HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jaroměř 5:2

HC Stadion postoupil do semifinále

16.01.2013
Raina Jarošová
Nejkratší možný termín - 3 zápasy - stačil Vrchlabí k postupu do semifinále. Třikrát dokázal zvítězit, dvakrát doma, v prvním zápase těsně 4:3, poté jednou na ledě Jaroměře, kterou porazil poměrem 3:6 a v dnešním utkání dokázal soupeře udolat poměrem 5:2.
ČF3, středa 16.1.2013, 18:00
5:2
Jaroměř
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Pulec, Hamerský, Provazník, Zázvorka, Bušek, Lepka, Jirků, Bláha, Urban, Fořt, Oppelt, Jakubec (C), Krsek, Svoboda M., Svoboda R.
Vich, Křovák - Koblížek, Kotrč, Bujňák, Vaněk, Růta, Podzimek, Rudolfský, Hamáček, Vejman, Kukal, Křepinský, Novotný, Svoboda M., Krause, Hrabica, Kocián, Hetfleiš, Pekárek, Krištof, Jirásek
Třetiny: 3:0,1:1,1:1  Branky a nahrávky: 7. Bláha (Lepka), 11. Oppelt (Zázvorka), 16. Hamerský (Urban, Fořt), 38. Pulec (Oppelt), 45. Urban (Jakubec, Provazník) - 40. Kocián (Růta), 53. Koblížek (Bujňák). Rozhodčí: Maštalíř - Schánil, Kubišta. Vyloučení: 28:28 + Krause (JAR) 10 OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 730. Průběh utkání: 3:0, 4:1, 5:2.

Na začátku utkání se jako první do šance dostal hostující Hamáček. O chvilku později domácího Biegla v bráně prověřil Rudolfský. Ve 3. minutě byl za podražení vyloučen hostující hráč a vrchlabským se naskytla první přesilová hra. Do šance se dostal Bláha, jeho ránu ale jaroměřský Vich odrazil svým betonem. Další možnost vstřelit gól nevyužil Fořt, který se dostal až k bráně, zakončil se mu ale nepodařilo. V 7. minutě se však domácí mohli radost, první gól zápasu vstřelil Tomáš Bláha, který po nahrávce Lepky oklamal gólmana. Během pár minut se vystřídaly ve střelách oba týmy - hostující Křepinský se sám ocitl před Bieglem, ve střelbě mu zabránil domácí hráč. Po několika nepovedených akcích zvyšoval skóre na 2:0 Tomáš Oppelt. HC Stadion je stále častěji v útočné třetině, do šance se ale na druhé straně dostal jaroměřský Svoboda, který trefil boční síť branky. Další příležitost k vstřelení branky dal domácím Bujňák a vrchlabští hráči nezávahali. Po ráně Fořta se do akce dostal Ondřej Hamerský, který poslal HC Stadion do třígólového vedení a připral si první využitou přesilovku. Dvě minuty před koncem se do šance opět dostal domácí Fořt, který jel sám na Vicha, ani tentokrát ho ale nepřekonal a do šaten se šlo za stavu 3:0 pro domácí HC Stadion Vrchlabí.

Druhá třetina začala oslabením domácího týmu, sílu však neztratil a Bláha se pokusil vstřelil gól - Vich byl připraven. Ve 24. měl hostující tým další šanci snížit náskok Vrchlabí. Ani tentokrát se Jaroměři nedaří zůstat v útočném pásmu a vrchlabský tým se lehce ubránil. Po sérii vyloučení, kdy si Vrchlabí zahrálo pár vteřin dvojnásobnou přesilovku, si domácí hráči opět vyzkoušeli jaroměřského brankáře. Ten nejdříve vychytal dobře myšlenou střelu Jirků a následovně zlikvidoval ránu Fořta. Ve 38. minutě si Ladislav Pulec připisuje úspěšnou střelu za záda Vicha a náskok HC Stadionu se zvyšoval na 4:0. Dvě vteřiny před koncem se mohli zaradovat i hostující hráči, za Jaroměř se poprvé v tomto zápase trefil Kocián.

V poslední části se v šanci pár vteřin po začátku v šanci ocitl domácí Lepka. Ve 45. minutě se opět vylučovalo na straně Jaroměře. Vrchlabí ani tentokrát nezaváhalo a další gól si připsal Patrik Urban, kterému přihrával Jakubec. Během dalších sedmi minut následovalo 6 vyloučení na obou stranách. Po menší potyčce si na trestnou lavici šli sednout domácí Zázvorka a jaroměřský Jirásek. V 53. minutě si mohli využití přesilové hry užít i hostující hráči, vrchlabského Biegla překonal Koblížek. Jaroměř dostala možnost vstřelit gól z dvojnásobné přesilovky, ale byl to hostující gólman Vich, který musel zasahovat po teči Lepky. Poslední minuty už se poté jen dohrávaly, domácí fanoušci se radovali z postupu a společně s nimi i hráči Stadionu. Vrchlabí postoupilo do semifinále, naopak hráči Jaroměře se museli smířit s ukončením sezony.