HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Bilina 2:1sn

HC Stadion zvítězil až na nájezdy

02.12.2015
Odvetné utkání mezi Vrchlabí a Bílinou dopadlo lépe pro domácí tým. Po první třetině však vedli hostující Draci, HC Stadion dokázal vyrovnat až v poslední části a zápas se posunul do prodloužení. Tam ale žádný tým ve svůj prospěch skóre neotočil a následovaly samostatné nájezdy, ve kterých měli více štěstí domácí a vybojovali si bod navíc.
19.kolo, středa 2.12.2015, 18:00
2:1sn
Bilina
Martin Abrahám (Jakub Jelínek) – Jiří Jebavý, Jan Kadavý, Martin Klement, Patrik Lenoch, Tadeáš Hejda, Dalibor deCarvalho, Adam Jandejsek, Martin Matějček, Michal Chleborád – Tomáš Šťastný, Martin Filip "C", Tomáš Jirků "A", Patrik Maďar, Jiří Šimoníček, Jan Matějka, Tomáš Bláha "A", Patrik Urban, Jan Srnský, Ladislav Bittner
Vladyslav Slyusarchur (Martin Lisý) – Miroslav Polák "A", Karel Šefl, Pavel Brettschneider, Roman Fučík, Lukáš Machač, Tomáš Kolíček, Jaromír Chmel – Martin Sekerka, Zdeněk Petráš "A", Jakub Čmolík, Dominik Štěpka, David Weitz, Radim Řezníček, Jakub Procházka, Jiří Brandejský, Milan Böhm "C", Lukáš Jirkovský, Artem Kotov, Tomáš Pánek
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0 - 2:1  Branky a nahrávky: 51. Filip, rozh. nájezd Šimoníček – 15. Štěpka (Petráš). Rozhodčí: Tomáš Veselý – Jan Čížek, Mgr. David Potůček. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 634. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

Domácí HC Stadion začal utkání aktivně. Již v úvodní minutě nahazoval domácí Filip na rozjetého Šťastného, ale jeden z hostujících obránců byl u puku rychleji. Ve 3. minutě se opět dostával do šance Šťastný po přihrávce Jirků, ale z nadějné akce se nic neurodilo. 7. minuta přinesla střelu domácího Kadavého, kterou raději hostující gólman podržel v náručí. V 10. minutě o sobě dali poprvé vědět i hostující Draci. Do solidní akce se dral Petráš, ale domácí obrana stihla puk vypíchnout. Ve 12. minutě byl obrovský závar před brankou Draků. Brankář si ale se střelami i dorážkami domácích hráčů poradil a udržel skóre na bezbrankové remíze. 14. minuta přinesla nečekané vedení hostujících Draků. Zdeněk Petráš vyslal přihrávku za domácí obranu, kde si jí našel Dominik Štěpka a v samostatném úniku měl dost času na zakončení – 0:1. Minutu poté přišlo první vyloučení v zápase. Potrestaným hráčem byl domácí Lenoch. Minutu před koncem první periody se do výtečné šance dostali Draci. Hostující hráč tváří v tvář gólmanovi HC Stadionu mohl navýšit vedení, ale Abrahám předvedl výtečný zákrok a držel tak akcie domácích nad vodou.

Úvod druhé třetiny přinesl vyloučení také na straně hostí. Minutu poté měli domácí šanci vyrovnat. Lenoch těsně před brankou netrefil ve stoprocentní šanci puk. Na druhé straně se Draci mohli dostat do dvoubrankového vedení. Využili okénka v domácí obraně a řítili se dva na jednoho. Kapitán Draků Bohm dostal puk jako na zlatém podnose, byl pár centimetrů od brankové čáry, měl puk na holi a domácí brankář byl na opačné straně. Přesto to gólem neskončilo. Ve 29. minutě střelu hostujícího Poláka vyrazil Abrahám vyrážečkou. Ve 33. minutě mohlo být vyrovnáno. Domácí Chleborád dostal puk do skvělé pozice, ale jeho střelu zastavila tyč hostující svatyně. V závěru třetiny se Draci dostali do přečíslení čtyři na jednoho. Hosté ale situaci absolutně nezvládli a situaci zbytečně překombinovali.

Třetí třetinu začal domácí HC Stadion stoprocentní šancí na vyrovnání. Po pěkném ťukesu se jeden z domácích dostal do skvělé šance, kde už stačilo trefit pouze do prázdné branky. Rána ovšem skončila pouze na tyči. 47. minuta přinesla obrovský zmatek před Abrahámovou brankou. Domácí gólman nejprve vyrazil střelu Petráše, ale k dorážce se už hosté nedostali. Poté následovala série vyloučení na obou stranách. V 51. minutě se domácí konečně dočkali vyrovnání. Jako správný kapitán se zachoval Martin Filip, který střelou z mezikruží srovnal skoré utkání – 1:1. Po vyrovnávací brance následovalo po jednom vyloučení na každé straně. V 54. minutě se domácí mohli dostat do vedení. V přečíslení tři na jednoho na finální přihrávku Patrik Urban nedosáhl. V závěru utkání domácí mohli rozhodnout. Několik střel letělo na ležícího brankáře Draků, ale ani jedna ho nepřekonala. Na druhé straně mohli rozhodnout hosté. Čmolík mířil sám na Abraháma, ale ten zachránil HC Stadion a poslal tak utkání do prodloužení.

Prodloužení začali aktivněji domácí. Střelu Šťastného, která mířila k pravé tyči, gólman hostů vyrazil betonem. Na druhé straně musel vytáhnout zákrok lapačkou proti střele Štěpka brankář domácích. V závěru prodloužení mohli domácí rozhodnout. Střelu Patrika Urbana zastavilo břevno. Utkání tedy zamířilo do samostatných nájezdů.

Do domácí branky se na nájezdy postavil Jakub Jelínek. Samostatné nájezdy začínali hosté. Prvním hostujícím nájezdníkem byl Štěpka a střelou k pravé tyči nedal Jelínkovi šanci – 0:1. Na druhé straně jako první jel Patrik Urban a srovnal stav série střelou k levé tyči – 1:1. Hostující Řezníček neuspěl – 1:1. Jako druhý se za domácí rozjel Jiří Šimoníček a střelou k levé tyči zaznamenal vedení HC Stadionu – 2:1. Důležitý nájezd, který by případně prodloužil nájezdy hostující Procházka neproměnil a domácí tak slavili výhru po samostatných nájezdech.

Petr Hlaváč: S Bílinou se nedařilo, chyběla tomu lehkost, přesná a včasná přihrávka, v zakončení jsme dali asi 5x tyč, ale na druhou stranu musím říct, že soupeř nehrál vůbec špatně. Lépe bruslil, byl silný v osobních soubojích a hrál jednoduše a nám se nedařilo dostat jej pod výraznější tlak. Nakonec jsme to nějak ubojovali. Za záchranu musím hráčům poděkovat. Pozitivní je, že jsme získali dva body, oproti nule, kterou jsme přivezli z Bíliny. V sobotu jedeme do Ďěčína obhajovat tři body z první půlky, tak doufáme, že se námto podaří. Děkujeme všem za podporu a snad se polepšíme.