HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Třebíč - Vrchlabí 2:3p

Druhý zápas v Třebíči rozhodl v polovině prodloužení Bendík

13.02.2010
Jan Pečeňák, Jan Hanuš
Druhé utkání předkola play-off se pro Vrchlabí nevyvíjel nejlépe, neboť ve druhé třetině dvakrát inkasovali, ovšem ve třetí části nejdříve snížil Kubeš a v 58. minutě vyrovnal Gengel. Utkání tak dospělo do prodloužení, které rozhodl ve prospěch Vrchlabí Bendík. Vrchlabí tak proti Třebíči nastoupí v pondělí i v úterý za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.
OF2, sobota 13.2.2010, 17:30
Třebíč
2:3p
Francouz - Ostrčil, Gula, Kania, Koktan, Hrbáček, Kaláb, Kempný, Kadela - Káňa, Dolníček, Šedivý - Rod, Nahodil, Obdržálek - Přibyl, Zahradník, Fila - Burian, Ostřížek, Stejskal
Ševčík - Matějíček, Vála, Čížek, Bendík, Chmelíř, Chaloupka, Mikšovský, Hanzl - Tvrdek, Filip, Rusnák - Gendel, Čurilla, Klimt - Kubeš, Hubáček, Procházka - Adres, Zíma, Látal
Třetiny: 0:0, 2:0, 0:2 - 0:1  Branky a nahrávky: 32. Dolníček (Šedivý, Ostrčil), 36. Burian (Ostřížek) - 43. Kubeš (Hubáček), 58. Gengel (Čurilla, Klimt), 65. Bendík (Gengel). Rozhodčí: Skoupý - Svoboda J., Dřínovský. Vyloučení: 9:9, navíc Vála (VRC) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 2740. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Druhý zápas tentokrát nabídl hokej, ve kterém dominovaly především obrany obou celků. Přesto po většinu zápasu byli mírně aktivnější domácí hráči. Ti hned v úvodu zahrozili v početní výhodě šancí Obdržálka, ten však na vrchlabského gólmana nevyzrál. Po skončení oslabení zahrozili i hosté, ale proti střele Klimta a dorážce Čurilly dobře zasáhl Francouz. Poté si vyzkoušeli výhodu jednoho muže v poli i hráči Vrchlabí, ale k ohrožení branky soupeře se prakticky nedostali.

Stejně dopadla i druhá přesilová hra domácích. Až několik chvil po jejím skončení dokázali hráči Třebíče překonat Ševčíka. Puk po ráně Nahodila však zastavilo břevno. Do konce třetina měli kotouč na svých hokejkách častěji domácí, ale k ohrožení branky se přes pevnou defenzivu Vrchlabí nedostávali. Stejně se vedlo i jejich soupeři.

V úvodních minutách druhého dějství se do zakončení dostal Burian a poté Stejskal, ale ani jeden na Ševčíka nevyzrál. S odpovědí přispěchal Procházka, který se ocitnul zcela sám před Francouzem, ale třebíčský gólman jeho pokus vyrazil ramenem. Poté se několik minut měnil počet hráčů na trestných lavicích a oba brankáři se poměrně nudili. Změna přišla v polovině dvaatřicáté minuty, kdy se domácí dostali s notnou dávkou štěstí do vedení. Při vyloučení Zímy totiž zpoza branky nahodil David Dolníček kotouč na Ševčíkova záda, od kterých se puk odrazil za brankovou čáru.

Hosté mohli vyrovnat o několik okamžiků později v přesilové hře, ale opak byl pravdou. Vrchlabí naložilo s početní výhodou velmi špatně a inkasovalo. Ostřížek přihrál Vilému Burianovi, který oklamal obránce a přesnou ranou do růžku vrchlabské branky poslal domácí v 36. minutě do dvoubrankového vedení. To se již do konce třetiny nezměnilo, protože ani jedno z mužstev se nedokázalo dostat přes obranný val svého soupeře.

