HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kobra - Vrchlabí 5:3

HC Stadion odjel z Prahy s prázdnou

16.02.2014
Raina Jarošová
K dalšímu zápasu zajížděl HC Stadion Vrchlabí až do Prahy, kde se utkal proti domácímu týmu Kobra Praha. První branku sice dokázal vstřelit vrchlabský Březina, potom však Kobra začala úřadovat a během druhé třetiny nasázela Vrchlabí čtyři branky a rozhodla tak o svém vítězství.
33.kolo, neděle 16.2.2014, 13:00
Kobra
5:3
Třetiny: 1:1, 4:0, 0:2  Branky a nahrávky: 18. Paris, 25. Jakeš (Pohl), 25. Paris (Verbík, Žáček), 28. Paris (Žáček, Strnad), 30. Hampl (Cafourek, Bárta) – 9. Březina (Gengel, Lenoch), 45. Šťastný (Filip, Jirků), 57. Gengel (Lenoch).

V netradičním brzkém odpoledním čase se na ledě pražské Kobry střetl tamní domácí celek s hostujícím celkem z Vrchlabí. Na začátek je nutné zmínit velkou podporu hostujících hráčů z řad fanoušků. Naopak domácí fanoušci se sešli ve velmi skromném počtu. Úvod utkání byl velmi otevřený a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Při návštěvě domácích hráčů v útočném pásmu došlo ke ztrátě kotouče a z následného protiútoku se nemýlil Ondřej BŘEZINA, který tak otevřel skóre zápasu a nic nenasvědčovalo tomu, že by si Vrchlabí nechalo v dnešním utkání vzít pátou příčku v tabulce. Následně však přišla promarněná přesilová hra a 18. minuta. V ní tvrdě vypálil Martin PARIS, jehož střelu Jeschke vyrazil ramenem před sebe, kde byl tento hráč rychleji než obránce a nedal Jeschkemu žádnou šanci. První třetina tak skončila smírně.

Optimismus hostujících fanoušků vzal za své hned na začátku druhé periody. Kobra byla lepším týmem a nastartovala ji zejména druhá a zároveň vedoucí branka. Tu vsítil Jiří JAKEŠ, když brankář hostí ležel v brankovišti ve velmi nehokejové pozici. Za tři čtvrtě minuty bylo hostům ještě hůře. Místo odpovědi na vedoucí branku Kobry totiž za asistence Pohla zadělal na později dokonaný hattrick Martin PARIS. Ten dovršil v 28. minutě. PARISOVI nahrávali tentokrát Verbík a Žáček. S výsledkem chtěl něco udělat Martin Filip a pustil se do neprostupné obrany, která mu však puk odebrala a právě Filip následně fauloval. Ve výhodě se dostal puk k Ondřeji HAMPLOVI a bylo zle nedobře. Ještě před polovinou utkání byl stav utkání 5:1 pro domácí a čekalo se, jak zareagují hosté. Ti si vybrali oddechový čas a na konci druhé třetiny dvakrát rozpoutali velký kolotoč před velmi dobře chytajícím Moučkou. Ten měl mnohdy i štěstí. Jedna střela mezi jeho betony dokonce prošla, ale škrtl ji tak šikovně, že skončila vedle jeho levé tyče. Brankou neskončil ani brejk hostí v posledních vteřinách a do šatny se šlo za stavu 5:1 pro domácí.

Velmi historicky vypadající stadion na pražském Braníku byl svědkem zlepšeného výkonu Vrchlabí ve třetině třetí. Hezkou ranou k levé tyči vykřesal naději na bodový zisk Tomáš ŠŤASTNÝ. Tu poté zmenšilo hned trojité vyloučení hostí. Na trestnou lavici nejprve usedl Martin Filip na dvě minuty s desetiminutovým dodatkem za úder do oblasti hlavy a krku. Nutno dodat, že právě Filip byl citelnou ztrátou pro poslední desetiminutovku hry. Dále Jakubec za vysokou hůl a aby toho nebylo málo, byl tým Vrchlabí potrestán ještě dvěma minutami za zdržování hry. Celé dvě minuty ale bránil Stadion ve třech hráčích výborně. Na vyrovnání však bylo stále méně a méně času. Tlak a z něj pramenící šance nepřicházely. Až tři minuty před konce trefil Ladislav GENGEL nejprve tyčku krásnou ranou ze vzdálenější hranice kruhu a následně po závaru před branou právě tento hráč i skóroval. Domácí si ale náskok zkušeně v posledních vteřinách pohlídali a mohou se minimálně dočasně radovat z pátého místa v tabulce.

Pavel Biegl: Na rozdíl od Klášterce jsme měli daleko lepší přístup k utkání. Bohužel nám utekla druhá třetina, kdy jsme upustili od hry, kterou jsme předváděli v první třetině. Upustili jsme na malém place od jednoduchosti při přechodu do středního a útočného pásma, nebyli jsme dostatečně důrazní v našem obranném a domácí nás za to nemilosrdně trestali brankami. Třetí třetina byla z naší strany parádní, ale rozdíl ve skóre byl po té druhé příliš velký. Jsem rád, že poslední část hry kluci neodklouzali a chtěli se s tím poprat až do konce. To je s blížícím se play-off dobrá zpráva.

Utkání těsně po jeho skončení zhodnotil také Ladislav Gengel: „Kobra tady na tom malém hřišti je silná, mají tam dobré hráče. Zejména Paris a další starší hráči. Já jsem tu s nimi i hrával. Jsou silní na puku, mají výbornou střelu a využijí přesilovku. Na tomto úzkém hřišti dokážou hrát opravdu dobře.“ Ladislav Gengel promluvil i k dalšímu utkání se Žďárem nad Sázavou a blížícímu se play off: „Se Žďárem na ledě určitě nebudu, protože začínám play off v Havlíčkově Brodě. Objevit bych se tu měl zase na první zápas play off, ale vše bude záležet na tom, jak se domluví manažeři mezi sebou.“