HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Řisuty 5:3

Dobré nakročení do nové sezony

14.09.2013
V sobotu 14.9.2013 sehrál HC Stadion Vrchlabí svůj první zápas v II.lize hokeje proti celku Buldoků z HC Řisuty. Zpočátku to byli hosté, kteří tahali za delší konec provazu, ale domácí hokejisté našli na silné protivníky recept. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale nakonec to bylo Vrchlabí, kdo určoval rytmus hry. První utkání jasně ukázalo, že hráči Vrchlabí musí celých šedesát minut jasně hrát na 100%. Ale byl to velmi dobrý vstup do sezony.
1.kolo, sobota 14.9.2013, 18:00
5:3
Řisuty
Luňák – Vondráček, Hamerský, Klement, Poskočil, Lenoch, Pulec, Provazník, Hlaváč – Fořt, Filip (A), Jakubec (C), Šťastný , Bláha (A), Březina, Svoboda, Chmelař, Oppelt, Gengel, Jirků, Marek
Schwamberger – Kašák, Slánský, Sedláček, Babický, Bílek, David, Tomáš, Voráček, Landa, Kos, Náprstek, Vlček, Kraus, Veber, Záleský, Hlusička, Krpata, Pípal, Butor, Vodička
Třetiny: 1:1, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 12. Fořt, 23. Svoboda (Chmelař), 39. Bláha (Březina), 49. Poskočil (Březina), 60. Fořt (Jakubec, Filip) – 7. Landa, 35. Vlček (Kos, Kašák), 57. Krpata (Slánský). Rozhodčí: Stolin – Šmika, Bosák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 710. Průběh utkání: 1:1, 3:2, 5:3.

První třetinu začali lépe domácí hráči, hned na začátku se snažil nahrát před hostujícího brankáře. Před ním ale spoluhráče nenašel. I tak ale bylo aktivnější domácí Vrchlabí. Ani Řisuty se však nenechaly zahanbit, ale první střela mířila do sítě. Vzápětí se však hosté prosadili, první branku v zápase zařídil v 7. minutě Landa po přihrávce Kosa. Poté nastal závan před hostujícím Schwanbergerem, puk se dostal do venkovní sítě branky a bojovalo o něj několik hráčů. Šance byly k vidění na obou stranách, nahození domácího Filipa ale nikdo nezužitkoval. Možnost zvýšit náskok dostal hostující hráč, ale gólman Luňák svoji svatyni ochránil. Po vyhraném buly v útočném pásmu domácích se Vrchlabí ve 12. minutě podařilo vyrovnat zásluhou Patrika Fořta. Do konce první části se do větší šance dostal domácí Chmelař, zpoza branky se mu ale brankáře nepodařilo prostřelit a ani snaha jet sám na brankáře se nevyvedla. Do šaten se odcházelo za stavu 1:1.

Začátek druhé třetiny se jednoznačně lépe vydařil HC Stadionu Vrchlabí. Hned ve 23. minutě dostal domácí do vedení 2:1 Martin Svoboda po nahrávce Chmelaře. Hostující Schwamberger se v brance musel hodně otáčet, střely na něho padaly ze všech stran. Jeho bezchybný zákrok proti Oppeltovi zabránil navýšení náskoku domácích. Na druhé straně se Řisuty snažily o vyrovnání, ale Luňák Krpatovi nedovolil vsítit puk do branky. V půlce zápasu přišlo první vyloučení zápasu – na trestnou lavici si šel sednout domácí Oppelt a Řisuty tak měly velkou šanci vyrovnat. Stadion ale oslabení ustál bez gólu – hosté se vyrovnání dočkali v 35. minutě, kdy se trefil Vlček. Sedláček se snažil svou prudkou střelou dostat hosty znovu do vedení, ale Luňák vyrazil puk do sítě. A také domácí si mohli vyzkoušet přesilovou hru. Na rozdíl od řisutských hráčů se jim ale přesilovku podařilo využít a HC Stadion Vrchlabí odcházel do šaten spokojenější po trefě Tomáše Bláhy a stavu 3:2.

Svým betonem zastavil Schwamberger šanci domácího Březiny hned na začátku poslední části. Řisuty dostávaly domácí pod tlak, ale otočit pro ně nepříznivý stav utkání se jim nepodařilo. Ve 48. Minutě se do obrovské šance dostal vrchlabský Jakubec, ale hostující obránce mu stihl puk vypíchnout. Byl na něj krátký i Filip, který ho za záda brankáře také nedostal. O minutu později na 4:2 zvyšoval střelou nad rameno vrchlabský Lukáš Poskočil. Poté se děly věci – nejdříve rozhodčí po faulu na domácího Oppelta nařídil trestné střílení, které ale jmenovaný hráč neproměnil. Na druhé straně se do velké šance dostal hostující Bílek, ale k radosti fanoušků puk pouze cinkl o spojnici branky Filipa Luňáka. Následovala tři vyloučení, z toho dvě na straně Řisut – Vrchlabí tak mohlo využít další přesilovku. Navíc o minutu později byl vyloučen další hostující hráč, takže Stadion měl k dispozici dlouho přesilovou hru 5 na 3. Bohužel ji nedokázal využít a na tabuli stále svítil stav 4:2. Čím více se blížil konec třetiny, tím víc šancí bylo k shlédnutí. Filip v 54. minutě napřáhl a prudkou střelou trefil Schwambergera do jeho masky. O tři minuty později Řisuty snížily na rozdíl jediné branky střelou Krpaty a zdramatizoval tak závěr zápasu. Vzápětí si hostující tým vzal oddechový čas a na led se vrátil v šesti hráčích v poli. Tato taktika však buldokům nevyšla, do prázdné branky pečetil vítězství 5:3 Patrik Fořt a potvrdil tak nadvládu vrchlabského týmu. První zápas II. ligy dopadl pro Vrchlabí nejlépe jak mohl a oprávněně si připisuje první tři body do tabulky.