HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Beroun 3:1

Hokejisté Vrchlabí pokračují ve vítězné sérii

19.12.2007
Patrik Huber
Vrchlabští hokejisté porazili na domácím ledě po velkém boji Beroun 3:1 a získávají tak tři další velmi cenné body. Petr Ševčík opět odchytal skvělý zápas a byl vyhlášen nejlepším hráčem domácího mužstva v utkání. Nejlepší hostující hráč byl dnes Šinágl. Poslední utkání v roce sehrají Vrchlabští v Chomutově, na ledě prvního mužstva tabulky.
31.kolo, středa 19.12.2007, 18:00
3:1
Beroun
Ševčík (Tomíček ) - Rýgl, Nosek, Bendík, Chaloupka, Vyskočil, Vála, Matějíček - Tvrdek, Brynecký, Gengel, Kříž, Hruška, Špaček, Horčička, Přeučil, Beck, Jech, Plodek
Jarina ( Novák ) - Gudas, Braniš, Kameš, Jelínek, Lukačovič, Výborný - Besser, Slížek, Nedorost, Tvrzník, Šinágl, Novotný, Heřman, Křesťan, Pavel, Straka, Šulčík
Třetiny: 2:1, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky:3. Nosek Martin (Tvrdek Kamil, Brynecký Daniel) 7. Špaček Daniel (Bendik Jan, Hruška Ondřej) 7. Výborný Martin (Šinágl Petr, Tvrzník Martin) 60. Rýgl Martin (Špaček Daniel, Brynecký Daniel) . Rozhodčí:Miroslav Jebavý, -Lukáš Podrazil,Ondřej Žídek . Vyloučení:7:5 . Využití:0:0 . V oslabení:1:0 . Diváci:1349 . Střely na branku:21:24 .
Vrchlabští hned od začátku utkání začali tlačit. Po Křížově přihrávce před branku tečoval puk Hruška, ale mimo. Velmi rychle padla i první branka zápasu. Tvrdek přihrával před bránu a osamocený Martin Nosek otevřel skóre - 1:0. Ve 4. minutě měli domácí další šanci, když Hruška přihrával Křížovi, ale jeho dělovka letěla těsně nad. V 7. minutě vedli domácí už o dvě branky. Daniel Špaček vybojoval puk a jel sám na Jarinu, kterého nádhernou kličkou překonal - 2:0. Na trefu Špačka našli hosté velmi rychlou odpověď. Martin Výborný si najel mezi kruhy a propálil bezmocného Ševčíka - 2:1. Další šanci měl Gengel, ale pozorný Jarina jeho střelu ukryl do své lapačky. Hosté měli v přesilovce obrovskou šanci vyrovnat, ale osamoceného Bessera před brankou vychytal Ševčík. Vrchlabští se v oslabení dostali do přečíslení 2 na 1, ale Jarina si tuto situaci dobře pohlídal, a tak stav byl ve 14. minutě stále 2:1. I hosté se v oslabení dostali do pěkné šance, když domácí obraně ujel Tvrzník, ale Ševčík jeho střelu dobře pokryl.

Druhou třetinu zahájil střelou hostující Šinágl, ale tato střela Ševčíka překvapit nemohla. Další možnost měli hosté ve 23. minutě v přesilovce, ale Heřman nepřekonal ležícího Ševčíka, který opět chytá skvěle. Hosté opět mohli vyrovnat, když ve 28. minutě vystřelil od modré Výborný, jeho střela byla tečována a mířila do branka, ale Ševčík na poslední chvíli vykopl puk betonem. Ve 32. minutě se k šanci dostali i domácí. Přeučil unikal po mantinelu, protlačil se až před branku Jariny, ale vystřelil nad. Další dobrou možnost měl ve 34. minutě utkání aktivně hrající Výborný, který dostal přihrávku až před bránu, ale Ševčík výborně chytil. Výborný si alespoň vykoledoval faul, ale Beroun následnou přesilovku nevyužil.

Začátek třetí třetiny přinesl velkou šanci hostí, kteří se dostali do přečíslení, ale Ševčík se dobře přesunul a chytil střelu Bessera. Po dlouhé době přišla i šance. V 50. minutě zápasu nebezpečně vypálil od modré Gengel, ale Jarina i s troškou štěstí likviduje. Po této akci založil Beroun protiútok a málem to vyšlo. Hosté se dostali do přečíslení, kotouč se dostal k Šináglovi, který už se připravoval vypálit, ale na poslední chvíli se vrátil Tvrdek, který mu kotouč vypíchl a zneškodnil tuto šanci hostí. Hosté v 59. minutě měli velkou šanci srovnat, ale osamoceného Nedorosta před brankou perfektně vychytal Ševčík a zabránil tak vyrovnání. Kamil Jarina v čase 58:30 odjel z branky hostí a Beroun hrál power play. Vyloučen byl Gengel za zdržování hry a hosté měli tedy i přesilovku. Beroun však už nevyrovnal, naopak inkasoval. Do prázdné branky pečetil skóre Rýgl - 3:1.