HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jablonec 4:3sn

Domácí premiéru rozhodly až nájezdy

26.08.2014
Alan Šrámek
Aréna ve Vrchlabí se poprvé v letošní sezóně naplnila diváky, když na led Stadionu přijeli Vlci z Jablonce nad Nisou. Vyrovnané utkání dospělo až do samostatných nájezdů, kde vystřelil vítězství vrchlabského HC Tomáš Bláha.
2 P, úterý 26.8.2014, 18:00
4:3sn
Jablonec
Neužil (Veselý) - Skočovský, Hamerský, Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, Fořt, Filip, Půlpán, Šťastný, Bláha, Matějka, Krsek, Jirků, Jakubec, Srnský, Marks, Vlach
Bouška (Pyrochta) - Čechura, Pulec, Lacek, Pilař, Zeman, Zet, Novotný, Kuch, Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Homolka, Vašek, Mulač, Brokeš, Frk, Hloušek, Peřina, Šír
Třetiny: 2:0, 0:2, 1:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 4. Šťastný (Bláha), 18. Lenoch (Krsek), 44. Fořt (Vlach, Filip), roz. náj. Bláha – 27. Šulc (Tondr, Bříška), 32. Homolka (Nevyhoštěný), 53. Nevyhoštěný . Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Druhý přípravný zápas byl pro vrchlabské hráče premiérovým na domácím ledě. A byla to premiéra se vším všudy, hra šla do prodloužení a o konečném výsledku rozhodovaly až samostatné nájezdy.

Branku domácích hájil opět sparťanský Neužil a hostům z Jablonce trvalo 27 minut, než jej překonali. A to už byli domácí ve vedení 2:0 po trefách Šťastného a Lenocha. Druhá třetina byla vůbec lepší pro hosty, kteří zásluhou Šulce a Homolky srovnali stav utkání na 2:2.

V poslední třetině poslal domácí do vedení Fořt, ale Vlci v 53. minutě zásluhou Nevyhoštěného vyrovnali. Po šedesáti minutách byl tedy stav 3:3 a šlo se do prodloužení, které však o konečném výsledku nerozhodlo.

Do trestných nájezdů poslal trenér Řeháček Vlacha, Matějku a Bláhu a byl to právě Bláha, který dal rozhodující střelu. Konečný výsledek byl tedy 4:3.