HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nová Paka 10:4

Druhý celek tabulky si odvezl z Vrchlabí desítku

11.01.2008
Jan Žďára
V předposledním utkání základní části se ve čtvrteční předvečer naše B mužstvo utkalo s rivalem z Nové Paky a přesvědčivě zvítězilo 10:4. Obě mužstva měli jistotu postupu do nadstavbové části soutěže, proto šlo především o prestiž obou mužstev. Ústřední postavou utkání se stal domácí Roman Pistulka, který se po zranění dostal do svého tradičního rytmu a podepsal se pod pět branek domácích, kdy tři dal a u dvou asistoval.
13.kolo, čtvrtek 10.1.2008, 19:30
10:4
Nová Paka
Pištora T., (Teichman), - Bušek, Mrkva,- Srnský, Pištora R. - Jakubec, Šindelář, Vrba- Pistulka, Kovář, Holas-Hajna,Učený, Šuma
Třetiny: 2:1, 5:2, 3:1  Branky a nahrávky:3 Pistulka, 2 Vrba, Holas, Učený, Srnský , Jakubec, Šindelář . Vyloučení:13:17 . Využití: 7:2 . V oslabení:0:0 . Střely na branku:38:16 . Průběh utkání:
K samotnému utkání přistoupili domácí velmi odpovědně a hned od úvodu utkání byli lepším celkem. Ve 4min. se ujali vedení dorážkou dobře se orientujícího Pistulky před brankou soupeře po asistenci Kováře. Dvě minuty na to si v přesilové hře pět na tři připsal branku centr první pětky Šindelář střelou z mezi kruhů po přesné nahrávce od Pavla Mrkvi. Další tlak domácích však vyšel na prázdno, na čemž měl velkou zásluhu především hostující brankář Jakub Dressler. Naopak hosté se v závěru třetiny v 19.min vrátili do utkání, to když využili přesnou střelou přes obránce přesilovou hru. Do druhé třetiny nastupovalo naše B mužstvo v oslabení s jasným úkolem ubránit početní nevýhodu a následně zvýšeným důrazem v koncovce rozhodnout utkání ve svůj prospěch. To se také podařilo, když v rozmezí necelých 3 min. zaznamenalo tři branky a vytvořilo si tím rozhodující náskok. Nejprve v 26min. chytře od modré čáry nastřelil puk na branku Bušek, který pohotově přistrčil Pistulka na volného Holase a ten si vychutnal již ležícího Dresslera. Poté Jan Vrba přesně zakončil svoji samostatnou akci a následně Srnský pohotovou střelou z první mezi betony zvyšoval už na 5:1. Do konce třetiny se ještě trefil Učený a krásnou střelou Jirka Jakubec, na obě branky nahrával Srnský. Soupeři se podařilo pouze korigovat dvěma brankami v přesilových hrách až v závěru druhé třetiny. Do třetí třetiny se z kabin nastupovalo za stavu 7:3 a bylo jen otázkou, jestli se domácím podaří vyslyšet skalní příznivce vrchlabského kotle vyzbrojeného bubny o dvouciferný výsledek. Hra již byla plně v režii domácích. V 8min.závěrečné části hry byl při samostatném úniku zahákován Pistulka a z následně nařízeného trestného střílení nedal svým blafákem hostujícímu gólmanovi šanci. Minutu na to soupeř využil zaváhání domácí obrany a zaznamenal svoji čtvrtou branku utkání, které byla však jeho posledním příspěvkem tohoto večera. V 18min. dokončil svůj hattrick Roman Pistulka po asistenci Srnského s Holasem. V samotném závěru, kdy soupeř nesl těžce výsledek svítící na světelné tabuli zjednal pořádek domácí Bušek a šel předčasně s hostujícím Pourem pod sprchy. Odpovědí na nervozitu hostí a zároveň poděkování kotli a fanouškům byla desátá branka v posledních vteřinách utkání, kdy dělovka z hole Vrby po vyhraném vhazování Pistulky uzavřela konečný účet utkání na 10:4. Věřme, že si herní pohodu na svých hokejkách naše B mužstvo udrží i v nadstavbové části soutěže, která začíná již příští neděli na domácím ledě.