HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec n. N. 7:3

Horalé oplatili Jablonci porážku

01.02.2014
Marek Komárek
Základní část soutěže se pomalu dostává do svého závěru. Vrchlabští hokejisté měli však před tímto utkáním ještě jeden nesplacený účet. Právě Jablonec nadělil našim hokejistům výprask 7:1. Dnešní zápas ale zejména díky elitní formaci vedené Martinem Filipem Vlkům "sedmičku" vrátil.
30.kolo, sobota 1.2.2014, 18:00
7:3
Jablonec n. N.
Pavelka – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Pulec – Jakubec (C), Filip M. (A). Fořt, Jirků, Šťastný, Filip D., Březina, Bláha (A), Gengel, Marek, Oppelt
Jelínek (Příhoda) – Mrázek, Pilař, Mrkvička (A), Čechura, Zeman, Abrahám, Šulc (C), Zedek, Bříška, Tondr, Žďárský, Peřina, Liška, Brokeš, Mulač, Frk, Hric
Třetiny: 4:1, 2:1, 1:1  Branky: 4. Filip M. (Jakubec, Vondráček), 6. Hamerský (Filip M., Fořt), 8. Vondráček (Filip M., Hamerský), 13. Fořt (Filip M., Hamerský), 25. Gengel (Bláha, Březina), 38. Jakubec (Fořt, Filip M.), 46. Filip M. (Fořt, Oppelt) – 9. Šulc (Bříška, Tondr), 26. Žďárský (Liška), 58. Tondr (Šulc). Rozhodčí: Battek - Nepomucký, Šmika. Vyloučení: 12:13. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 120. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3.
Rychlý nástup do utkání předvedli domácí hokejisté, kteří se ji ve 4. minutě dostali do vedení. Jakubec efektní stahovačkou obešel obránce soupeře a přihrál Martinu Filipovi, který si forhendovým blafákem položil Jelínka a poté zakončoval už do prázdné brány. A o dvě minuty později navýšil náskok domácích Ondřej Hamerský, kterého našel přihrávkou zpoza branky Martin Filip a Hamerský prostřelil Jelínkovy betony. A tím Vrchlabí převzalo taktovku nad utkáním. V 8. Minutě vedli domácí už 3:0, když opět Martin Filip střílenou přihrávkou vybídl ke skórování Davida Vondráčka, který už pouze nastavil hůl a kotouč zaplul do prázdné branky. A až teprve po této střele našli Vlci první odpověď, kdy Pavelku prostřelil hostující Šulc. A v obrovské šanci se ocitl domácí kapitán, ale jeho forhendový blafák rozezvonil tyč. A domácí pokračovali v tlaku na Vlky. A z tlaku vytěžil další branku domácích Fořt, který v samostatném úniku zvolil forhendové řešení a zasunul kotouč mezi Jelínkovy betony. Po této střele došlo ke střídání brankářů v hostující svatyni. A hra se navíc přiostřila, domácí putují na trestnou lavici, ale nabídnuté přesilové hry nebyli jablonečtí hráči schopni využít. A tak první třetina skončila přesvědčivým vítězstvím domácích.

První čtyři minuty druhé třetiny byly v režii hlavního rozhodčího, který postupně vylučoval na obou stranách. Po vypršení trestů se prosadil Ladislav Gengel, přesnou přihrávku Bláhy poslal Gengy nad rameno jabloneckého gólmana. A hosté vzápětí odpověděli , Žďárský prostřelil Pavelku. A opět se rozjeli potyčky mezi hráči, které končily na trestné lavici, vrchlabští nabídli svým soupeřům dokonce výhodu dvou hráčů. Jablonec však hozenou rukavici nezvedl. Mulač sice na Pavelku vypálil, ten však byl připraven a ránu si pohlídal. Do větší šance se dostal také Bříška, ale ani na dvakrát domácího brankáře nepřekonal. Zato na druhé straně skóroval Jakubec, rychlou stahovačkou se zbavil obránce hostí a dostal se do prostoru mezi kruhy, odkud prostřelil brankáře Jelínka mezi betony a zvýšil tak na 6:2.

Druhá třetina začala bojem o obranné pásmo soupeře a Jablonec sice připravil Pavelkovi horkou chvilku, branka však nepadla. Zato ve 46. minutě zvýšil náskok domácích Martin Filip, který zakončil do prázdné branky. A pokračovaly také osobní souboje na ledě a trestná lavice nestačila vychladnout. Jablonec opět se opět dostal do početní výhody 5:3, ale ani tentokrát ji nedokázal využít. Vrchlabští poslední minuty hráli spíše na krásu a užívali si jistou výhru a vlk naposledy kousnul. V 58. minutě situaci dva na jednoho dobře sehrála dvojice Šulc – Lukáš Tondr, přičemž druhý jmenovaný protlačil kotouč mezi Pavelkovy betony. A to už byla poslední akce odvetného utkání mezi HC Stadion Vrchlabí a HC Vlci Jablonec.

Domácí si vítězstvím nad rivalem z Jabloncem pojistili první utkání play-off na domácím ledě.

Utkání hodnotil trenér domácích Pavel Biegl: Měli jsme Vlkům co vracet a povedlo se to vrchovatě. Vyšel nástup do utkání, kdy pomohly dvě využité přesilovky. Pak už jsme měli vývoj utkání pod kontrolou. Škoda jen, že se za rozhodnutého stavu zápas zvrhl ve vyřizování účtů a bylo vidět řadu zbytečných faulů z obou stran. Je dobře, že jsme potvrdili tři body dovezené z Jindřichova Hradce v zápase, ze kterého jsem měl obavy. Přece jen jsme mohli mít v hlavách tři letošní prohry s Vlky. Výhrou jsme potvrdili páté místo a zároveň první zápas v play-off doma.