HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Č.Budějovice 0:6

Druhé utkání v Tipsport Cupu skončilo debaklem

07.08.2008
Jakub Gabriel
V R C H L A B Í - Ve Vrchlabí se odehrálo celkem jasné utkání. Vrchlabští hokejisté podlehli budějovickému MOUNTFIELDU jednoznačně 0:6. V průběhu celého utkání měli hosté jasně navrch. Ukázal se rozdíl mezi špičkovým týmem extraligy a týmem hrajícím o ligu níž. Mezi všech šest branek se rozdělilo 6 budějovických hráčů. 2 branky dali v přesilovce a jednu si připsali i ve vlastním oslabeni. Vrchlabí tedy prohrává i druhé utkání tohoto poháru a na řadě jsou teď znojemští Orli. Povede se vrchlabským hokejistům uspět proti jasnému favoritovi? Odvezou si ze znojemské Hostan arény alespoň bod? To se dozvíme po utkání, které začíná v úterý 12.8. v 17:30.
TsC, čtvrtek 7.8.2008, 18:00
0:6
Č.Budějovice
Štůrala - Vála, Matějíček, Galvas, Chatrnůch, Bendík, Wagenhoffer, Jaroměřský - Gengel, Pajič, Beck - Horčička, Kříž, Látal - Rod, Gajovský, Zavadský - Rusnák, Hruška, Mikšovský - Korčák
Turek (41. Kovář) - L. Poživil, Toman, Frolo, Vydarený, Macháček, Havran, Gřegořek, Mucha – Duda, Huml, Veselý – M. Hudec, Vak, Sailer – Gulaš, Mertl, L. Květoň – Kůrka, Šimánek, Kotrla
Třetiny: 0:2, 0:3, 0:1  Branky a nahrávky: 1. Macháček (Gulaš), 6. Květoň (Gulaš), 25. Huml (Duda), 28. Veselý (Šimánek), 34. Sailer (Toman), 56. Mertl (Poživil). Rozhodčí: Jebavý - Lhotský, Papourek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1146. Průběh utkání: 0:6.
V první třetině měli hosté jasně navrch. Úvod utkání vyšel skvěle pro MOUNTFIELD. Hned po 40 sekundách hry se po asistenci Gulaše prosadil z mezikruží Petr Macháček, jenž prostřelil Štůralu mezi betony - 0:1. Další branku Budějovic vstřelil v 6. minutě Lukáš Květoň, který zakončoval krásnou akci na jeden dotek s Kuchejdou a Hudcem - 0:2. V 10. minutě měl další branku na hokejce Sailer, když dostal od Tomana přesnou nahrávku. Štůralu sice objel, ovšem v poslední chvíli mu kotouč přeskočil na hokejce. Potom se do šance dostal Mertl, který v polovině hřiště sebral pul a dojel s ním až do útočného pásma, obkroužil branku, ale potom ji těsně přestřelil. Hned poté dostal od Veselého pěknou přihrávku Kůrka, ale Štůrala měl štěstí. Kotouč, který prošel mezi jeho betony o několik centimetrů minul branku. 2 minuty před koncem ještě Vrchlabí zvládlo dvojnásobné oslabení, a tak se do šaten odcházelo za stavu 0:2.

I druhou část s přehledem řídili Budějovičtí. V první minutě ale měli vážnější šanci domácí. Pajič přihrál do kruhu Gengelovi, ale ten tváří v tvář proti Turkovi vyhořel. Ve 25. minutě ovšem Budějovičtí znovu udeřili. Radek Duda a Ivan Huml jeli na bránu úplně sami a druhý zmiňovaný zakončoval do prázdné branky - 0:3. O dvě minuty později zvýšil na 0:4 Ondřej Veselý, který dorazil kotouč do branky po úniku Šimánka. Ve 44. minutě se hosté opět radovali, když Petr Sailer prostřelil ležícího Štůralu - 0:5. Do konce třetiny se nic závažného nestalo, za zmínku stojí snad jen nebezpečná střela Dudy, jenž trefil Štůralu do betonu. Po druhé třetině tak hosté opět navýšili svůj náskok o tři branku, na 0:5.

Do třetí třetiny vyměnili budějovičtí své brankáře. Romana Turka v brance nahradil Jakub Kovář. Vrchlabští zahájili poslední dvacetiminutovku přesilovkou, která se jim však moc nevyvedla. Ve 46. minutě měl domácí Hruška velkou šanci, ale Kovář nebyl pokořen. V 51. minutě před sebou měl odkrytou klec Gajovský, ale budějovický obránce ho stačil na poslední chváli zablokovat. Vrchlabští začali hrát lépe a svému soupeři se už skoro vyrovnali, ale v 56. minutě je srazil do kolen Tomáš Mertl. Ten dostal přesnou nahrávku od Poživila a bez problémů zakončil - 0:6. Zbytek utkání se za jasného stavu dohrával už jen z povinnosti. Utkání tedy skončilo vysokým rozdílem, 0:6.