HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Chomutov - Vrchlabí 3:1

Čtvrtfinále začal lépe Chomutov

24.02.2008
Patrik Huber, Michael Stopka
Historicky první čtvrtfinálový zápas v 1. lize nedopadl pro vrchlabské hokejisty nejlépe. Favorit z Chomutova vedl již po první třetině 2:0, poté co se nejprve trefil Jíra a minutu po něm dal domácím dvoubrankový náskok Hašek. Vrchlabí však své zbraně nesložilo a 11 vteřin po začátku druhé třetiny dal hokejistům z Krkonoš naději Matějíček, který snížil na rozdíl jediné branky. Tato branka vrchlabské hokejisty nakopla a ti měli několik vyložených šancí, ale ty buď pokryl brankář Horčička, nebo ho dvakrát zachránila branková konstrukce. Chomutov ale potvrdil roli favorita, když se ve 34. minutě trefil Ťupa a dal tak výsledku konečnou podobu, protože ve třetí třetině už žádná branka nepadal. Utkání tedy skončilo výsledkem 3:1. V zápase držel hostující tým skvělými zákroky brankář Ševčík, který nahradil Hyláka. Druhé utkání této série se hraje jíž zítra opět na chomutovském ledě, začátek je stejný jako dnes, tj. v 17:30.
ČF1, neděle 24.2.2008, 17:30
Chomutov
3:1
Horčička (Štěrba) - Ťupa, Chatrnúch, Bombic, Trefný, Černý, Všetečka, Višňák, Révay - Polodna, Kostourek, Jíra - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek, Charousek, Domin - Tauš, Gálik, Polanský
Ševčík (Tomíček) - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrách - Volek, Tvrdek, Beck - Horčička, Přeučil, Plodek - Gengel, Rapáč, Brynecký - Nevyhoštěný, Kováč, Jech
Třetiny: 2:0, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 11. Jíra (Révay), 12. Hašek, 34. Ťupa (Kostourek) - 21. Matějíček (Gengel, Tvrdek). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Jako první se ve dnešním zápase ke střele dostalo Vrchlabí, když ve druhé minutě na Luboše Horčičku vystřelil Horčička Petr. Chomutovští se k první střele dostali o čtvrt minuty později, poté co střílel Petr Domin. První vyloučení přišlo patnáct vteřin před koncem první třetiny, když na trestnou lavici odjel Polanský. Přestože Chomutov hrál v oslabení, dostal se do šance, když Petr Polodna najížděl z úhlu na Ševčíka, tak ale netrefil bránu. Díky skvěle pracující obraně Chomutova se hosté nedostali v přesilovce do vážnější šance. Přesně v polovině první třetiny zůstal Petr Jíra osamocen v prostoru mezi kruhy a tvrdou ranou posílá Chomutov do vedení. Asistence Révay. O minutu a půl později, při přesilové hře Chomutova vystřelil Bombic, jehož střela divně plachtila a dopadla před Ševčíka, kde dorážel Domin. Jeho střelu hostující brankář ještě stačil pokrýt, ale na následnou dorážku Jaroslava Haška už nedosáhl a Chomutov se ujal dvoubrankového vedení. Před koncem první části mělo Vrchlabí příležitost snížit, když se v jedné chvíli ocitly čtyři hráči Chomutova na trestné lavici, ale domácí se dokázali ubránit.

Pouze jedenáct sekund ze druhé třetiny stačilo hostům na to, aby vstřelilo kontaktní branku. Krásná střela Jiřího Matějíčka skončila pod horní tyčí Horčičkovi branky. Asistence Tvrdek, Gengel. V třiadvacáté minutě prokázal Ševčík své kvality, když Tauš střílel do prázdné brány, stačil svou holí zasáhnout kotouč včas. O minutu později se blýskl s dalším skvělým zákrokem, když Bouškovu střelu vyrazil vyrážečkou. V sedmadvacáté minutě byly hosté blízko k vyrovnání když Přeučilovo nahození trefilo břevno domácí branky. O necelé dvě minuty později se před domácí brankou vyskytla hodně nepřehledná situace, když dorážka střídala dorážku, ale branka nepadla. Ve čtyřiatřicáté minutě, při přesilovce 5 na 3, po rychlé kombinaci Ševčíka propálil Martin Ťupa. Asistence Kostourek. Před koncem druhé třetiny se hosté snažili ještě snížit ale Beckův pokus Horčička kryje.

V úvodu posledního dějství Ševčíka ohrozil Boušek, ale sám před bránou minul, stejně jako o tři minuty později Polanský. V padesáté minutě se do úniku dostal hostující Plodek, ale jeho pokus do horního růžku Horčička vytěsnil lapačkou. O necelou minutu později na druhé straně poslal Mikšovic Šípovi kotouč před prázdnou branku, ale ten tísněn hostujícím obráncem srazil kotouč mimo. Ve třiapadesáté minutě se hostující Přeučil tlačil před Horčičku, který jeho pokus mezi betony vykryl. O necelou minutu později se opět tlačil hostující hráč sám před Horčičku, ale ten měl ve správný čas na správném místě připravenou vyrážečku. Poslední vážnější šanci zápasu měl Trefný, ale jen o malý kousek minul branku.

Ohlasy z utkání budou doplněny později..