HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Chrudim - Vrchlabí 4:2

Chrudim otočila zápas v poslední třetině

29.07.2008
Jan Hrabal
Hokejisté Vrchlabí mají za sebou první přípravný zápas na nadcházející prvoligovou sezónu. Na ledě nováčka soutěže v Chrudimi vedli gólem Pajiče, nerozhodný stav svítil na ukazateli skóre ještě po dvou třetinách, ovšem nakonec se radovali domácí. Ti nakonec uspěli i v pozápasových samostatných nájezdech. Branky Vrchlabí vstřelili Rok Pajič a nová posila David Galvas. Další přípravné utkání odehrají Vrchlabští v pátek v Hradci Králové.
přát, úterý 29.7.2008, 18:00
Chrudim
4:2
Němec – Doseděl, Fejgl, Suchý, Kolář, Vyskočil, Kincl, Daňo, Šafařík – Valko, Beránek, Potůček – Polák, Martinec, Šeda – Bláha, Buchal, Bělohlávek – Zadina, Pospíšil, Horák.
Ševčík – Matějíček, Vála, Galvas, Chaloupka, Chatrnúch, Bendík, Jaroměřský, Wagenhoffer – Gengel, Pajič, Beck – Horčička, Kříž, Plodek – Gajovský, Rod, Látal – Zavacký, Rusnák, Knébl – Divíšek, Hruška.
Třetiny: 0:1, 2:1, 2:0  Branky a nahrávky: 21. Šeda (Suchý), 25. Bělohlávek (Bláha), 47. Martinec (Polák), 49. Beránek (Valko) - 7. Pajič (Gengel), 37. Gavlas (Horčička). Rozhodčí: Chlaň – Kis, Hájek. Vyloučení: 9:7, navíc Šafařík (Chrudim) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 310. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.

První třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej, v něm ale měli přece jen převahu hráči Vrchlabí. Ti působili mnohem svěžejším dojmem oproti soupeři z Chrudimi. Ten měl ale první šanci utkání, když v 5. minutě si najel do střelecké příležitosti David Pospíšil, ze které ostrým švihem poslal kotouč do horní tyče Ševčíkovy branky.

To první vážnější příležitost hokejistů z Krkonoš znamenala rozsvícení červeného světla. Po zaváhání domácí obrany poslal Ladislav Gengel do velké šance osamoceného Roka Pajiče před brankou Chrudimi. Slovinský reprezentant se nijak nerozpakoval a střelou z voleje překonal brankáře Němce – 0:1.

Do konce úvodního dějství se spíše vylučovalo než hrálo, žádná z přesilovek však ukazatelem skóre nepohnula. Asi největší šanci měl v 18. minutě domácí Marek Zadina po Pospíšilově vybídce směrem na pravé křídlo. Proti extřineckému útočníkovi se však vytáhl brankář Vrchlabí a zneškodnil jeho šanci.

Prostřední dvacetiminutovka začala pro hosty nepříjemnou ranou. Uteklo 47 vteřin a Chrudim srovnala na 1:1. Petr Suchý totiž nahodil puk před bránu, kde kotouč obratně tečoval Jan Šeda.

Vyrovnaný stav trval pouze čtyři minuty. Domácí dostal do vedení chytrou ránou Petr Bělohlávek, když po Bláhově nahrávce překonal brankáře hostí a dostal domácí poprvé v utkání do vedení – 2:1.

Hosté pak zapnuli na vyšší rychlostní stupeň, výsledkem byla na začátek přípravy oboustranně atraktivní hra, která se přelévala ze strany na stranu. Oba brankáři měli dost práce, když průběžně likvidovali několik šancí soupeřů.

Ve 37. minutě nestačil chrudimský gólman Němec na trvalý tlak ve svém hájemství při přesilovce za domácí hru v šesti. Pět sekund před koncem této výhody pro hosty kapituloval po střele Davida Galvase. Srovnáno – 2:2.

Závěr prostřední třetiny se sice odehrál v obranném pásmu hostujícího mužstva, to ale přežilo bez úhony přes změť šancí domácích po dvě spojená oslabení.

Ve třetí dvacetiminutovce Chrudim přidala na tempu, častěji se dostávala do útočných akcí. Domácí hokejisty nezabrzdil ani Šafaříkův faul, po němž pokračovali v útočných snaženích. A tak ve 47. minutě se domácí dostali opět do vedení, když se trefil Tomáš Martinec.

O chvíli později fauloval Jiří Matějíček a Vrchlabí hrálo v oslabení. V něm dokázala Chrudim navýšit své vedení. Lukáš Valko od modré čáry našel přesným pasem před brankou Pavla Beránka, ten jemně usměrnil kotouč do branky krkonošského celku – 4:2.

V závěru se hosté pokusili o vyrovnání nepříznivého výsledku, zvýšili svou aktivitu a dobývali vystavěnou chrudimskou tvrz. Bez úspěchu však. Alespoň ke snížení nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře při početní převaze.

I pozápasová trestná střílení ovládli domácí hráči v poměru 3:1, když vítězný gól Chrudimi vsítil David Pospíšil po efektním oblafnutí vrchlabského gólmana.

Hokejisté HC Vrchlabí vstoupili do přípravy na novou sezonu porážkou na ledě prvoligového nováčka, k dalšímu přípravnému zápasu zajíždějí tento pátek do Hradce Králové.

Martin Hosták (HC Chrudim): „Každá výhra potěší, jsem rád za výkon, který jsme předvedli. Začátek byl takový kostrbatý, ale my jsme teprve třetí den na ledě, což se asi projevilo. Soupeř také hodně trénuje, rovněž mu odskakovaly puky. Bylo vidět, že je začátek sezony, kde se zkouší kdeco. Na první ligu v tomto momentě nejsme pozadu, jsme v této fázi schopni konkurovat Vrchlabí, což nás těší.“

Vladimír Jeřábek (HC Vrchlabí): „Nenechali jsme hrát všechny hráče, které potřebujeme vidět. Hodně trénujeme, ale to není omluvitelné. Zkrátka jsme v určitých situacích vyhořeli, Chrudim zaslouženě vyhrála.“