HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Choceň 8:2

HC Stadion si zahraje baráž o druhou ligu

17.03.2013
Raina Jarošová
Poslední šesté kolo kvalifikace rozhodlo o tom, že si HC Stadion zahraje baráž o druhou ligu s Chotěboří. V dnešním zápase si Vrchlabí poradilo s týmem z Chocně a hosté odjížděli s vysokou porážkou 8:2. HC Stadion tak zaslouženě vyhrál kvalifikaci a může se připravovat na zápasy s Chotěboří.
KVAL 6, neděle 17.3.2013, 17:00
8:2
Choceň
Biegl (Effemberk) - Hlaváč, Pulec, Hamerský, Zázvorka, Bušek - Jakubec (C), Jirků, Bláha T., Fořt, Oppelt, Lepka, Svoboda R., Svoboda M., Marek
Malý, od 21. min. Sajdl - Střítecký, Novák, Lesák, Luňák, Voříšek, Pokorný, Prachař P., Prachař T., Beránek, Pilař P.,Pilař L., Florián, Krejza, Bláha R., Šeda, Král, Pochobradský
Třetiny: 3:0, 3:0, 2:2  Branky a nahrávky: 7. Fořt (Jirků, Jakubec), 17. Svoboda M. (Marek, Svoboda R.), 18. Jirků (Pulec), 24. Fořt (Jakubec, Jirků), 37. Zázvorka, 38. Pulec (Jakubec), 55. Lepka (M.), 57. Svoboda M. (Svoboda R., Pulec) – 47. Pokorný (Bláha R.), 60. Král (Novák). Rozhodčí: Batěk - Nepomucký, Žehlička. Vyloučení: 5:7 + Marek (VRC) 10 min. a Beránek (CHO) 10 min.. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1210. Průběh utkání: 3:0, 6:0, 8:2.

Hned v první třetině domácí Stadion rozhodl o výhře nad Chocní. Ve 4. minutě se o brankovou konstrukci zastavil puk, který na hostující brankáře vystřelil Bláha. O tři minuty později se celá aréna zaradovala, protože skóre otevřel Patrik Fořt a poslal tak Stadion do vedení 1:0. Střelec první branky měl na holi i druhý gól, ale nevyšel mu bekhendový blafák. Další tyč jsme mohli vidět po střele Martina Svobody. V 17. minutě už Stadion vedl o dvě branky. V šanci dva na jednoho se prosadil Martin Svoboda a zvýšil náskok. O minutu později už to bylo 3:0 pro Vrchlabí. Dalším úspěšným střelcem se stal Tomáš Jirků po úspěšném úniku. Na konci třetiny se do šance dostal i tým Chocně, ale ani Pilař ani Bláha domácího Biegla v bráně nepřekonal. Třetina tak skončila 3:0 pro domácí tým.

Ve druhé třetině padl stejný počet gólů a stejně jako v první všechny tři padly za záda hostujícího brankáře. Do brány se místo Malého postavil Sajdl, ale ani střídání brankářů Chocni nepomohlo. Ve 24. minutě se podruhé v zápase trefuje Patrik Fořt po asistenci Jakubce a Jirků. V polovině zápasu se do šance dostal vrchlabský Oppelt, ale brankáře nedokázal překonat. Na konci prostřední části jsme mohli vidět dvě slepené branky. Pavel Zázvorka, který se sám ocitl před brankářem, se nemýlil a navýšil náskok Vrchlabí na 5:0. O půl minuty později se síť v Sajdlově brance znovu rozechvěla - Ladislav Pulec střílí od modré a hostující gólman nemá šanci. Po druhé třetině se do šaten odcházelo za stavu 6:0 pro Vrchlabí a zápas byl prakticky rozhodnutý.

Do větší šance se na začátku třetí části dostal hostující Střítecký, ale Biegl dál chránil svoji svatyni a čisté konto. Samostatný nájezd na domácího brankáře neproměnil Pavel Prachař, ale ve 47. minutě se prosadili i hostující hráči - na 6:1 snižuje Lukáš Pokorný, ale následně vrchlabský Martin Lepka posílá svůj tým do šestibrankového vedení. Do prázdné branky se po přihrávce Richarda Svobody podruhé v utkání trefuje i Martin Svoboda. Na konečných 8:2 ještě upravil skóre choceňský Daniel Král.Pro Choceň tak skončila sezóna a naopak HC Stadion Vrchlabí se může radovat z vítězství.

Baráž se odehraje na dva vítězné zápasy. Série začíná v Chotěboři v sobotu 23. března, druhý zápase se odehraje ve Vrchlabí ve středu 27. a případný třetí zápas opět v Chotěboři 30. března.

Ivan Houda: Samozřejmě velký úspěch. Bál jsem se, čekal jsem, že utkání bude těžší. Do karet nám hrála choceňská sestava. Dalo se čekat, že se unaví. Začátek zápasu byl z naší strany katastrofický až do prvního gólu, pak už nám to začalo do jejich brány padat a vývoj zápasu byl jasný. Děkuju hráčům za přístup a skvělému publiku. Jsem rád, že jsem navázal na úspěch loňské sezony. Teď už nás čeká baráž. Připravíme se na ni a chceme ji vyhrát. Pár informací o mužstvu z Chotěboře máme. To, že skončili poslední nic neznamená. Hodně napoví první utkání.