, napadení a zranění vrchlabského fanouška, který je v nemocnici. Nemáme na co čekat. Tak doufám, že v pondělí nás budou na zimáku 2000 a rozsekáme je na hadry. Díky.