HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nová Paka - Vrchlabí 3:5

HC Stadion veze body z Nové Paky

06.11.2011
BK Nová Paka hostila další kolo KLM a soupeřem v nedělním zápase jí bylo opět Vrchlabí. Celky se již potkaly v Metuje Cup, kdy Vrchlabí na celé čáře zvítězilo. Zato v dnešním utkání se vrchlabští opět zpočátku postavili na stranu dotahujícího mužstva. A náskok domácí Nové Paky hosté z Vrchlabí stáhli až v třetí třetině.
6.kolo, neděle 6.11.2011, 17:00
Nová Paka
3:5
Dressler, Bouška - Pour, Štěpán, Plecháč, Ersepka, Lepka, Krátký, Šebek, Musil, Příkazský, Kuch, Hric, Dressler Š., Jelínek, Musil, Sucharda, Havelka
Biegl, Effemberk, Hlaváč, Mádle, Marek, Kovář, Šrámek, Houda, Zázvorka, Svoboda, Filip, Oppelt, Rathouský, Bušek, Žďára, Mašek
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:4  Branky a nahrávky: 15. Šebek (Lepka), 32. Ersepla, 48. Štěpán (Krátký) - 35. Hlaváč, 43. Mašek (Bušek), 50. Kovář (Oppelt), 54. Oppelt (Marek), 59. Mašek (Svoboda). Rozhodčí: Pahulá, Maštalíř, Rozsypal. Vyloučení:10:11 + Pour a Marek 5 + OT za vzájemnou rvačku. Využití:2:2. V oslabení: 1:0 . Diváci: 400 . Průběh utkání: 1:0,2:1, 3:5.
Utkání dala ráz řada vyloučených hostí hned na začátku. Osm minut z prvních deseti hrát ve čtyřech je vážně mnoho. Domácí se tak dostali na koně i díky využití jedné z přesilovek. Až do konce první třetiny se horalé nemohli dostat do tempa a hra byla nesourodá z obou stran. Dobré zákroky brankářů na obou stranách znamenaly, že po dvaceti minutách byl stav pouze 1:0 pro domácí.

Přestože Vrchlabí v prostřední části hry zvýšilo obrátky, byli to opět domácí, kteří využili poměrně snadno další přesilovku, nahozený kotouč bekem pro skrumáž před ním Biegl vůbec neviděl. Hosté odpověděli po chvíli podobným způsobem a Hlaváč snížil na 2:1.

Úvod třetí třetiny byl ve znamení náporu STADIONU a domácí se bránili jen za cenu nedovolených zákroků, které rozhodčí naštěstí i pískal. Z opakované přesilovky 5 na 3 se však rekrutovalo pouze vyrovnání na 2:2, které zařídil dorážkou Mašek. V momentě, kdy se zdálo, že je jen otázkou času, kdy hosté převáží misky vah na svoji stranu, udeřili potřetí Pačtí a hosté začínali znovu. Velká vůle po vítězství nakonec přinesla kýžený obrat v zápase a po brankách Kováře a Oppelta vrchlabští otočili stav na ukazateli skóre na 3:4. Domácí se pak již nevzmohli na závěrečný nápor, přestože jim svojí nedisciplinovaností umožnil Marek hru ve stejném počtu hráčů po naší předchozí signalizované výhodě. V následné power-play pečetil výsledek na 3:5 do opuštěné klece Mašek.

Pavel Biegl: Utrápené vítězství... Padla na nás deka, po slušných výkonech v přípravě a prvních mistrácích přišel herní útlum. A není to jen o špatné hře obránců, která nás bolí nejvíce. Samozřejmě, že se v tréninku věnujeme činnostem, které nám nejdou, ale vše potřebuje svůj čas. Kluci si nevěří a na hře je to patrné. V posledních zápasech se projevuje i to, že máme úzký kádr a třeba absence Jirky Jakubce je více než citelná. I proto jsou v jednání příchody několika kvalitních hráčů. Pozitivní však je, že jsme vydřeli 3 body, i když se nedaří, jak bychom chtěli...