HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nová Paka - Vrchlabí 3:4

Čistý hattrick Jirky Jakubce zajistil vítězství v klíčovém utkání našemu B - týmu

05.02.2008
Jan Žďára
V nedělní podvečer naše B mužstvo zajíždělo k přímé konfrontaci s, o skóre druhým celkem finálové skupiny, Novou Pakou. Toto utkání mohlo hodně napovědět o konečném pořadí finálové skupiny, proto obě mužstva přistoupila k utkání nanejvýš odpovědně. Vrchlabští si za konečné vítězství 4:3 odvážejí cenné dva body. Poděkování patří také našim skvělým fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu podpořit naše mužstvo.
5.kolo, neděle 3.2.2008, 17:00
Nová Paka
3:4
Pištora (Teichman) - Bušek, Mrkva.,- Srnský, Pištora R.- Učený, Vrba Jakubec, Šindelář, Svoboda- Pistulka, Kovář, Rychlovský- Hajna,Klinger,Šuma
Třetiny: 1:2,0:2,2:0  Branky a nahrávky:3Jakubec( 2Šindelář, Vrba), Svoboda(Jakubec). Vyloučení:9:11 . Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku:23:28.
Naše B mužstvo odjíždělo k utkání takřka v kompletním složení. Útočné komando Šindelář, Jakubec výborně doplnil junior Martin Svoboda, který na soupeře platil především svým výtečným pohybem a individuální šikovností. V brance dostal šanci, jako v předešlém utkání, Tomáš Pištora a posléze se ukázalo, že to byl především on, kdo držel vítězství hostí v posledních minutách díky svým jistým zákrokům. Po příjezdu naše mužstvo přivítal upřímný úsměv starého známého Milana Sedláka, který sídlí v hokejce na Novopackém zimním stadionu. A v neposlední řadě k výborné takřka domácí atmosféře utkání přispěla i početná skupina našich skalních fanoušků z Vrchlabí. Od prvních okamžiků měli více ze hry hosté. Hned z prvního střídání při signalizovaném trestu strhl vedení na jejich stranu Svoboda, když po asistenci Jakubce kličkou překonal domácího brankáře. Hned z následného protiútoku však, střelou z poza modré čáry, domácí srovnali skóre a alespoň trochu otupili tlak soupeře. Hra se částečně vyrovnala až v polovině třetiny díky sérii tří vyloučení, kterou ovšem domácí gólově nevyužili. Naproti tomu v devatenácté minutě po ukázkové spolupráci s Šindelářem využil přesilovou hru střelec večera Jakubec s přispěním brusle domácího beka a vyprovodil do kabin po první třetině novopacké klasickým „šatňákem“za stavu 1:2. V druhé třetině hosté dominovali a výsledkem bylo zvýšení jejich vedení po dvakráte opět Jakubcem na rozdíl tří branek 1:4. Domácí v této části hry působili proti dobře bruslícímu soupeři až těžkopádným dojmem. Třetí třetina však díky rychlé brance, která vrátila domácí do hry, nabídla velice pohledný hokej až do samotného závěru zápasu. Na 2:4 po samostatné akci hned v první minutě třetiny snížil Šebek, ale jeho branka padla po nastřelení masky Pištory, přesto byla rozhodčím uznána. Od těchto chvil se hrál oboustranně rychlý hokej se snahou domácích o další snížení. To se jim také stalo, když necelých 5 minut před koncem utkání ze samostatného úniku domácí snížili na rozdíl jediné branky3:4. To však bylo i přes veškerou snahu novopackých v závěrečné power-play vše a hosté tak po utkání děkovali na ledě svým věrným fanouškům a odvezli si dva body do tabulky finálové skupiny KPM. Tuto výhru se již ve čtvrtek 7.2. 2008 budou naši hráči snažit potvrdit na domácím ledě proti mužstvu Lomnice nad Popelkou, kterému mají po porážce z minulého kola co vracet.