HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Nový Bydžov 10:4

Desítka v bráně hostů z Bydžova

09.12.2012
Effemberkovi se v dnešním zápase proti Bydžovu nedařilo tak, jako tomu bylo v prvním kole, ale i přesto si Vrchlabí připisuje důležité tři body do tabulky. Vrchlabáci nasázeli do branky hostí deset golů, mezi nejúspěšnější střelce patřil Tomáš Oppelt, který dal tři goly po sobě.
19.kolo, neděle 9.12.2012, 17:00
10:4
Nový Bydžov
Effemberk - Zázvorka, Pulec, Hamerský, Bušek, Provazník, Hlaváč - Lepka, Bláha, Svoboda M., Oppelt, Svoboda R., Fořt, Jakubec, Jirku, Urban, Kovář, Marek
Balažik - Majer, Novák, Malina, Pilc, Komárek, Pomichálek, Kubišta, Špaček, Lechmann, Menyhárt, Louženský, Erban, Hampl
Třetiny: 3:2, 4:0, 3:2  Branky a nahrávky:6.Jakubec (Urban, Hlaváč), 9. Bláha (Oppelt), 15. Marek (Bláha), 26.Provazník, 35. Bláha (Fořt), 37. Jirku (Bláha), 38. Oppelt (Bláha, Svoboda M.), 42. Oppelt (Svoboda M., Svoboda R.), 51.Oppelt (Fořt), 54. Fořt (Oppelt) - 17. Malina (Pomichálek), 19. Pomichálek (Komárek), 45. Pomichálek (Komárek, Kubišta), 60. Kubišta (Komárek) . Rozhodčí: Maštalíř, Šmika, Kubišta . Vyloučení:4:5 . Využití:2:2. V oslabení:0:0. Diváci:512 . Průběh utkání: 3:2, 7:2, 10:4 .
Od začátku utkání tahali domácí za delší konec provazu, což se projevilo i v konečném výsledku. Hosté z Bydžova nabídli domácím přesilovku hned ve čtvrté minutě zápasu, domácí ale skorovali těsně po jejím skončení, kdy Jakubec zužitkoval přihrávku Hlaváče a Urbana. Ze hry v obranném pásmu hostů vytěžil další branku Bláha po přihrávce Oppelta. V 11. minutě nabídli přesilovou hru domácí hostům, Effemberk si šáhl na puk a hra se opět přesunula před branku hostí. Po faulu na Jirku, který byl poslán k zemi při samostatném nájezdu na brankáře, zvýšil vedení domácích na 3:0 Tomáš Marek v 15.minutě. Po faulu Bláhy využili přesilovku hosté, když si pohráli s domácím brankářem, ten si vyjel z brány, první ránu vyrazil a připravený Pomichálek přihrál vyražený puk Malinovi, který s přehledem skoroval. A golem do šatny snížil náskok domácích Pomichálek. Skoro na konci třetiny se nechal vyloučit hostující Louženský, ale stav zápasu se nezměnil.

Do druhé třetiny nastoupili tedy domácí v početní výhodě a další přesilovku jim nabídli hosté od 23. minuty. Jenže domácí útočníci bydžovského brankáře nepřekonali, ačkoliv Bláha i Fořt v šanci byli. Až Provazník zpracoval rozehrávku hostí a z mezikruží zvýšil náskok Vrchlabí. Ve 29. minutě prošli hosté do svého útočného pásma, ale domácí jim moc šancí ke střele nedali. Ve 31. minutě se hosté dostali do početní výhody a rozezvonili tyčku domácí brány. Další střelu zlikvidoval Effemberk lapačkou. Zázvorka při návratu z trestné pálil rovnou na brankáře, ten ale pokryl jeho střelu i Bláhovu dorážku. Na 5:2 zvýšil po urputném boji před hostující bránou Bláha s Fořtem. A Bláha přihrával na další gol Jirku, který tak zvyšoval na 6:2. A než se hosté stačili vzpamatovat, prohrávali 7:2 po střele Oppelta.

Poslední třetinu otevřel svou střelou opět Oppelt, ale tentokrát hosté zareagovali a ve 45. minutě Pomichálek vycvičil domácího brankáře v pozornosti. Ale Oppelt byl střelecky při chutí a v 51. minutě si připsal třetí branku v pořadí, kterou přesně vsítil do odkryté brány. Desátý gol si připsal Fořt. Domácí už si byli svou výhrou jistí, a tak se ještě v poslední minutě prosadil střelecky Kubišta, který tak upravil konečný výsledek na 10:4.