HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 2:5

HC Stadion podlehl kolínským Kozlům

04.09.2016
V dalším přípravném zápase se vrchlabští hokejisté utkali v domácím prostředí proti Kolínu. Ačkoliv v polovině utkání HC Stadion vedl o jednu branku 2:1, Kozlové dokázali otočit vývoj utkání a svými čtyřmi brankami v poslední části ukázali svou sílu.
Příprava, sobota 3.9.2016, 18:00
2:5
Kolín
Abrahám (Sobotka) – Klement, Matějček, Jirků, Pokorný, Kadavý, Tržický – Procházka, Svoboda, Šťastný, Novák, Urban, Čurda, Oppelt, Šimoníček, Bláha "C". Trenér: Jan Holeček.
Sejpal (Koutský) – Hanzl "C", Zajíc, Voženílek, Skokan, Baták, Březina, Horyna – Jelínek, Černý, Semirád, Krajňák, Morkes, Zumr, Panna, Pipek, Nedbal, Ščotka, Marvánek. Trenér: Jiří Seidl.
Třetiny: 0:0, 2:1, 0:4  Branky a nahrávky: 25. Svoboda (Bláha, Procházka), 37. Novák – 34. Jelínek (Černý), 44. Zajíc (Morkes), 49. Pipek, 50. Panna (Semirád), 59. Krajňák (Zumr). Vyloučení: 11:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5.

První minuty nepřinesly žádnou velkou podívanou. Domácí se několikrát dostali k puku i zajímavé akci, gólově ale vyšli naprázdno. První vyloučení v 5. minutě zápasu na straně Kolína také branku nepřineslo, hosté se bránili úspěšně. Vrchlabí se snažilo najít recept na kolínského gólmana. 10. minuta přinesla vyloučení i na straně domácího Stadionu. Ani Kozlové se však neprosadili, ačkoliv se tlačili před Abrahámovu branku. V 16. minutě schytal domácí Jirků zásah do obličeje, ale rozhodčí faul nepískali a muselo se pokračovat. Naopak, následovalo vyloučení na straně kolínských Kozlů. Domácí se však k puku téměř nedostali, dále se tak pokračovalo bez branek. Do konce třetiny diváci branku neviděli, Vrchlabí ještě muselo bránit ve čtyřech hráčích po faulu Šťastného.

Hned na začátku druhé části diváci viděli vyloučení domácího hráče. Kozlové se ani nedostali ke střele, navíc se pokračovalo ve čtyřech hráčích na obou stranách. Ani jeden tým se však gólově neprosadil. Teprve 25. minuta přinesla branku, a to do sítě hostujícího týmu - Daniel Svoboda se nemýlil a prostřelil Sejpala. Radost netrvala dlouho, do oslabení svůj tým poslal Pokorný, naštěstí se domácí ubránili. V polovině zápasu si naopak zahráli přesilovou hru, nicméně obrana Kolína fungovala na výbornou. Jejich útočná síla se vyplatila v čase 33:19. kdy srovnal stav utkání na 1:1 Jelínek. HC Stadion se dostal do vedení 2:1 v 37. minutě, kdy se trefil přímo z vhazování Dominik Novák. Poslední přesilovku druhé třetiny domácí Vrchlabí opět nevyužilo, nejvíc se brance přiblížil Klement.

Třetí část začala střelou vrchlabského Šťastného, který ale jen trefil Sejpala. Navíc se Kozlům naskytla další přesilovka, kterou sice nevyužili, ale po naskočení vrchlabského hráče do hry se nakonec prosadil Zajíc, jehož branka se stala vyrovnávací na 2:2. Následující minuty nepřinesly zajímavý hokej, hra se odehrávala od jedné branky ke druhé bez větší akce. Ve 48. minutě byl vyloučen vrchlabský hráč a začali úřadovat Kozlové. V čase 48:43 dostal svůj tým do vedení Pipek, o půl minuty později přidal další Panna, který trefil horní růžek branky a už to bylo 2:4 z pohledu domácího Vrchlabí. Série vyloučení především na straně HC Stadionu rozhodla o tom, že výhru si odvezl Kolín. Dva domácí hráči navíc dostali osobní trest. Svou převahu potvrdil Kolín gólem v 59. minutě z hole Krajňáka a zvítězil poměrem 5:2.

Petr Hlaváč: Dnešní zápas nabídl velmi kvalitní hokej z obou stran. Myslím si, že lepší zápas jsme ještě letos nesehráli. Do 50. minuty bylo v zápase vše, kombinace, rychlé protiútoky, důraz v osobních soubojích atd. Tímto stylem bychom se letos chtěli prezentovat. Pak přišla černá minuta při naší přesilovce a bylo po zápase. Hráči byli frustrovaní a došlo ke zbytečným faulům, které Kolín potrestal, naštěstí jen jedním gólem. Je to škoda, protože se tak zkazil dojem z celého utkání. Gratulace do Kolína, ať se jim v sezóně daří. Nás teď čeká poslední část přípravy, kde budeme ladit obranu a přesilovky, abychom 14.9. byli nachystaní. Děkuji všem divákům za podporu během zápasů a těším se na vás při prvním mistráku.