HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Pelhřimov 3:4

HC Stadion nedokázal na domácím ledě zvítězit nad Medvědy

02.10.2013
Raina Jarošová
Další domácí zápas se odehrál proti Pelhřimovi. V něm Vrchlabí poprvé poznalo prohru na domácí půdě, Ledním medvědů podlehlo 3:4. Ač vrchlabští dotahovali náskok hostů, nedokázali proměnit důležitou přesilovku na konci zápasu a podruhé za sebou neuhráli ani bod.
5.kolo, středa 2.10.2013, 18:00
3:4
Pelhřimov
Pavelka (Jeschke) – Vondráček, Hamerský, Klement, Poskočil, Lenoch, Pulec, Provazník – Šťastný, Filip M. (A), Filip D., Fořt, Březina, Plichta, Svoboda, Bláha (A), Jakubec (C), Gengel, Chmelař, Marek
Brabec (Čekal) – Jelínek, Mečiar, Adam, Veselý, Kasalý, Jelínek, Žuček, Beneš, Pavlík, Kopic, Kubát, Hadrava Martin, Hadrava Marek, Bezděk, Tecl, Vylíčil, Plachý, Votápek, Svoboda, Brychta
Třetiny: 1:2, 1:1, 1:1  Branky a nahrávky: 16. Poskočil, 40. Jakubec (Fořt, Filip), 55. Filip M. (Jakubec, Fořt) – 6. Plachý (Tecl), 10. Plachý (Marek), 22. Bezděk (Hadrava Marek), 41. Hadrava Martin (Tecl). Rozhodčí: Jechoutek - Prokop, Tasch. Vyloučení: 3:8 + Gengel (VRC) 10 min. a Plachý (PEL) 10 minut. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 635. Průběh utkání: 1:2, 2:3, 3:4.

Začátek zápasu byl opatrný. Ve druhé minutě však ukázali drápky Medvědi z Pelhřimova, do šance se dostal Kopic, ale domácí Pavelka mu nedovolil puk zasunout do branky. V šesté minutě už hosté vedli rozdílem jednoho gólu, první branku zápasu vstřelil Tomáš Plachý a využil tak první přesilovku. Poté se do velké šance dostali i domácí hráči, Plichta však nesprávně přihrál Fořtovi a puk mu sebral hostující hráč. V polovině první části vstřelil Tomáš Plachý už druhou branku a zvýšil náskok Ledních medvědů. První přesilovku měli k dispozici domácí hráči po vyloučení Veselého. A za minutu snižují náskok na 1:2 střelou Lukáše Poskočila. Hned na to byl vyloučen další pelhřimovský hráč, ale tentokrát se HC Stadionu nepodařilo skórovat. Poslední velkou šanci nevyužil hostující Bezděk, kterého vychytal Pavelka. Do šaten se odcházelo za stavu 1:2.

Ačkoli se na začátku druhé třetiny domácí tlačili dopředu, šanci však využil Pelhřimov, ve 22. minutě se za záda Pavelky trefil Libor Bezděk a opět navýšil náskok hostů na dva góly. Pelhřimovský brankář Brabec poté musel čelit několika ranám vrchlabských hráčů, ale domácím se nepodařilo vstřelit důležitou branku. V půlce zápase muselo Vrchlabí ustát dvojnásobné oslabení, vyloučeni byli Jakubec a poté také Hamerský a dali tak hostům velkou šanci odskočit na rozdíl tří branek. Naštěstí se dokázali ubránit a sami ve 35. minutě dostali stejnou šanci za dvě po sobě jdoucí vyloučení hostů. Snížit na 2:3 se několik vteřin před koncem druhé třetiny podařilo Jiřímu Jakubcovi po nahrávce Patrika Fořta.

Stejně jako ve druhé třetině, i poslední část začala radostněji pro Pelhřimov. Na 4:2 zvyšoval Martin Hadvara, který se sám dostal k Pavelkovi a nemýlil se. Pár šancí se objevilo na obou stranách, hokej to byl již však opatrnější a Pelhřimov si hlídal svůj náskok. Další důležitá přesilovka přišla v 54. minutě a využít se ji podařilo domácímu Martinu Filipovi, který tak přidal další gól v přesilovce. HC Stadion už tak prohrával pouze o jedinou branku, ale do konce již moc času nezbývalo. Do akce se však dostával spíš Pelhřimov, Plachý se ocitl sám před brankářem, ale Pavelka držel svůj tým. Minutu před koncem se domácí rozhodli pro hru bez brankáře, naštěstí pro Vrchlabí se však hostujícímu hráči nepodařilo přes celé hřiště trefit branku. Ani po oddechovém čase se nic nezměnilo a Vrchlabí tak poznalo první domácí prohru v této sezóně výsledkem 3:4.