HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Tábor 3:6

HC Stadion Táboru porážku nevrátil

18.01.2014
Vrchlabští hokejisté ani ve druhém kole nenašli recept na kohouty z Tábora. Ti se ujali vedení již ve 4. minutě a nepřipustili, že by je domácí o náskok připravili. První třetinu vyhrál Tábor 0:2, ve druhé nepadla branka žádná. V poslední třetině viděli diváci dohromady 7 gólů, ale jen tři padly za záda hostujícího golmana.
28.kolo, sobota 18.1.2014, 18:00
3:6
Tábor
Jeschke – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Pulec, Kolář, Lenoch, Provazník, Jakubec, Filip M., Fořt, Jirků, Šťastný, Filip D., Březina, Bláha, Gengel, Oppelt, Marek, Svoboda
Klestil – Havran, Černý, Kanov, Heršálek, Liška, Hájek, Pechánek, Zayml, Kratzer, Kellner, Hájek, Sladký, Kratochvíl, Matušík, Šimák, Kolomý, Mařík, Seidl
Třetiny: 0:2, 0:0, 3:4  Branky a nahrávky:45. Šťastný (Hamerský, Filip M.), 54. Filip M. (Jakubec), 59. Březina (Bláha, Gengel) – 4. Matušík (Mařík), 10. Matušík (Mařík, Kellner), 47. Hájek T. (Matušík, Mařík), 52. Hájek T. (Seidl, Matušík), 55. Seidl (Kolomý), 58. Matušík (Kellner, Mařík) . Rozhodčí: Harinek, Ledinský, Prokop . Vyloučení: 6:4 + Vondráček a Fořt OT . Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1160. Průběh utkání: 0:2,0:2,3:6.

Domácí se nestihli pořádně ani rozkoukat a hned v čase 3:15 hledal Jeschke puk ve své bráně. Kohouti se ujali vedení 1:0 po akci Maříka a Matušíka, který měl snadnou práci a kotouč dostal do prázdné brány. V 5. minutě chtěl akci gólově ukončit domácí Fořt, ale rozhodčí pískají ofsajd, který následuje hned několik. O dvě minuty později se před brankou táborského Klestila nedaří ani Bláhovi ani Gengelovi, kteří se pokoušejí vyrovnat stav utkání. První vyloučení přišlo v 9. minutě na straně domácího HC Stadionu. Tuto výhodu bohužel hosté využívají, střelou pod břevno se blýsknul opět Matušík a zvyšuje na 2:0 pro Kohouty. Vrchlabští se stále tlačí před hostující branku, žádnou větší šanci si však nevytvoří. Mají ale také možnost přesilové hry, v polovině první části je vyloučen Seidl. Jako by ale hráli přesilovku hosté, domácí se nemohou dostat ke kotouči ani k nějaké větší příležitosti dostat se před Klestila. Tři minuty před koncem spadla branka domácímu Jeschkemu na záda, nic vážného se ale nestalo a hra mohla pokračovat. Několik vteřin před sirénou se ještě pokusil Tábor vymyslet kombinaci, když jeli v přečíslení dva na jednoho na domácí branku, Jeschke však tuto střelu vyrazil. Do šaten odcházeli veselejší hostující hráči, kteří vedli 2:0.

Druhá třetina začala stylem nahoru-dolů. Ani jeden z týmů se nemohl usadit v útočném pásmu a nedostal se tak do žádné velké šance. Kohouti však nepolevovali, před Jeschkeho brankou bylo stále na co koukat. Ve 23. minutě dostali domácí další možnost využívat přesilovku. I tentokrát se ale Tábor brání a nepustí vrchlabské ani k bráně, naopak Mařík mohl v oslabení skórovat, naštěstí šla jeho střela mimo branku. Hosté zvyšovali tlak, Jeschke měl plné lapačky i betony práce, ale zlikvidoval jak šanci první lajny, tak následnou další střelu i s dorážkou. V polovině zápasu střílí Šťastný, jeho tvrdá střela ale brankou nekončí. V největší šanci se ocitl domácí Gengel, který zpracoval přihrávku, ale Klestil v bráně vykouzlil zákrok, který gólu zabránil. Vrchlabí se poté na chvíli usazuje v útočném pásmu, gólový stal se ale nemění. Ve 33. minutě si hosté berou oddychový čas. Velkou příležitost snížit dostal domácí Fořt, ale o kotouč příšel a naopak Jeschke se pak musel v bráně otáčet, lítaly na něj střely ze všech stran, několikrát tečovaná rána ale neskončila za jeho zády. Další přesilovou hru vybojoval vrchlabský Filip, který šel do samostatné akce a byl podražen. Domácí si však přesilovku moc dlouho neužili, 35 vteřin před koncem druhé třetiny byl vyloučen domácí Fořt. Oba dva týmy si své tresty přenesly do další dvacetiminutovky. V této části jsme neviděli ani jeden gól a stal se nemění – 0:2.

