HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nové Město nad Metují 6:2

HC Stadion se posunul na druhé místo v tabulce

26.12.2012
Raina Jarošová
Ve středečním svátečním kole krajské ligy HC Stadion Vrchlabí přivítal Nové Město nad Metují. V tomto zápase šlo o hodně, od začátku byli aktivnější domácí hráči, kteří v prvních minutách dokázali vstřelit tři góly. Hosté už nedokázali na branky odpovědět, HC Stadion zvítězil 6:2 a tři body zůstaly ve Vrchlabí.
24.kolo, středa 26.12.2012, 18:00
6:2
Nové Město nad Metují
Biegl - Hlaváč, Pulec, Hamerský, Bušek, Provazník, Kadavý, Lepka - Bláha, Svoboda, Jakubec, Urban, Fořt, Oppelt, Jirků, Svoboda R., Marek, Kovář, Srnský, Krsek
Horáček, Čáp - Jakl, Dufek, Marša, Plíhal, Šnejdr -Ježek, Kodym, Zámečník, Potuček, Janoušek, Stehno, Chmelík, Škoda, Řehák, Reichmann
Třetiny: 3:0, 0:1, 3:1  Branky a nahrávky: 2. Jakubec (Urban), 6. Oppelt (Kadavý, Svoboda R.), 7. Fořt (Urban), 46. Bláha, 51. Jakubec (Urban), 56. Fořt - 22. Kodym (Marša), 54. Kodym (Ježek). Rozhodčí: Pahulák - Hidvéghy, Pechánek. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 912. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:2.

Hned na začátku první třetiny jsme mohli vidět, že domácí hráči nechtějí nechat nic náhodě. Hostující brankář měl plné lapačky práce, střely Oppelta a Jirků ale vychytal. Ve druhé minutě potvrdil chuť zvítězit Jirka Jakubec, který se po nahrávce Urbana nemýlil a poslal HC Stadion do vedení. V páté minutě se dostal do šance Fořt, když ujel všem ostatním protihráčům, bohužel brankáře Horáčka nepřekonal. O minutu později zvýšil náskok Vrchlabí Oppelt rychlou střelou těsně po buly. Na druhé straně musel čelit pár ranám Biegl, domácí hráče ale udržel ve hře. Naopak, do šance se dostal Fořt, který nezaváhal a donutil hostující tým vystřídat brankáře. V desáté minutě se do obrovské šance dostal Urban, který jel sám na brankáře, ale bohužel minul a skóre zůstalo stejné – 3:0. První přesilovku se domácím nepodařilo využít, i když se téměř celá odehrála v útočné třetině. Poté si přesilovou hru mohli vyzkoušet i hostující hráči, moc šancí ale nedostali. Naopak, v oslabení se o gól pokusil Oppelt, ale neúspěšně. Do konce třetiny se již nic nezměnilo a do šaten se odcházelo za stavu 3:0 pro HC Stadion Vrchlabí.

Ve druhé třetině vystrčily drápky i hosté z Nového Města. Ve 22. minutě se nemýlil hostující Kodym a snížil stav utkání na 3:1. Do další šance se dostal Potuček, zpoza brány se mu ale gól dát nepodařilo. Diváci mohli sledovat jednu šanci za druhou. Ani další přesilovku však domácí hráči nedokázali využít. Naopak do šance se dostal novoměstský Kodym, ale brankář Biegl mu nedovolil přesně zacílit. Na druhé straně mohl zvýšit náskok Vrchlabí Jirků, když ujel hráčům, nájezd se mu ale nepovedl. Šance se chytili hosté a Biegl měl co dělat, aby všechny střely uhlídal. Druhý gól hostů si mohl připsat Šnejdr, naštěstí pro vrchlabské hráče ale trefil pouze konstrukci. Poslední minuty druhé třetiny patřily vyloučením. V této dvacetiminutovce se domácím hráčům nepodařilo vstřelit gól.

Na začátku poslední části se do šance dostal opět hostující Kodym, který jel sám na brankáře. Branku nedal, ale vynutil si vyloučení domácího hráče. Přesilovka se jim ale vůbec nepovedla, naopak, nepohlídali si Bláhu, který v oslabení zvyšoval náskok domácího týmu na 4:1! Vrchlabí se pak několikrát pokusilo překonat hostujícího Čápa, Lepkovi ani Buškovi se ale brankáře prostřelit nepodařilo. Velkou příležitost dostal o chvíli později Svoboda R., který měl možnost dát gól do prázdné branky. V 51. minutě se o gól pokusil Jakubec, který objel celou branku, avšak gólman svými betony všechno vytěsnil. Nakonec se přeci jen Jakubcovi podařilo brankáře překonat a stav se změnil na 5:1 pro Vrchlabí. Dalším dvěma vyloučením se nevyhnul jak domácí tým, tak Nové Město. Za menší potyčku dostali oba hráči 2+2 minuty. Gól se však hostujícímu Kodymovi podařilo vstřelit pár vteřin poté, co už byli všichni hráči na ledě – 5:2. Do oslabení se poté dostali domácí hráči, to jim však neubralo na síle – druhý gól se v nevýhodě podařilo vstřelit Fořtovi, který tak upravil skóre na 6:2. Poslední minuty se odehrály v režii vrchlabských hráčů, kteří si už jenom pohlídali skóre a zaslouženě získali 3 body.