HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Náchod 7:2

HC Stadion ukončil základní část vítězstvím

06.01.2013
Raina Jarošová
V posledním kole krajské ligy se utkaly týmy Vrchlabí a Náchoda. HC Stadion dokázal po bezgólové první třetině zvítězit poměrem 7:2 a potvrdil tak svou pozici na druhém místě v tabulce. Rozhodly poslední 2 minuty druhé třetiny, kdy domácí hráči vstřelili rychlé dvě branky a do třetí třetiny nastupovali s náskokem dvou gólů.
26.kolo, neděle 6.1.2013, 17:00
7:2
Náchod
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Pulec, Hamerský, Bušek, Provazník, Zázvorka, Majer, Lepka, Bláha, Svoboda M., Jakubec, Urban, Fořt, Oppelt, Jirků, Svoboda R., Marek
Navrátil, Mertlík - Pánek, Pavlík, Presse, Dostál, Špetla, Chudý, Jurča, Hudeček, Zeman, Hradecký, Leeder, Petr, Macháček, Horčička, Vondřejc, Škoda, Verner, Šejnoha, Burdych, Karel
Třetiny: 0:0, 3:1, 4:1  Branky a nahrávky: 26. Pulec (Fořt), 39. Svoboda (Majer), 40. Pulec (Fořt), 44. Jakubec (Fořt), 47. Urban (Zázvorka), 53. Jirků (Bláha), 54. Svoboda (Oppelt) - 30. Chudý, 42. Pánek. Rozhodčí: Machač - Bednář, Pavlíček. Vyloučení: 5:11. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 615. Průběh utkání:0:0, 3:1, 7:2.

Hned v úvodu první třetiny se do velké domácí šance dostal Patrik Fořt, který jel sám na branku. Hostující gólman byl ale připravený a nepřipustil chybu. Ve 4. minutě byl vyloučen domácí Richard Svoboda a hosté měli šanci otevřít skóre zápasu. Na konci přesilovky však došlo k vyloučení i na straně Náchoda. HC Stadion střílel, co se dalo, ale branku se mu nepovedlo vstřelit. Několikrát se před brankou ocitl Urban, ale napoprvé přehodil branku a na podruhé puk skončil v náručí gólmana. V 9. minutě se opět hrálo po čtyřech hráčích na každé straně, jediná šance se naskytla Fořtovi, který najížděl na bránu. Puk mu ale ujel a do další šance už se domácí nedostali. Ve 12. minutě se do velké šance dostal Jakubec, střílel ale doprostřed branky a gólmanovi nedělalo problém puk zpacifikovat. Poslední minuty první části se domácí hráči snažili dostat puk alespoň jednou do brány, Navrátil byl ale bezchybný a nepřipustil vedení Vrchlabí. Do kabin se odcházelo za bezgólového stavu 0:0.

Na začátku druhé periody byl vyloučen domácí Bušek za napadení tělem. Náchod se ale do žádné větší šance nedostal a Vrchlabí oslabení ustálo. Naopak dokázalo využít následující přesilovku, při které se nemýlil Pulec a dostal Vrchlabí do vedení 1:0. Pokračovalo se ve vyloučeních, nejdříve se na trestnou lavici posadil domácí Marek a o minutu později hostující hráč. V přesilové hře domácí hráči ukázali, že chtějí urvat tři body pro sebe. V rozmezí jedné a půl minuty se Majer trefil pouze do tyče Navrátilovi branky a ani Fořtovi se nepodařilo dotáhnout puk do branky. V půlce zápasu se Náchodu podařilo vyrovnat skóre po ráně Chudého. Domácí tým vystřídal brankáře a místo Biegla se do branky postavil Effemberk. V dalších minutách jsme mohli vidět sérii vyloučení na obou stranách. Žádnému z týmů se ale nepodařilo po několika nahozeních a šancí vstřelit gól. Ve 39. minutě byl vyloučen hostující Švejnoha a poskytl tak další šanci Stadionu. Po několika vteřinách přesilové hry se gól podařilo vstřelit Svobodovi, který překonal Navrátila střelou nad rameno. Vteřinu před koncem druhé třetiny Vrchlabí zvyšovalo náskok na dva góly, kdy se opět trefil Pulec a vrchlabští hráči mohli v klidu odejít do šaten.

Do třetí třetiny šli domácí hráči s tím, že si náskok musí udržet a neztratit cenné vedení. Hned ve druhé minutě se však ozvali náchodští hráči a snížili stav na 3:2. Domácí hráči tlačili před hostující brankou a jejich úsilí bylo odměněno o dvě minuty později, kdy se trefil kapitán Jakubec. Tým Náchoda ale nic nevzdal a dál se snažil pozlobit domácího Effemberka. V 47. minutě se opět prosazuje domácí HC Stadion, po několika neúspěšných ranách se konečně dočkal i Urban, který zvýšil náskok Vrchlabí na 5:2. Domácí hráči spoustu času strávili v útočné třetině, o branku se dvakrát pokusil Zázvorka – jednou vystřelil od modré čáry a podruhé tečoval přihrávku. Osm minut před koncem se k radosti domácích fanoušku trefuje Jirků. Po této brance vystřídal Náchod brankáře a do branky se postavil Mertlík. Ani výměna gólmana však nezabránila tomu, aby se v přesilové hře trefil Martin Svoboda, který tečoval Oppeltovo nahození. Poslední velkou šanci Náchoda mohl proměnit Šejnoha, jeho rána se ale nepovedla a letěla mimo branku. V posledním utkání základní části HC Stadion Vrchlabí zvítězil poměrem 7:2 a v prvním kole play-off se může těšit na Jaroměř.

Ivan Houda: Věděli jsme, že Náchod nebude snadný soupeř, to jsme si řekli i před zápasem, ale klukům jsem věřil. V dnešním zápase pro nás bylo nejdůležitější otevřít skore. Naším problémem je, že sice máme golové šance, ale trápí nás zakončení. Kluci vymýšlí kombinace, přitom bychom potřebovali hru zjednodušit. Uvidíme, jak bude vypadat play-off, nesmíme nic podcenit.