Třetí třetina začíná zakázaným uvolněním domácího týmu. Filip poslal přihrávku před Klestilovu branku, nikdo z jeho spoluhráčů ale puk nenašel. Domácí stále zkouší Klestila prostřelit, podaří se jim to v čase 44:40, po střele Hamerského do brány doráží Tomáš Šťastný a snižuje na 1:2! Byla signalizovaná výhoda pro domácí, takže se nakonec vylučovat nebude. Radost z gólu však zkazilo vyloučení domácího Vondráčka, který za sekání dostal 5 minut + do konce utkání. Fanoušci s tímto verdiktem nesouhlasí a dávají to hlasitě najevo. Ve 47. minutě Tábor opět zvyšuje a ujímá se dvoubrankového vedení, Hájek se ze své pozice nemýlil. Stále pokračuje přesilová hra hostů, Matušík naštěstí trefil pouze tyč a o pár vteřin později Jeschke zachraňuje Vrchlabí od dalšího gólu rychlým přesunem v brance. Následně byli vyloučeni Bláha a Mařík. Čím více chtějí domácí vstřelit branku, tím více se Kohouti brání. A také sklízejí ovoce – v 52. minutě už je to 4:1 pro hostující tým, znovu se trefil Hájek a stejně jako Matušík si připisuje další bod za vstřelenou branku. O dvě minuty později však Vrchlabí opět snižuje na 2:4, z pravého kruhu to zkusil Martin Filip a vybojoval ještě naději na body. Poslední minuty zápasu ale byly v režii hostů. V čase 54:40 se vyplatil táborský důraz a Kohouti mají náskok tří branek. Střelecky se prosadil Seidl. O tři minuty později si Matušík připisuje hattrick, dorážkou dostal puk, který domácí Jeschke neudržel mezi betony, do branky. V tuto chvíli už bylo jisté, že si Kohouti odvezou všechny tři body. Vrchlabí se ale nevzdávalo, minutu před koncem se ještě zaradovalo po brance Ondřeje Březiny. Nic to však nezměnilo, Tábor si z vrchlabského ledu odvezl tři body a vítězná šňůra tímto zápasem skončila.

Pavel Biegl: Tak vousy půjdou dolů... I přes prohru se dá říct, že jsme neodehráli špatný zápas, především co se týče nasazení a přístupu k utkání nelze klukům nic vytknout. Je třeba si uvědomit,že soupeř byl velmi silný na kotouči a v osobních soubojích, dobře pokrýval střední pásmo a tím nám nedával dostatek prostoru k zakončení. Zápas hrubě ovlivnila situace ze 45. minuty a Vondráčkovo vyloučení na 5 + do konce utkání. Tábor je na tom v přesilovkách velmi dobře a pak jsme ve snaze něco udělat s nepříznivým vývojem otevřeli hru a kohouti nás za to trestali. Jednou ta prohra přijít musela, ale byla se vztyčenou hlavou.

A jak zápas hodnotí autor prvního gólu Tomáš Šťastný? „Dostali jsme zbytečně moc gólů. Když na nás jedou desetkrát dva na jednoho během dvou minut, tak to není normální. Někdo to svádí na rozhodčího, myslím si, že něco mohl písknout, něco zase nemusel. Ale to je jedno, dostali jsme doma šest gólů, to je hrozný. A co se týče mé branky, hráli jsme v šesti, rozhodčí signalizoval trest. Hamrda střílel, netrefil bránu, mně se to odrazilo kousek před bránu, tak jsem do toho jenom dloubnul. Nebyl jsem si jistý, jestli to byl gól, ale zvedl jsem ruce (smích).