HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nové Město nad Metují - Vrchlabí 3:1

HC Stadion na Nové město neumí

11.12.2011
Nedělní zápas se odehrával na ledě Nového Města nad Metují a Nové Město svou roli favorita potvrdilo. od začátku utkání bylo ve vedení a pouze dovolilo, aby hostující celek na nějaký čas utkání srovnal. Vrchlabí tedy s Novým Městem prohrálo a za nedělní zápas si nepřipisuje žádný bod.
14.kolo, neděle 11.12.2011, 17:00
Nové Město nad Metují
3:1
Čáp – Hejduk, Jakl – Marša, Burdych – Šnejdr, Plíhal – Ježek, Kodym, Praus – Stehno, Janoušek, Potůček – Dittrich, Řehák, Chmelík
Biegl – Hlaváč, Mádle – Matějíček, Zázvorka – Bušek, Blažej Michael – Jakubec, Mašek , Šrámek – Oppelt, Filip, Svoboda – Marek, Blažej Martin
Třetiny: 1:0,1:1,1:0  Branky a nahrávky: 9. Ježek,40. Hejduk,48. Ježek (Šnejdr), 26. Blažej (Horák) . Rozhodčí: Lučan, Petr, Veselý. Vyloučení:7:7, Praus, Blažej, Svoboda a Oppelt OT za nesportovní chování. Využití:0:0 . V oslabení: 0:0. Diváci:460 . Průběh utkání:1:0,2:1,3:1 .
V opatrném začátku utkání se ve 2. min. málem vyskytl v šanci Matějíček, ale skákavý kotouč nezpracoval. V 5. min. 2x po sobě jistě zasáhl Biegl. Udeřilo až v čase 9:41, kdy Ježek využil zaváhání Mádleho na obranné modré čáře, vypíchl mu kotouč a samostatný nájezd proměnil střelou mezi tělo a vyrážečku 1:0. Pak se ke slovu dostal i Stadion, Filip našel ve středním pásmu najetého Jakubce, ale jeho bekhend v síti neskončil, stejně tak nepochodil na Čápa s bekhendovým zakončením i Svoboda a Mašek, který z otočky po ledě jen těsně minul vzdálenější tyč. Do konce třetiny se střídaly zajímavé okamžiky na obou stranách – Matějíčkovi v poslední chvíli překazil zakončení Praus, na druhé straně nebezpečně střílel Ježek a po Kodymově střele bekhendem Michael Blažej uklidil poskakující kotouč na brankovišti do bezpečí. V průběhu první třetiny odstoupil pro zranění Mádle.

Druhá třetina začala pro horaly hrou v oslabení, protože na trestné lavici si ještě odpykával trest Bušek z konce třetiny první. Ve 25. min. měli novoměstští šanci na zvýšení náskoku po nařízeném TS dle verdiktu hlavního za zalehnutí kotouče v brankovišti Maškem. Potůček však na Biegla nevyzrál. Vyrovnání přišlo ve 26. min., kdy po dobrém forčekinku zhodnotil Markovu přihrávku zpoza branky střelou z první Martin Blažej. V půlce zápasu dohrál pro zranění druhý bek – Matějíček. Hosté mohli jít i do vedení, ale přečíslení 2 na 1 nevyřešil dobře Šrámek. Pak přišly chvíle domácích, na Janouškovu teč zareagoval Biegl, Řehák střílel v gólové pozici mimo tyče a Kodymovi chytil Biegl jistý gól. Toho se nakonec domácí přece jen dočkali… V přesilovce se v poslední sekundě druhé části trefil od modré Hejduk, hlavní rozhodčí přitom přehlédl postavení domácího Ježka v brankovišti.

Ve třetím dějství nejprve Janoušek rozvlnil boční síťku vrchlabské branky. Pak v přečíslení 2 na 1 vzal na sebe zakončení Filip, ale ani na dvakrát se neprosadil. V 48. min. se podruhé prosadil Ježek střelou přes Hlaváče, která prošla Bieglovi mezi betony. Bohužel této situaci předcházelo puštěné zakázané uvolnění domácích a následně neodpískaný půlmetrový ofsajd. I přes nepříznivý vývoj Stadion nesložil zbraně a snažil se o vyrovnání, ale špatná koncovka znamenala, třetí letošní prohru. Ani hra 6 proti 3 již nepřinesla další změnu stavu.

Výsledky soupeřů NBY proti OPO 0:1

NPA proti DVK 2:5

HRO proti TRE 5:6 po sn

NAC proti JAR 5:4

SEM proti JIC 1:11

Pavel Biegl: Za přístup musím hráče pochválit, přestože jsme prohráli. Domácí nebyli lepším týmem, byli pouze na rozdíl od nás produktivnější v koncovce.