Třebíč mohla utkání rozhodnout hned po nástupu do třetí periody. Dolníček tvrdě vypálil, Ševčík jeho střelu vyrazil pouze na hůl Káni, ale ten nedokázal trefit odkrytou branku. V 43. minutě se podařilo hostujícímu celku konečně překonat Francouze a paradoxně se tak stalo v oslabení. Hubáček přihrál před branku Vladislavu Kubešovi, který prostřelil gólmana Třebíče. Díky snižující brance dostal zápas nový náboj.

Vyrovnání měl na holi Filip, který stanul tváří v tvář Francouzovi, ale zkušený vrchlabský hokejista svou velkou příležitost promarnil. Na druhé straně vypálil Gula, ale lapačka Ševčíka byla připravena. I v dalších minutách se gólman hostí zapotil, ale s pokusy Kempného či Ostřížka si poradil. V začínající 58. minutě přišlo vyrovnání. Po závaru před domácí brankou se důrazem prosadil Ladislav Gengel. Vyrovnávající branka Třebíč zaskočila a hosté svého soupeře zatlačili do defenzivy. V základní hrací době se ovšem utkání nerozhodlo.

Na řadu tak přišlo desetiminutové prodloužení. Vrchlabí do nastavovaného času vstupovalo s výhodou jednoho muže v poli, ale přesilovou hru nevyužilo. Po skončení početní výhody předvedl pěknou individuální akci Klimt, který se proháčkoval až před Francouze, ten však skvěle zasáhl betonem. Na další střelu byl však i on krátký. V závěru 65. minuty vyslal Gengel přesnou přihrávku na Jana Bendíka, který se nemýlil a vstřelil vítěznou branku hostí.

Roman Vondráček – SK Horácká Slavia Třebíč: „Mě se dnešní utkání hodnotí hůř. Rozhodně jsme začali lépe, než včera, od začátku jsme měli hráče soupeře dobře pokryté a hřiště bylo dobře zavřené. Ve druhé třetině se nám podařilo vsítit dva góly a do třetí třetiny jsme šli s tím, že to musíme za každou cenu urvat, zjednodušit hru a hrát bez chyb. Velké rozhodnutí přišlo ve třetí minutě, kdy jsme v naší přesilovce dostali kontaktní gól a začali jsme se obávat o výsledek. Podle mě měl náš gólman při druhém gólu už puk pod lapačkou a byl mu z ní vyseknutý. To je ale na posouzení rozhodčího. V prodloužení to vyvrcholilo, když jsme dostali gól na 2:3. Hra Vrchlabí byla hodně důrazná, někdy až na hraně. Souboje byly dohrávané lokty do obličeje a hokejkami po rukách. Tím některé naše techničtější hráče zaskočili a hlavně na Lukáše Nahodila vyvíjeli velký tlak od vlastně našeho hráče Ondry Látala, který mu šel po hlavě. Až to někdy bylo nechutné.“

Jindřich Setikovský – HC Vrchlabí: „Sehráli jsme tady dva vyrovnané zápasy. Dnes to z mého pohledu bylo maximálně vyrovnané atak to v play-off bývá. Dnes jsme prohrávali 2:0 a v jednu chvíli to vypadalo beznadějně, ale obrovskou bojovností, zjednodušením hry a tlakem do brány jsme nakonec vyválčili bod. Během dvou utkání nám tady rozhodčí neuznali z mého pohledu dva regulérní góly a to ten dnešní zápas také ovlivnilo. Jsem strašně rád, že jsme to nakonec zvládli a že jsme vyhráli. Takhle, jak jsme dnes hráli, se play-off hraje normálně. Plno hráčů, kteří si v základní části dělají co chtějí se v play-off ztrácí, protože play-off se hraje jinak, je to nová soutěž. Jestli tam byly nějaké fauly, byly oboustranné a to musí posoudit rozhodčí. Nahodila jsme měl v Plzni v juniorce a vím co to je za hráče. Víme, že když se mu hraje do těla, tak mizí. Jestli to bylo čistě, nebo nebylo, od toho je tam hlavní rozhodčí. Takovým hráčům se musí do těla a musí se jim vzít chuť do hry. Jinak je to velice šikovný hokejista, to já vím.“