HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Tábor - Vrchlabí 2:0

Branka Kohoutů zůstala zakletá

16.12.2015
Marek Komárek
Horalé potřetí za sebou prohráli. Dnes je ale čekal silný soupeř z druhého místa tabulky. Defenzíva i přes řadu šancí domácích fungovala na jedničku, poprvé se ale neprosadil útok. Kohoutům tak stačila jediná branka Vaniše. Druhou přidal Kellner do prázdné branky, když už hosté tušili, že bezchybného Klestila nepřekonají.
22.kolo, středa 16.12.2015, 18:00
Tábor
2:0
Klestil (Novák) – Semrád, Havran, Klíma, Kanov "A", Heršálek "A", Kříž – Blažek, Vaniš, Kellner, Přibyl, Polodna, Březina, Matušík "C", Seidl, Kratzer, Zayml, Severa
Jelínek (Abrahám) – Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, Hejda, deCarvalho, Jandejsek, Matějček, Šťastný, Filip "C", Jirkú "A", Maďar, Šimoníček, Matějka, Procházka, Bláha "A", Urban, Bittner, Vacek, Oppelt
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0  Branky a nahrávky: 15. Vaniš (Matušík, Kanov), 60. Kellner (Polodna). Rozhodčí: Sýkora – Oudes, Vavruška. Vyloučení: 6:8 + Semrád TH. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1192. Průběh utkání: 2:0.

Domácí Kohouti začali utkání aktivně. Ve 3. minutě bylo k vidění první vyloučení v zápase. V 7. minutě vyrobil domácí gólman velkou chybu za svojí brankou, když chtěl zastavit kotouč, ale HC Stadion jí nedokázal využít. 10. minuta přinesla obrovskou šanci Kohoutů. Ale ani Kellner ani Polodna nedokázali střelit puk do prázdné branky. Na druhé straně vybojoval puk Urban a ujížděl domácím obráncům. Zakončení se mu ale nepovedlo a puk skončil pouze na betonu domácího brankáře. Již minutu na to vypálil domácí Kanov a po něm i Kříž, ale oba dva pokusy domácích Kohoutů gólman hostů pokryl. V 15. minutě se Kohouti dostali do vedení. Na modré čáře si po přihrávce na jeden dotek vyměnili puk Kanov a Matušík. Druhý jmenovaný vypálil, Jelínek ještě jeho střelu stihl vyrazit, ale na dorážku Marka Vaniše byl krátký – 1:0. V 17. minutě se ke střele dostal hostující Procházka, ale jeho střela jen těsně minula domácí klec. Minutu poté se domácí dostali do další šance, ale se skákavým pukem si Jelínek poradil.

Druhou část začali opět aktivně Kohouti. V úvodní minutě třetiny se domácí snažili navýšit skóre. Vaniš ani Seidl nedokázali dorazit puk za hostujícího brankáře. Minutu poté se Kohouti dostali do další šance. Polodna převzal na červené puk od Semráda , jeho únik ale skončil pouze střelou do výstroje Jelínka. Ve 25. minutě se po přihrávce od Přibyla dostal sám před Jelínka domácí kapitán Matušík, ale nedokázal zacílit puk za záda hostujícího gólmana. 28. minuta přinesla další šanci Kohoutů. Tváří v tvář Jelínkovi se zjevil Kellner, ale přestřelil jeho branku. Ve 31. minutě musel domácí brankář Klestil předvést dva vynikající zákroky proti střelám hostujících hráčů. Ve 34. minutě musel předvést další výborný zákrok hostující Jelínek proti tečované střele Vaniše. Ve 37. minutě se po zákroku domácího Heršálka musela přerušovat hra. Na ledovou plochu museli přijet nosítka a odvést hostujícího Tomáše Bláhu, který utrpěl tržnou ránu na hlavě.

Závěrečnou část začali aktivněji hostující hráči HC Stadionu. Ve 42. minutě si musel s tvrdou střelou hostujícího Maďara poradit domácí gólman. 44. minuta přinesla šanci Kohoutů. Sám před Jelínkem se zjevil Vaniš, ale nedokázal zasunout puk za jeho betony. Ve 49. minutě vypálil nebezpečně hostující Jebavý, ale Klestil v domácí brance si s jeho pokusem dokázal poradit. V 51. minutě se domácí Matušík pokoušel nachytat Jelínka, to se mu ale nepovedlo. V 53. minutě byla k vidění další šance domácích. Tvrdou ránu Kellnera dokázal hostující brankář s obtížemi vyrazit, následnou střelu od modré v podání Havrana již ukryl ve své náruči. Na druhé straně se v dobré pozici objevil hostující kapitán Filip, ale jeho střelu se štěstím vyrazil domácí gólman. V 56. minutě vypálil domácí Vaniš, ale Jelínek včas secvakl svoje betony. V poslední minutě musel předvést domácí brankář zákrok večera, když na dvakrát zlikvidoval střelu hostujícího Jirků. Na druhé straně Kohouti rozhodli dnešní duel. Domácí Polodna nedokázal ještě odkrytou klec trefit, ale napodruhé přihrál Davidu Kellnerovi a ten už neměl problém zakončit – 2:0.

Petr Hlaváč:Zápas připomínal play-off. Hrálo se spíše od zadu, tvrdě, ale férově, obě mužstva při zaváhání protivníka okamžitě útočily a gólmani byli vynikající. Domácí měli převahu a šance asi v poměru 60:40 a proto vyhráli zaslouženě. My se dál trápíme v koncovce a naše přesilové hry jsou doslova žalostné a to dnes rozhodlo, ale jinak náš výkon byl dobrý. Kaňkou bylo zranění Tomáše Bláhy, otřes mozku a velká tržná rána na čele. Tomáš s náma odjel domů, ale v sobotu bohužel nebude k dispozici. Ostatní výsledky nás udržely na 4.místě. V sobotu už musíme vyhrát a bodově zase odskočit. Těšíme se na vás od 17:00.