HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Slovan Frýdlant - Vrchlabí 3:4

Čistý hattrick Klingera zajistil B teamu cenný skalp Frýdlantu

20.11.2007
Jan Žďára
V sobotu 17.11. zajíždělo naše B mužstvo k dalšímu mistrovskému utkání do Frýdlantu a po výsledku 3:4 si přivezlo zaslouženě plný počet bodů. Díky onemocněním a pracovnímu zaneprázdnění soupiska obsahovala pouze jedenáct hráčů a dva brankáře a ani nepříznivé počasí na nekrytém zimním stadionu ve Frýdlantu naše mužstvo nezaskočilo. Spíše naopak dalo vzpomenout starší generaci na léta minulá ve Vrchlabí. Vyrovnané utkání rozhodl v prostřední části hry Petr Klinger svým čistým hattrickem během necelých třech minut. Lví podíl na úspěchu mužstva měl také opět Jirka Jakubec, který nastoupil i přes zdravotní potíže.
4.kolo, neděle 18.11.2007,
Slovan Frýdlant
3:4
Teichman, (Pištora T.) - Bušek, Mrkva, Srnský, Pištora R.  Šindelář, Kovář, Jakubec – Rychlovský, Klinger, Hajna,-Učený
Třetiny: 1:1, 0:3, 2:0  Branky a nahrávky:3xKlinger(Rychlovský, Bušek, Pištora R.),Bušek(Mrkva, Jakubec) . Vyloučení: 6:12. Využití:1:2 . V oslabení:0:0 . Střely na branku:19:22 .
Utkání začalo za mírného deště a s malými přestávkami pršelo celé utkání. Našemu mužstvu patřil úvod utkání, kdy si vytvořilo celou řadu slibných příležitostí, ale vstřelit branku se mu podařilo až ve čtrnácté minutě v přesilové hře od modré čáry z hokejky Buška po asistenci Mrkvi a Jakubce. Hned z následné akce však domácí dokázali vytěžit přísně odpískané trestné střílení, které následně se štěstím proměnili. Poslední tři minuty úvodní třetiny byly plné nepřesností hlavně díky už velice špatnému ledu. Druhá třetina byla mnohem vyrovnanější, ale to trvalo pouze do začátku dvanácté minuty, kdy předvedl velké představení muž s číslem 12 Petr Klingr, který během tří minut svým čistým hattrickem soupeře poslal do kolen a rozhodl, jak se posléze ukázalo, o celém osudu zápasu. Zbytek třetiny hosté kontrolovali hru, ale další úspěch v síti domácích se jim zaznamenat již nepodařilo. Třetí třetina, do které už bohužel nemohl zasáhnout pro zranění Pištora Radek, se odehrávala ve snaze Frýdlantu ještě zdramatizovat již rozhodnuté utkání. To se jim také podařilo. Pomohla jim nepozornost jinak spolehlivě chytajícího Teichmana, kterého překvapila střela ze středního pásma. V nervózním závěru plném vyloučení, kdy došlo i na tradiční vítězný pěstní souboj hostujícího Petra Hajny(5+OK), se podařilo domácím již pouze snížit na konečných 3:4. Celé utkání se hrálo za deště chvílemi téměř na hranici regulérnosti. Mužstvo zaslouží za předvedený výkon, především v samotném závěru, kdy už docházely síly, velké poděkování.