HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 4:1

HC Stadion lehce zvítězil nad Trutnovem

04.02.2017
Ke čtvrtému derby v letošní sezoně nastoupily týmy Vrchlabí a Trutnova. Před svými fanoušky dostal do vedení HC Stadion Klement, na 2:0 navyšoval Filip. Trutnovští Draci sice snížili na 2:1, ale v poslední třetině domácí přidali dvě branky za sebou a už si vítězství nenechali vzít.
32.kolo, sobota 4.2.2017, 18:00
4:1
Trutnov
Jelínek (Abrahám M.) – Klement, Hejda, Jirků (A), Matějček, Jandejsek, Chleborád, Tržický – Procházka, Filip (C), Čurda, Maďar, Šimoníček, Bláha (A), Svoboda, Urban, Oppelt, Miškovský
Jeschke (Bechný) – Píša, Poul (A), Abrahám L., Beneš, Vácha, Junek, Sakaev, Bezděk – Půlpán A. (C), Ukhin, Fedulov, Půlpán T., Kastner, Chytráček (A), Hlaváček, Janoušek, Smékal, Tatar, Konečný
Třetiny: 0:0, 2:0, 2:1  Branky a nahrávky: 32. Klement (Filip, Svoboda), 38. Filip (Klement), 52. Procházka (Svoboda, Filip), 53. Bláha (Jirků) – 45. Půlpán A. (Píša). Rozhodčí: Veinfurter Libor (Jaroměř) – Gabriel Jan Bc., Zmeškal Jakub Ing. (oba Mělník). Vyloučení: 6:5.Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1866. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1.

Hned zkraje utkání diváci viděli první vyloučení na straně domácích. Jelínek musel krotit střelu od Píši, ale k dalším šancím se Trutnov nedostal. Ve 4. minutě to byl opět Píša, který se chopil puku a střílel, ale trefil pouze tyč. Jelínek si poté poradil se střelami Fedulova i Kastnera. V 9. minutě to byl domácí Jandejsek, kdo těsně minul trutnovskou branku. V polovině třetiny byl vyloučen také hostující hráč. HC Stadion si vytvořil v přesilovce více šancí než jeho soupeř. V čase 10:22 sice domácí vstřelili gól, ten jim ale nebyl uznán. Poté ani Bláha, který se dostal přes tři obránce, Jeschkeho nepřekonal. Ve 14. minutě se dostal před Jeschkeho vrchlabský Filip, ale ten si s jeho střelou poradil. Následovala dvě vyloučení na straně domácích. Trutnov si dvojnásobnou přesilovku dlouho neužil, minutu poté byl vyloučen Beneš. Ani jeden z týmů se ale nedostal do žádné kombinace. Až 10 vteřin před sirénou musel zasáhnout Jelínek proti střele Ukhina.

Po bezbrankové první části ta druhá začala pěkně zostra. Svoboda sice našel kotouč, ale před trutnovským brankářem střílel mimo. Také domácí se chopili příležitosti, Jandejsek ale netrefil poloprázdnou branku. Ve 24. minutě přišlo vyloučení na trutnovské straně. Vrchlabí se usadilo v útočné třetině, ale k ničemu se nedostalo. Naopak dalo šanci Trutnovu, když byl vyloučen Klement. Domácí se ale úspěšně bránili. První gól zápasu vstřelil v čase 31:34 domácí Martin KLEMENT, který tak odčinil své vyloučení a pálil od modré čáry. Dalším vyloučeným se stal Jirků, a výhodu málem využil Uhkin, který naštěstí pro domácí trefil pouze tyč. Také Jeschke se musel v brance otáčet, ale ani Jirků ani Čurda na něho nevyzráli. Povedlo se až v čase 37:27 vrchlabskému kapitánovi Martinu FILIPOVI, který navýšil náskok na dvě branky. Ve 39. minutě se zaskvěl Jelínek, který vychytal Abraháma.

Třetí periodu začali lépe vrchlabští. Měli puk na svých holích, a usadili se v obranném pásmu hostů. Jeschke si byl ve své brance jistý a puk za záda nepustil. Ve 43. minutě se dostal do přečíslení Trutnov, ale jelínek se včas přesunul. O minutu později byl vyloučen trutnovský Kastner a domácí tak měli k dispozici další přesilovou hru. Byli to ale Draci, kteří dokázali v oslabení zaútočit a vstřelit branku. Stalo se tak v čase 44:18 zásluhou Aleše PŮLPÁNA, který potrestal chybu Jelínka. Ve 47. minutě se až před brankáře dostal Šimoníček, ale skóre se neměnilo. Další přesilovku dostali domácí, Trutnov se ale dobře bránil a osvobodil se. Další branka padla v čase 51:27 do trutnovské sítě. Autorem se stal Michal PROCHÁZKA. Nedlouho na to už to bylo 4:1 pro HC Stadion, když další gól přidal v čase 52:02 Tomáš BLÁHA. Touto brankou jako by Draci přestali útočit a snažit se o další branku. Naopak domácí pořád prověřovali Jeschkeho. Pár vteřin před koncem byl ještě vyloučen domácí Jirků, ale trutnovští už branku vstřelit nestihli. HC Stadion Vrchlabí tak porazil rivala z Trutnova a konečně v derby získal plné tři body.