HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Bilina 1:3

Draci z Bíliny odváží body

17.01.2015
Jana Poskerová
Třetí zápas v řadě na domácím ledě vrchlabským hokejistům nevyšel. Draci přijeli do Vrchlabí připraveni na tuhý boj a jejich obrana byla pro domácí tým nepropustná. Hosté se v první třetině ujali vedení a nedovolili domácím, aby vyrovnali. Ve druhé třetině branky nepadly, v poslední dvacetiminutovce draci svůj náskok ještě zvýšili. Domácí sice snížili, ale kontaktní gól se jim dát nepodařilo. Pak se Stadion sice pokousil při vyloučení hostů o power-play, ale Bílina si své vedení pohlídala a odváží si tak tři body.
25.kolo, sobota 17.1.2015, 18:00
1:3
Bilina
Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý – Jakubec "C", Filip, Šťastný, Bláha, Jirků, Vlach, Matějka, Urban, Fořt, Kerekanič, Srnský
Michajlov (Škubal) – Havlůj "C", Bittner, Brettschneider, Polák, Zeman, Veselý, Fučík, Jirkovský, Kýhos, Přeučil, Salač, Zika, Procházka, Böhm, Štěpánek, Sekerka, Petrák, Piewak, Vrba
Třetiny: 0:1,0:0,1:2  Branky a nahrávky: 49. Jakubec (Hamerský, Šťastný) – 10. Štěpánek (Petrák), 48. Böhm (Brettschneider, Procházka), 53. Sekerka (Petrák, Štěpánek) . Rozhodčí: Batěk – Kilián, Střelka. Vyloučení: 10:11. Využití:0:0 . V oslabení:0:0 . Diváci: 944. Průběh utkání:0:1,0:1,1:3.

Po dvou vydřených výhrách na domácím ledě přišla porážka od Draků z Bíliny, kteří si tři body dnes zejména za vynikající obrannou činnost zaslouží. První perioda mohla začít pro domácí dobře. První přesilová hra však nepřinesla vážnější situaci před Michajlovem. Proto až v osmé minutě mohl sám uprchnout vstříc brance hostí Urban, ale na modré čáře ho úspěšně rozhodil Brettschneider a domácí útočník upadl těsně před zakončením přes velkou snahu celou situaci ustát. V desáté minutě přišla první branka dnešního klání. Zaznamenali ji hosté a hodně ovlivnila budoucí vývoj. Úspěšným střelcem se stal Štěpán ŠTĚPÁNEK. Hosté byli na koni a ve dvanácté minutě mohli jít do výraznějšího náskoku. Naštěstí pro domácí jeden z hostů netrefil úplně prázdnou branku. Vyrovnání měl na holi Martin Filip v patnácté minutě. Vystřelil sice do středu branky, ale jeho dorážka šla jen těsně nad branku Michajlova. Když nepřinesly žádnou vyloženou šanci ani dvě přesilové hry Vrchlabí těsně před první sirénou, bylo jasné, že se ve druhé části obraz hry bude opakovat.

Hosté na úvod druhé třetiny dostali výhodu přesilové hry. Žádné šance se nedostavily a rychle byly síly na ledě otočeny. Když hrálo přesilovou hru opět Vrchlabí, spálil největší šanci Tomáš Šťastný. Místo náporu domácích začala přicházet zbytečná vyloučení. Jirků a za chvíli Matějka nabídli Bílině přesilovou hru pět na tři. S bráněním oslabení ale neměli domácí větší potíže. Mnohem horší to bylo ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Draci se dokonce dočkali branky, ale nebyla uznána. S vyloučeními se v prostřední části roztrhl pytel. Ani na jedné straně ale šance nepřicházely. Opět v plném počtu přišla velká příležitost hostí. Byl v ní Petrák. Střela z první mu nesedla. Vyrovnání stavu nepřišlo ani po obrovském závaru před Michajlovem v poslední minutě. Někteří diváci již zvedali ruce, ale nic víc než vyloučení Petráka z této situace pro Stadion nebylo. Po čtyřiceti minutách tak platil stejný stav jako po první části, 0:1 pro dobře bránící Draky.

Že to dnes opravdu nešlo, bylo vidět při krátké přesilové hře pět na tři domácích. Vyhráli sice vhazování, ale tak nešťastně, že puk projel mezi dvojicí hráčů čekajících na modré čáře a byl konec krátké dvojnásobné přesilové hry. Bez většího tlaku se Vrchlabí snažilo o výpady před branku Michajlova. Místo srovnání ale přišla branka Bíliny. Milan BÖHM se dostal k Neužilem vyraženému kotouči a přiblížil hosty ke třem bodům. Jakub Neužil dnes i přes porážku odchytal dobré utkání. Nebýt jeho, mohlo být rozhodnuto už po dvou třetinách. Takhle mohlo Vrchlabí myslet stále na obrat utkání a reálnou podobu možnému obratu dal jedenáct minut před třetí sirénou Jiří JAKUBEC dobrou tečí v těsné blízkosti Michajlova. Chléb se lámal sedm minut před koncem. Šťastný ve stoprocentní šanci zklamal a brejk hostů dva na jednoho zakončil nekompromisně do horního růžku branky Martin SEKERKA. Od té doby bylo jasné, že domácí už utkání nezvrátí. Dostali sice možnost přesilové hry čtyř proti třem, ale nedůraz a nepřesnost v koncovce nedovolily ani snížení.

Vrchlabí tak na pátém místě má už jen pětibodový náskok na své nejbližší pronásledovatele a na čtveřici před sebou se dívá již z dálky. Příští soupeř Žďár nad Sázavou navíc nebude lehkým oříškem. Ve druhé lize jsme tohoto soupeře ještě neporazili.

Josef Řeháček (trenér Vrchlabí) : Začátek nebyl špatný. Měli jsme nějaké jasné příležitosti. Nespadlo nám to tam a dostali jsme nešťastný gól. Začali jsme se trápit, být nervózní. Chtěli jsme stav otočit a přestávala se dařit hlavně koncovka. Poté jsme dostali na 2:0, těžká situace, ale bylo stále hodně času. Ta zmiňovaná koncovka a přesilové hry byly špatné. Když se nedaří ta koncovka, trefíte tyčku, gólmana, odskočí vám to, hraje se těžko. Dali jsme branku deset minut před koncem i v trápení a pokračovalo to. Byly šance, šlo to otočit. Říkali jsme si, že musíme chodit před branku do soubojů, ale spousta střel byla pro brankáře jednoduchá, nebo šla vedle. Když už jsme před brankou byli, neproletěl tam kotouč.

Martin Michajlov (brankář Bíliny) : Kluci makali a padali do střel. Zápas se mi povedl a jsem rád, že jsme po dvou porážkách opět vyhráli. Střely domácích dnes nebyly tak dobře mířené jako bývají vždycky. Domácí neměli štěstí, naopak já jsem ho párkrát měl. Nevyšlo jim několikrát dorazit do prázdné brány, pro nás jen dobře.

Jakub Neužil (brankář Vrchlabí) : Dopředu jsme toho moc dobrého neodehráli. Stříleli jsme od modré čáry a před bránou jsme neměli hráče na dorážku. Před bránou nás přehrávali. Vzadu jsme bohužel udělali několik individuálních chyb a soupeř to potrestal. Doplatili jsme na sérii zbytečných vyloučení a individuálních chyb v obranné činnosti. S góly toho moc udělat nešlo.