HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kolín - Vrchlabí 2:3

HC Stadion si veze tři body z Kolína

05.01.2014
Raina Jarošová
Vítězná série pokračuje! V prvním zápase nového roku se hostujícímu HC Stadionu Vrchlabí podařilo oplatit porážku a nad Kolínem zvítězil 3:2. Za vydatné podpory vrchlabských fanoušků, kteří Vrchlabí hnali dopředu i po prohrané první třetině, se tak celý tým může radovat z dalších tří bodů a již sedmého vyhraného zápasu za sebou.
24.kolo, sobota 4.1.2014, 17:00
Kolín
2:3
Moravec – Pýcha, Skokan, Barták, Muláček, Kulhánek, Pácal, Chaloupka, Hanzl – Malý "C", Mejzr, Valášek – Morkes, Kadlec, Šifta – Semirád, Zumr, Jankovský – Ježek, Kočí, Šafránek
Jeschke – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Provazník, Jakubec, Filip M., Fořt, Jirků, Šťastný, Veselý, Březina, Bláha, Gengel, Oppelt, Filip D., Svoboda
Třetiny: 2:0, 0:1, 0:2  Branky a nahrávky: 2. Šafránek (Kočí, Ježek), 13. Šafránek (Ježek, Hanzl) – 23. Gengel (Bláha, Březina), 50. Kolář (Gengel, Březina), 57. Jirků (Šťastný, Veselý). Rozhodčí: Jechoutek – Špringl R. sr., Špringl R. ml.. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1100. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 2:3.

Jako první se v zápase mohli radovat hosté, ale Veselého zablokovala obrana a naopak začali trkat Kozlové. Jejich snaha se ve druhé minutě utkání proměnila v branku, kterou vstřelil z první David Šafránek a Kolín vedl 1:0. První vyloučení přišlo v sedmé minutě na straně domácího týmu, ale než se stihli dostat do nějaké šance, síly na ledě se vyrovnaly vyloučením Hamerského. Krátkou přesilovku naštěstí kolínští nevyužili, ale u Jeschkeho branky bylo stále rušno. O druhou branku domácích se opět postaral David Šafránek, který dorážel po střele Ježka. Od 13. minuty byl tak stav utkání 2:0 a Vrchlabí muselo zabrat. Poslední minuty první třetiny odehrál HC Stadion znovu v přesilové hře, ale domácí skvěle bránili a Vrchlabí nepustili do žádné šance.

Vrchlabí ve druhé třetině muselo dohnat dvougólový náskok svých soupeřů. Hned od začátku tak zkoušeli brankáře Moravce a v čase 22:38 odměnil tuto snahu Láďa Gengel střelou do odkryté branky a snížil stav utkání na 2:1. V polovině zápasu byl opět potrestán domácí tým za mnoho hráčů na ledě, ale byli to Kozli, kteří se dostali až k hostujícímu Jeschkemu, který svoji branku ubránil. Ve 33. minutě si přesilovku vyzkoušeli i domácí hráči, o minutu později dokonce dvojnásobnou, vyloučeni byli nejdříve Veselý a posléze také Hamerský. Naštěstí Kolín nevyužil žádnou z těchto nabídek a stav byl nadále 2:1. Vrchlabí nepustilo kolínské hráče do žádných velkých šancí, naopak Lenoch vypálil od modré směrem k domácí brance, ale gólem to neskončilo. Stejně tak na druhé straně, kdy měl možnost skórovat Morkes po chybě vrchlabské obrany. Tuto třetinu jsme tedy viděli pouze jednu branku na straně hostujícího HC Stadionu.

Vrchlabí se na domácí v poslední třetině doslova vrhlo. Další možnost vstřelit branku po vyloučení domácího Šifty ale vrchlabští nevyužili, i když měli spoustu šancí i prostor před brankou. Následovalo několik vyloučení, počínaje 44. minutou, kdy byl vyloučen domácí hráč a spekulovalo se také o trestném střílení. O tři minuty později byl vyloučen hostující Veselý, Kolín si však přesilovku neužil celou, v 48. minutě byl vyloučen Malý za hákování. Žádná z těch přesilových her ale nepřinesla ovoce a stav se neměnil. Změna nastala v 50. minutě, kdy srovnával na 2:2 vrchlabský Daniel Kolář a celý vrchlabský kotel s více než stovkou fanoušků se radoval podruhé v zápase. O minutu později mohlo být všechno jinak, největší šanci zápasu pokazil Kolínu brankář Jeschke, který stihnul zalehnout puk, který mu projel mezi betony. Pár minut před koncem poslední části se hrálo v obranné třetině domácích. Vrchlabí tlačilo, střílelo, doráželo a Moravec nestíhal puky lapat. V 57. minutě svoji svatyni už neubránil, Tomáš Jirků poslal HC Stadion do zaslouženého vedení po střele do šibenice. Dvě minuty před koncem byl vyloučen vrchlabský Kolář, o pár vteřin později byli současně vyloučení domácí Morkes a hostující Gengel. Hra nadále pokračovala power play, ale ani šest kolínských hráčů proti čtyřem vrchlabským nedokázalo puk dostat za Jeschkeho záda. Vrchlabí tak dokonalo svůj obrat, třemi brankami si vysloužili vítězství a důležité tři body z ledu velmi silného soupeře.

A co k utkání řekl střelec vítězné branky Tomáš Jirků:
Bylo to těžký utkání se štastným koncem pro nás. Kolín nás přehrával především v první půlce zápasu, lépe se pohybovali a my jsme se nemohli do toho dostat. Ve třetí třetině jsme byli aktivnější směrem dopředu a šli za vyrovnáním, nakonec se nám podařilo utkání otočit. Jsme rádi,že jsme to zvládli před tolika diváky, kteří nás do Kolína přijeli podpořit, vytvořili nám domácí prostředí a hnali nás za vítězstvím.

Pavel Biegl: Dnes jsme s Kozly začínali od nuly, protože vítězná vlna po čtrnáctidenní pauze prostě vyšumí. Přestože nás čekal těžký mač, chtěli jsme Kolínu vrátit domácí prohru. Předpoklady se naplnily, kdo nás na utkání přijel podpořit, určitě nelitoval. Zápas měl snad vše, co by měl mít - úžasnou kulisu, emoce, výborný výkon gólmana, šance, nastřelené tyčky a hlavně pro nás pak to "pokakané" štěstíčko, kterému jsme ale šli mílovými kroky naproti. První třetinu nás domácí celkem jasně přehráli a přestože nakonec skórovali celkem lacino po buly a pak po naší individuální chybě, stav korespondoval s děním na ledě. Stav obou zbylých třetin vlastně také kopíroval dění na ledě. Od té druhé jsme se vyrovnali soupeři především v pohybu a na hře to bylo znát. Pro nás škoda, že nám sudí neuznal, pro mě z nepochopitelných důvodů, Fořtíkovu branku. Závěr nemusel být tak hektický, zvláště když jsme museli hrát ve čtyřech. Kolín dostal obrovskou šanci, ale Ota v brance byl proti. Byť kolikrát se štěstím, ale to k parádnímu výkonu patří. Co rozhodlo? Vůle po vítězství a tu jsme měli větší my. Kluci zaslouží pochvalu za přístup k utkání, dnes to prostě odmakali.