HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nové Město nad Metují 3:4sn

HC Stadion bude dál bojovat o finále

03.02.2013
Raina Jarošová
Ve třetím zápase semifinálového kola krajské ligy jsme mohli vidět vše, co k hokeji patří. HC Stadion Vrchlabí hrál o postup do finále, hostující tým z Nového Města se s tím ale nesmířil a vyhrál na vrchlabském ledě poměrem 3:4 po samostatných nájezdech.
SF3, neděle 3.2.2013, 17:00
3:4sn
Nové Město nad Metují
Biegl (Effemberk) - Hamerský, Zázvorka, Hlaváč, Lochman, Pulec, Provazník, Bušek, Majer - Bláha, Lepka, Marek, Jirků, Oppelt, Fořt, Weiss, Urban, Jakubec (C), Blažej, Svoboda M., Svoboda R.
Horáček (Čáp) - Jakl, Marša, Hejduk, Plíhal, Dufek, Dittrich, Ježek, Kodym, Junek, Potuček, Janoušek, Řehák, Stehno, Škoda, Mach, Reichmann, Praus, Černý, Lukášek
Třetiny: 1:1, 0:2, 2:0 -1:2  Branky a nahrávky: 19. Bláha (Weiss), 51. Hlaváč (Urban), 57. Bláha (Urban) - 15. Kodym (Jakl, Ježek), 25. Kodym (Jakl), 40. Potuček, rozhodující nájezd Kodym. Rozhodčí: Lučan - Petr, Pechánek. Vyloučení: 6:9 + Urban (HCV) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 982. Průběh utkání: 1:1, 1:3, 3:3 - 3:4.

V úvodu první třetiny se do šance dostal Patrik Fořt, ale minul prázdnou branku. Na druhé straně se o branku pokusil hostující Reichmann, ale Biegl skvěle zasáhl. Otevřít skóre mohl v 9. minutě Weiss, ale neproměnil. Napravit to mohl Blažej, který po nahrávce Hamerského nevstřelil důležitou první branku utkání. V 15. minutě ale skórovali hosté – Pavel Kodym využil přesilovku 5 na 4 a otevřel skóre utkání – 0:1. O pár vteřin později mohl vyrovnat Marek – zůstal sám před brankářem, ale hostující brankář nedovolit dát domácímu týmu možnost srovnat. V 19. Minutě se jim to ale povedlo - Tomáš Bláha se nemýlil a bekhendem uklidil puk do sítě. První třetině skončila nerozhodně 1:1.

Druhá třetina začala šancemi domácích hráčů, ale bylo to Nové Město, které opět o gól odskočilo – a zase se trefil Pavel Kodym. Domácí hráči to ale nevzdali a mohli jsme vidět další šance. Bláha se ocitl sám před brankářem, ale bohužel nestihl ani vystřelit. Na druhou stranu se v přesilové hře dostával hostující hráč, ale Biegl svoji branku pohlídal. V 37. minutě se ke slovu dostal opět Bláha, který ujel hostujícím hráčům, ale střelu se mu nepovedlo proměnit v gól. V poslední minutě druhé části Nové Město vstřelilo gól na 1:3 - Ondřej Potuček potrestal domácí obranu a do šaten se odcházelo za nepříznivého stavu pro HC Stadion 1:3.

Třetí třetina nemohla začít jinak než šancí domácího týmu – Martin Svoboda přihrával Richardovi Svobodu, ten ale šanci promarnil. Naopak novoměstský Kodym mohl opět skórovat, ale naštěstí pro domácí tým střílel nad branku. V 50. minutě byl vyloučen Plíhal za hrubost a konečně se prosadil HC Stadion Vrchlabí, kdy Petr Hlaváč střílel od modré čáry a snížil náskok na rozdíl jednoho gólu. Po této brance domácí hráči přitlačili – ale Oppelt ani Pulec nedokázali srovnat. V 52. Minutě byl vyloučen domácí Oppelt a minutu nato další vrchlabský hráč – Weiss. Nově Město tak mělo k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3. HC Stadion Vrchlabí dvojnásobné oslabení „přežil“ a sám si zahrál přesilovku 5 na 3, když byli vyloučeni hráči Škoda a Dittrich. V 57. minutě se nemýlil Tomáš Bláha, který kotouč dostrčil do prázdné branky – 3:3. Do konce utkání už jsme branku neviděli a následovalo prodloužení, ve kterém jsme branku nezaznamenali a to znamenalo jediné – samostatné nájezdy.

Jako první jel na hostujícího Horáčka Waiss, který ale nájezd neproměnil. Za velkého bučení se na domácího Biegla rozjížděl Stehno, který ale také nedává. Následuje nájezd od Bláhy, ale Horáček si branku hlídá. A konečně hostující tým proměňuje první nájezd a vede 1:0. Hned nato ale srovnává Patrik Urban a je to nerozhodně. Janoušek z Nového Města mohl rozhodnout o vítězství svého týmu, ale neproměňuje. Naopak jeho spoluhráč Kodym se nemýlí a je to 2:1. Za Vrchlabí jede znovu Urban, bohužel ale nedává a Nové Město vítězí po samostatných nájezdech 3:4.

Ivan Houda (Hlavní trenér, HC Stadion Vrchlabí): Samozřejmě jsem věděl, že oni nepřijedou odevzdaní i po tom debaklu, který doma dostali. Hráli dobře v obranné činnosti. Nicméně jsme se dostali do šancí, ale co se týče střelecké potence, tak jsme měli během utkání spoustu vyložených šanci, třeba sami před gólmanem dvakrát, nebo třikrát, ty jsme ale neproměnili. No a hokej je hraje o gólech a jestli neproměňujeme takovéhle šance, tak nemůžeme vyhrát zápas. Teď se musíme z toho oklepat, v úterý potrénovat a snažit se to u nich ukončit.