HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HK Mountfield HK - Vrchlabí 4:3

Hradec se ujímá vedení ve čtvrtfinálové sérii

15.02.2009
Jakub Gabriel, Lukáš Souček
Hokejisté Vrchlabí ve třetím utkání čtvrtfinálové série podlehli Hradci 3:4 a Hradečtí tak vedou 2:1 na zápasy. Hradečtí šli hned v ůvodu utkání do vedení a třemi brankami ve druhé třetině si pojistili dostatečné vedení, které pár minut před koncem zkorigoval Ondřej Látal, ale nestačilo to. Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Ladislav Gengel a Martin Filip. Série pokračuje zítra v Hradci čtvrtým utkáním. Podaří se hokejistům Vrchlabí srovnat stav série na 2:2? To se ukáže již zítra od 18:00 v ČEZ stadionu!
ČF3, neděle 15.2.2009, 18:00
HK Mountfield HK
4:3
Koutský - Filip L., Karlíček, Burian, Hendrich, Zápotočný, Pazdera, Lesák, Sláma - Fořt, Roubík, Kadlec, Hruška, Koudelka, Volráb, Nedorost, Filip M., Moskal, Jindřich, Polák, Suchý.
Ševčík - Matějíček, Chaloupka, Lukáč, Štrach, Galvas, Vála, Čížek, Bendík - Kubeš, Pajič, Beck, Krupka, Rapáč, Gengel, Rusnák, Kříž, Látal, Fiedler, Hubáček, Mikšovský.
Třetiny: 1:1, 3:1, 0:1  Branky a nahrávky: 3. Filip M. (Nedorost, Zápotočný), 29. Kadlec (Karlíček, Filip L.), 33. Zápotočný (Koudelka, Burian), 35. Hendrich (Pazdera, Volráb) - 6. Gengel, 40. Matějíček (Pajič), 53. Látal (Bendík). Rozhodčí: Lacina, Souček - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:9, navíc Zápotočný (HKR) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4623. Střely na branku: 27:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
Gólové momenty byly k vidění ve třetím čtvrtfinálovém utkání již od samotného začátku. Nejprve se v čase 2:28 dostal za hradeckou obranu Martin Filip a přesnou střelou nad vyrážečku Petra Ševčíka otevřel skóre utkání. Pak přišla přesilová hra pro domácí, ve které se Vrchlabí dočkalo vyrovnání. Ladislav Gengel totiž vystihl hradeckou rozehrávku a prostřelil Koutského. Následovala dlouhá přesilová hra pět na tři. Tuto výhodu měl Hradec, Vrchlabští se však bez větších problému s přehledem ubránili. Nevyužité příležitosti mohli domácí litovat dvojnásobně poté, co Martin Koudelka neproměnil samostatný nájezd. Bekhendem nestačil přehodit Ševčíkův beton. Pravdou je, že byl v těžké pozici, jelikož byl v rozhodujícím momentu faulován Janem Bendíkem. V poslední minutě prvního dějství jsme podobnou situaci mohli vidět ještě jednou. Odehrála se však na druhé straně kluziště. Martin Krupka dostal přesný pas za hradeckou obranu. Vytěžil z něj ovšem akorát dvouminutovou početní výhodu pro svůj tým, protože byl při zakončení také faulován.

Na začátku druhé třetiny působili hosté hodně ospalým dojmem a možná právě to mělo za následek rychlé probuzení v podobě třech gólů. Před gólovou smrští ovšem mohlo být všechno jinak. Stačilo, kdyby Patrik Beck zamířil přesně mezi tři tyče hradecké brány a netrefil klečícího Bořka Slámu. Hradecký obránce zastavil kotouč v podstatě na brankové čáře. V čase 28:50 si připsal Milan Karlíček krásnou asistenci poté, co vyslal do brejku Jiřího Kadlece. Hradecký matador zakončil svůj únik střelou mezi Ševčíkovy betony. O několik okamžiků později se v podobné šanci ocitl Martin Koudelka, ale byl zastaven vrchlabskou obranou. Zatímco většina hráčů na ledové ploše pohledem zjišťovala, zda byl zákrok na Martina Koudelku proti pravidlům či ne, zmocnil se kotouče Daniel Zápotočný a tvrdou střelou zvýšil hradecké vedení. O necelé dvě minuty později se k odražené střele Aleše Pazdery dostal Jiří Hendrich a s trefením odkryté brány neměl žádný problém. Jiskřičku naděje pro hosty vykřesal ve 40. minutě Jiří Matějíček, když tvrdou střelou na hranici kruhů propálil Vladislava Koutského, využil tak přesilovou hru a snížil na 4:2.

Chleba se začal lámat už na začátku třetího dějství. Hosté totiž měli k dispozici dlouhou početní výhodu čtyři na tři, ale nedokázali ji sehrát podle svých představ. Co se nepovedlo hostům, mohli dokázat domácí. Rozhodnutí zápasu při přesilovce pět na tři ovšem odmítli a přišlo to, co ke každému zápas play-off patří. Drama. Ondřej Látal nabruslil za hradeckou obranu, dostal přesnou přihrávku od Jana Bendíka a ač byl tísněn, překonal hradeckého brankáře - 4:3. Za sedm minut se toho v hokeji dá stihnout hodně, ale hostům se to tentokrát nepovedlo. Závěr zápasu už si hradečtí hokejisté dokázali před nabitým hledištěm pohlídat. Ubránili se i závěrečné power-play, kterou hosté hráli necelou minutu a ujali se tak vedení ve čtvrtfinálové sérii.

Ta pokračuje čtvrtým zápasem již v pondělí. Úvodní buly bude opět vhozeno v 18:00 na hradeckém ČEZ Stadionu.