HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Trutnov - Vrchlabí 0:2

Hokejisté Vrchlabí zvítězili na ledě Trutnova

04.09.2008
Patrik Huber, Jan Pečeňák
V generálce na první ligové utkání zavítal náš celek do okresního města Trutnova. Zápas byl po celý průběh poměrně vyrovnaný a náš celek rozhodl o své vyhře až dvěma brankami v závěrečné třetině. O výhře vrchlabského celku 2:0 rozhodli Gengel a Gajovský. Nyní se již všichni můžeme těšit na středu, kdy náš celek zavítá v prvním mistrovském utkání na led Jihlavy.
přát, čtvrtek 4.9.2008, 18:00
Trutnov
0:2
Brož (Škop) - Hornyš, Marša, Tomáš, Rejzek, Kučera, Synek, Jaroměřský, Zázvorka - Hruška, Mikšovský, Knebl, Divíšek, Nakládal, Chytráček, Mikolášek, Ronický, Havlíček
Ševčík (Štůrala) - Galvas, Chaloupka, Bendík, Lukáč, Vála, Matějíček, Wagenhoffer - Konečný, Pajič, Beck, Horčička, Kříž, Gengel, Gajovský, Rod, Látal, Fiedler, Andreas, Rusnák
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2  Branky a nahrávky: 43. Gengel (Bendík, Fiedler), 55. Gajovský (Vála) . Rozhodčí: . Vyloučení: 7:2, navíc Marša (TRU) 10 minut OT - Andreas (VRC) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2 .

V první dvacetiminutovce se nehrál moc pohledný hokej. Vrchlabí sice bylo aktivnější, jak se také čekalo, ale žádnou vážnější šanci si nevytvořilo. Stejně tak ani domácí celek z Trutnova.

Ve druhé třetině už se hrál přeci jenom útočnější hokej, na který se dalo koukat. První šanci druhé části a také utkání měli domácí, kteří se dostali do přečíslení 2 na 1. Na samotného obránce hostí a Ševčíka jeli Hruška s Ronickým, ale tato nadějné akce brankou neskončila, zaskvěl se totiž vrchlabský brankář, když na střelu Hrušky perfektně zareagoval a vyrazil ji betonem. Do další větší šance se dostali opět domácí, byl to zase Hruška, který měl šanci skórovat. Tentokrát dostal z rohu kluziště přihrávku před branku a z první vystřelil, ale výborný zákrok předvedl Ševčík, který se stačil rychle přesunout k druhé tyči a akrobaticky skočil po střele domácího útočníka. Vrchlabský brankář, se tak stal hrdinou okamžiku.

Na začátku poslední části už viděli diváci konečně i branky. Vrchlabí se dostalo de vedení ve 43. minutě díky využité přesilové hře. Úspěšným střelce byl Ladislav Gengel, jenž šel důrazně k odraženému puku a pohotově dorazil za záda Brože - 0:1. Vrchlabští hokejisté mohli zvýšit svůj náskok již o tři minuty později, kdy střelec první branky Gengel objel domácí branku a nahrál najíždějícímu Křížovi, který vypálil z první, ale tentokrát se zaskvěl domácí brankář Brož, když vyrazil koncem lapačky nad branku. Vrchlabí převzalo iniciativu utkání, ale trutnovští hokejisté mohli z nenápadné akce vyrovnat, když od modré vystřelil Rejzek, jehož střelu Ševčík neviděl, jelikož byl před ním chumel hráčů. Střela domácího obránce skončila na tyči. Definitivní rozhodnutí přišlo v čase 54:25 poté, co přesně umístěnou střelou překonal brože Nikola Gajovský - 0:2. Třetí branku hostů mohl ještě v závěru přidat Beck, jenž se dostal do samostatného úniku, ale blafákem do bekhendu neuspěl.