HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Bilina 6:3

HC Stadion na domácím ledě porazil bílinské Draky

25.09.2013
Raina Jarošová
Ve třetím kole dokázal Stadion zvítězit poměrem 6:3. Utkání mělo náboj, diváci mohli vidět všechno, co zápas může nabídnout. Bílina dokázala držet s Vrchlabím krok, nakonec ale podlehla. Dvě branky si na konto připsali Martin Filip a Patrik Fořt.
3.kolo, středa 25.9.2013, 18:00
6:3
Bilina
Luňák (Jeschke) – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Lenoch, Pulec, Provazník – Fořt, Filip M.(A), Jakubec (C), Šťastný, Bláha (A), Březina, Marek, Svoboda, Jirků, Plichta, Gengel, Chmelař, Filip D. Trenér: Pavel Biegl.
Horák L. (Horák I.) – Kolář, Kohoutek, Dostál, Kunrt, Polák, Havlůj, Pozděna, Jirkovský – Přeučil, Machulda, Hrubant, Hartman, Novák, Šrámek, Hrdlička, Kýhos, Böhm, Salač, Šikl, Malec. Trenér: Miroslav Kanis.
Třetiny: 3:1, 1:1, 2:1  Branky a nahrávky: 3. Filip (Fořt), 17. Fořt (Vondráček, Filip), 19. Filip D. (Pulec, Gengel), 35. Fořt (Jakubec, Filip), 53. Hamerský, 58. Filip (TS) – 9. Přeučil (Šikl, Dostál), 24. Přeučil (Machulda), 43. Šikl. Rozhodčí: Weinfurter – Maštalíř, Barvíř. Vyloučení: 9:9 + Böhm (BIL) 5 + trest ve hře. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 755. Průběh utkání: 3:1, 4:2, 6:3.

Středeční zápas začal velmi svižně. Hned na začátku první třetiny si domácí Vrchlabí zahrálo první přesilovku, kterou ale nedokázalo využít. Hned deset vteřin po uplynutí trestu bílinského hráče se však Vrchlabí radovalo z první branky, kterou zařídil Martin Filip po nahrávce Patrika Fořta – 1:0. V 6. minutě si přesilovou hru zkusili i hostující, ale bez úspěchu. Na konci deváté minuty vyrovnal na 1:1 Přeučil, který měl před sebou prázdnou domácí branku. Bílina si radost z gólu dlouho neužila, následovalo vyloučení a další šance pro vrchlabské hráče. Ani tentokrát i přes velký tlak se jim nepodařilo dostat puk do branky. Ve 14. minutě to byla již třetí přesilovka, kterou mohli vrchlabští využít. Draky však stále držel ve hře brankář Horák. Do velké šance se v 15. Minutě dostal domácí Šťastný, kterého ale Horák vychytal. Následovala série vyloučení – domácí Hamerský, poté dostal trest za hákování bílínský Šrámek a nakonec další hostující hráč Novák – domácí tak měli k dispozici další výhodu, tentokrát přesilovka 4 na 3, kterou se jim podařilo využít a Vrchlabí vedlo znovu o jednu branku po trefě Patrika Fořta - 2:1. Do šaten však HC Stadion Vrchlabí odcházel ještě o něco radostněji, protože v 19. minutě tečoval střelu Pulce Daniel Filip a domácí vedli již o dvě branky.

Stejně tak i druhá třetina byla ve znamení spousty šancí na obou stranách. Opět to byl Martin Filip, který se ocitl sám před brankářem, ale rána mířila nad branku. Ve 24. minutě se Drakům podařilo snížit náskok domácích – na rozdíl jedné branky se podařilo snížit Přeučilovi, a připsal si tak druhý gól v tomto zápase. O chvíli později domácí Luňák vychytal bílinského Havlůje, na druhé straně si zachytal také Horák, který za svá záda nepustil střelu Bláhy. Ve 34. minutě tu byla další možnost pro domácí zvýšit náskok – vyloučen byl Kunrt za vysokou hůl. Domácí se zase radovali z využité přesilovky a opět u gólu bylo trio Jakubec – Filip – Fořt. Patrik Fořt již puk zasouval do prázdné branky. Následně domácí hráč Hamerský zabránil Kýhosovi ve střelbě dřív, než vůbec stihl v nájezdu zakončit. Z Bíliny byl opět vyloučen hráč – tentokrát za mnoho hráčů na ledě, ale domácím se nepodařilo využít další přesilovku. Na konci druhé části měli diváci možnost vidět menší potyčku v obranném pásmu domácích. Po ní rozhodčí dlouho přemýšleli, komu a jaké udělí tresty. Nakonec vyloučili domácího Šťastného na 2+2 minuty a bílinského Böhma, který dostal 5 + trest ve hře. Poslední akce třetiny se odehrál před Luňákovou brankou, kdy se mu puk dostal až za záda a musel pro něj skočit, aby zabránil další brance hostů. Druhá třetina skončila nerozhodně 1:1, ale opět byli šťastnější domácí hráči, kteří vedli již 4:2.

Do poslední dvacetiminutovky nastupovalo Vrchlabí o jednoho hráče slabší, dokázalo se však ubránit. Čemu však vrchlabští nezabránili, byla branka, která padla za Luňákova záda ve 43. minutě po střele Šikla. Do šance se dostal také nový hráč Vrchlabí Plichta, který to na Horáka zkusil, ale trefil pouze betony. Bílina dostala také možnost srovnat skóre zápasu – další série tří vyloučení, po kterých si Draci zahráli přesilovku 4 na 3. Vystřelit neváhal bílinský Machulda, ale na Luňáka nevyzrál. Na 5:3 mohl zvyšovat Martin Filip, který jel sám na brankáře, Horák si však svoje místo pohlídal. A moc dlouho si týmy v pěti hráčích nezahráli, v 51. minutě byl vyloučen domácí Šťastný a chvíli po něm také Gengel. Bílina tak měla k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, kterou naštěstí pro domácí Bílina nedokázala využít, ačkoli šance měla. V čase 52:19 HC Stadion odskočil Bílině na rozdíl dvou branek a navíc se Ondřej Hamerský prosadil ve vlastním oslabení. Hostující Horák si vyjel z branky, rozehrát však už nestihl, protože mu Hamerský puk sebral a pak to byl lehký úkol – dostat puk do prázdné branky. Na konci zápasu už hosté věděli, že jim začíná téct do bruslí a zápas se začal přiostřovat. V 58. minutě bylo nařízeno trestné střílení pro Martina Filipa, který potrestal hozenou hůl brankáře Horáka. Potvrdil tak výhru HC Stadionu Vrchlabí nad Draky z Bíliny a 3 body zůstaly ve Vrchlabí.