HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Klášterec - Vrchlabí 2:6

Díky přesilovým hrám vezeme tři body z Klášterce!

01.11.2014
Marek Komárek
K dlouhému výjezdu s cílem v Podkrušnohoří se vydali hráči HC Stadionu Vrchlabí během prvního listopadového dne. Budou s ním nadmíru spokojeni. Díky hattricku Jiřího Jakubce, dobrému výkonu Jakuba Neužila a skvělému začátku třetí třetiny se nevracejí s prázdnou, nýbrž se třemi důležitými body.
10.kolo, sobota 1.11.2014,
Klášterec
2:6
Kaššák (Tichý) – Loučka, Váňa, Koblitz, Strejček, Zicho, Hrdlička, Nguyen , Mála, Řepík, Freiberg, Tatár, Diviš, Toman, Schönauer, Toušek, Neuman
Neužil (Abrahám) – Hamerský, Lenoch, Peráček, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý, Jakubec, Filip, Fořt, Matějka, Bláha, Šťastný, Krsek, Urban, Jirků, Marks, Vlach
Třetiny: 0:1, 0:1, 2:4  Branky a nahrávky: 47. Mála (Nguyen), 57. Hrdlička (Loučka, Nguyen) – 3. Jakubec (Hamerský, Lenoch), 21. Jakubec (Filip, Hamerský), 41. Vlach (Filip), 45. Matějka (Jebavý, Bláha) 47. Šťastný (Bláha, Klement), 53. Jakubec (Filip, Vlach). Rozhodčí: Luczków – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 9:11 + Fořt 10 min. os. trest. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 170. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6, 2:6.

Dobrým výkonem se v dnešním prvním listopadovém klání představili hokejisté Vrchlabí. Od počátku byli v minimálně jednobrankovém náskoku. Ihned ve třetí minutě totiž skórovala hvězda utkání JIŘÍ JAKUBEC. Náskokem se ovšem nechali poměrně uspat a aktivnějšími se na dlouhou dobu stali domácí. Ti měli několik šancí, ale Jakub Neužil byl dnes téměř bezchybný. Reflexivně zasáhl betonem v minutě dvanácté a o tři minuty později mu pomohla i tyč! První perioda mohla skončit i vyšším náskokem hostí, kdyby Kaššák dobře nezakročil proti přečíslení třech na jednoho. Na konci první části byli vyloučeni nejprve Klement a za tři vteřiny také Řepík a následně Tatár, což znamenalo přesilovou hru čtyř proti třem, kterou si hosté nesli do druhé třetiny.

A po 27 vteřinách ji také využili! Byl to znovu JIŘÍ JAKUBEC. Povedlo se mu krásně tečovat střelu Hamerského mimo dosah betonu Kaššáka. Domácí během druhých dvaceti minut spálili hned několik skvělých šancí. Ať už díky skvělému Neužilovi, nebo neschopnosti trefit poloprázdnou branku z předbrankového prostoru. Nápor Klášterce místy sílil i díky přesilovým hrám, ale ty nakonec utkání rozhodly v opačný prospěch. I po obrovské šanci Hamerského, kdy díky vyhození svých spoluhráčů mohl jet sám na Kaššáka a z první střely trefil beton domácího brankáře a z té druhé tyčku, byl stav 0:2 z pohledu domácích. Nebyl reálným obrysem hry, ale v hokeji se hraje pouze na branky.

Tu třetí přidali Vrchlabští v první minutě poslední třetiny. Úspěšným střelcem se stal DANIEL VLACH a rozhodl o tom, že hosté zápas již nepustí. Netrvalo dlouho a na čtyřbrankový rozdíl zvýšil JAN MATĚJKA. Když ve 47. minutě odbila pátá po střele ŠŤASTNÉHO, chybělo jen vyřešit konečné skóre utkání. Domácí o chvíli později šťastně zkorigovali díky brance FRANTIŠKA MÁLY, ale na obrat utkání pomýšlet nemohli. Stejný hráč mohl snížit osm minut před koncem ještě ze samostatného nájezdu, ale Jakub Neužil podtrhl svůj dnešní brilantní výkon. Srdce hostujících fanoušků jedoucích z dalekého Vrchlabí zaplesalo po krásné kombinaci Filipa s Vlachem, kde poté Jakubec dovršil hattrick a zakončil do odkryté branky. Další branky mohli přidat Kadavý, nebo Fořt z trestného střílení, ale Kaššák v brance domácích také zachytal poměrně dobré utkání. Poslední minuty se nesly ve znamení vyloučení hráčů z Vrchlabí a Klášterec z početních výhod vytěžil jednu branku. Na konečných 6:2 snížil HRDLIČKA.

Zejména ve třetí třetině mohli být domácí rádi, že neinkasovali z exhibičních akcí Vrchlabí vícekrát. I přes velký počet branek podrželi své týmy muži v masce.

Josef Řeháček (trenér): My jsme zakolísali doma a potřebovali jsme body odsud. Myslím si, že jsme dobře začali, dostali jsme soupeře pod tlak a dostali jsme se i do vedení. Brankář nás podržel v klíčových momentech a uhráli jsme první třetinu 1:0. Potom jsme šli do dvoubrankového vedení a do třetí třetiny jsme to šli s vědomím dvoubrankového náskoku uhrát za každou cenu. Podařil se nám začátek, šli jsme na 3:0 a pak už bylo jasno. Hráče nutíme do nějaké disciplíny, za kterou občas rozhodčí zbytečně vylučují.

Jiří Jakubec:

K utkání: Zaplať pánbůh, že dnes výborně zachytal náš gólman. Na začátku, kdy se vše lámalo, jsme dali branky z přesilovek a zlomilo se to v náš prospěch. Přesně opačně než doma se Žďárem, kdy jsme branky z přesilovek naopak dostali. Byl to úplně opačný zápas. Velký dík patří našim fanouškům, že vážili tak dlouhou cestu a podpořili nás.

K hattricku: Poslední tradiční hattrick jsem dal naposledy asi v elévech přibližně před třiceti lety. Pro mě je to novinka. (úsměv)