HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Řisuty 6:1

HC Stadion porazil Buldoky

08.10.2016
V šestém kolem diváci na vrchlabském stadionu viděli souboj o první místo v tabulce. Domácí hostili řisutské Buldoky a ačkoliv byla první třetina herně vyrovnaná, v prostřední části už HC Stadion vedl 5:1 a náskok si udržel až do konce utkání.
6.kolo, sobota 8.10.2016, 18:00
6:1
Řisuty
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků, Matějček, Kadavý, Jandejsek, Pokorný, Krsek – Procházka, Filip "C", Šťastný, Novák, Miškovský, Svoboda, Čurda, Šimoníček, Maďar, Oppelt, Urban, Bláha Trenér: Jan Holeček
Ilašenko (41. Škubal) – Kolařík, Bílek, Sedláček, Babický, Hierman, Kulich, Bunda, Keller – Sladký, Kos "C", Borovanský, Záleský, Brém, Krpata, Fortelka, Janeček, Slavíček, Kalla, Havlůj, Hegenbart Trenér: Tobiáš Slavíček
Třetiny: 2:1, 3:0, 1:0  Branky a nahrávky: 9. Jirků (Svoboda), 11. Novák (Jandejsek), 27. Klement (Urban), 30. Svoboda (Novák, Hejda), 39. Šťastný (Oppelt), 48. Šťastný (TS) – 18. Brém (Záleský). Rozhodčí: Barek – Klouda, Urubčík. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1.

Hned od začátku utkání byli vidět hlavně hosté. K zakončení se ale žádný útočník nedostal. Ve 2. minutě byl vyloučen vrchlabský Matějček, vlastní oslabení ale domácí zvládli bez obdrženého gólu. Další vyloučení nastalo v páté minutě na straně Buldoků, ve velké šanci se ocitl Klement, který trefil pouze tyčku. Sedmá minuta nabídla trestné střílení pro HC Řisuty. Jelínek ale udržel čisté konto, Kos se svou střelou neuspěl. V rozmezí půl minuty pak byl vyloučen domácí Jandejsek a řisutský Záleský. A hra 4 na 4 přinesla branku vrchlabskému týmu, v čase 8:10 střílel Tomáš JIRKŮ a otevřel skóre zápasu. Následně ale svůj tým oslabil Klement a hosté tak dostal příležitost srovnat. Pro Vrchlabí ale i tato přesilovka dopadla dobře a navíc v čase 10:59 zvyšoval na 2:0 Dominik NOVÁK střílející od levého mantinelu. Vyloučení na straně HC Stadionu branku pro hosty nepřineslo, ale Jelínek měl před bránou napilno. Až v 18. minutě snížil na 2:1 pro Buldoky Tomáš BRÉM, který byl jako první u odraženého puku. Do konce třetiny přišlo ještě vyloučení hostujícího Kulicha.

Druhou část tak hosté začínali hrou v oslabení. Po naskočení Kulicha do hry to ale byli oni, kdo držel puk a tlačil se do útoku. Slavíček trefil pouze Jelínkův beton, další přečíslení nevyšlo Kallovi s Kellerem. Ani vrchlabským hráčům se však nedařilo, nejdříve se dva srazili na modré čáře a následně jejich akci zastavil ofsajd. Ve 27. minutě vskutku nečekaně Martin KLEMENT zvýšil na 3:1 střelou mezi tělo a ruku Ilašenka, který vůbec nevěděl, kudy mu puk prolétl. O tři minuty později už to bylo 4:1 pro domácí. Daniel SVOBODA byl autorem branky. Ve 31. minutě byl vyloučem hostující Kulich, navíc svůj tým oslabil také Krpata. Vrchlabští tak měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku, která ale trvala pouze 11 vteřin, takže ji domácí nestihli využít. Další přesilovka 5 na 3 na sebe nenechala dlouho čekat, tentokrát už to bylo 54 vteřin. Ani tentokrát se však nedokázali prosadit a hosté se ubránili. Chuť si spravili v čase 38:32, kdy Tomáš ŠŤASTNÝ zvyšoval na 5:1. Druhou třetinu tak domácí vyhráli 3:0.

Třetí třetina začala útokem hostujícího hráče. Buldoci také vyměnili brankáře. Poté se do úniku dostal také řisutský Havlůj, ale Jelínek podržel svůj tým. Ve 44. minutě byl vyloučen Hegenbart, ale domácí se k ničemu nedostali. Ve 46. minutě trefil vrchlabský Maďar pouze tyč. O dvě minuty později bylo i pro Vrchlabí nařízeno trestné střílení, k puku se postavil Tomáš ŠŤASTNÝ a zvýšil na 6:1 pro domácí. Buldoci tak měli co dělat, aby alespoň upravili výsledek. Vyloučení v 50. minutě ale Buldokům nepřidalo. HC Stadion se pokoušel Škubala prostřelit, ale ten nic nedovolil a puk zalehl. V 54. minutě rozhodčí neuznal branku pro Vrchlabí, ačkoliv se puk dostal za brankovou čáru. Další přesilovku Buldoci nedokázali využít, naopak se Šťastný dostal do šance. Poslední minuty zápasu už se zápas jen dohrával, v čase 58:06 byl navíc ještě vyloučen vrchlabský hráč. Skóre už se ale neměnilo, HC Stadion zvítězil 6:1 a Řisuty odjeli bez bodu.