HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Bilina 10:5

Bílina si z Krkonoš odváží dvouciferný debakl

14.09.2016
Alan Šrámek
První kolo, na které se všichni diváci těšili, skončilo vysokým vítězstvím domácích hráčů, kteří dnes svého soupeře zničili deseti přesnými zásahy. Kanonádu Vrchlabí si přišlo užít přes pět stovek diváků. Stadion tak hlavně díky druhé třetině, kterou vyhrál 6:2, začal sezónu na výbornou.
1.kolo, středa 14.9.2016, 18:00
10:5
Bilina
Jelínek (Abrahám) – Klement, Pokorný, Jirků, Chleborád, Kadavý, Erban – Krsek, Maďar, Filip "C", Šťastný, Novák, Miškovský, Svoboda, Čurda, Urban, M. Procházka, Oppelt, Šimoníček, Bláha
Brunát (15. Vlach) – Kolíček, Polák, Šikner, Bretschneider, Fučík, Fryč – J. Procházka, Nedrda, Böhm "C", Čmolík, Petráš, Štěpánek, Jirkovský, Štěpka, Kopřiva, Bačák, Ujfaluši
Třetiny: 2:2, 6:2, 2:1  Branky a nahrávky: 4. Miškovský (Jirků, Kadavý), 15. Čurda (M. Procházka, Urban), 26. M. Procházka, 27. Šťastný, 30. Šťastný (Klement, Filip), 31. Oppelt (Bláha, Filip), 38. Novák (Miškovský), 39. Maďar (Filip, Šťastný), 45. Chleborád, 60. Urban (Jirků) – 4. Petráš (Štěpka), 14. Kopřiva, 29. J. Procházka (Nedrda), 39. J. Procházka (Böhm), 58. J. Procházka (Čmolík). Rozhodčí: Luczków, Hrnčica, Kilián. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 542. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3, 8:3, 8:4, 9:4, 9:5, 10:5.

První ostrý zápas v nové sezoně odstartoval vyloučením domácího hráče. I ve čtyřech hráčích se Vrchlabí dostalo do výborné pozice, Procházka ale minul odkrytou branku. Naopak jako první se prosadili hosté, kdy otevřel skóre zápasu Zdeněk PETRÁŠ, který dokázal zpracovat nahrávku od spoluhráče. HC Stadion však dokázal bleskově odpovědět brankou Daniela MIŠKOVSKÉHO a bylo to 1:1. Draci následně dostali možnost zvýšení v podobě vyloučení vrchlabského Pokorného. Na začátku sedmé minuty se domácí dostali dokonce do tří, ale čtyři vteřiny Bílině na branku nestačily. V čase 6:30 obrovskou šanci promrhal bílinský Čmolík, ale prázdná branka zůstala i po jeho pokusu prázdná. Také Vrchlabí si zkusilo přesilovou hru, ale z gólu se radovala Bílina, když se ve vlastním oslabení v čase 13:26 dostal do úniku Filip KOPŘIVA. Nicméně ani tato radost z branky netrvala Drakům dlouho. V 15. minutě bylo opět vyrovnáno zásluhou Martina ČURDY. Hned po obdržené brance se u Draků střídali brankáře, zraněného Brunáta nahradil Vlach. HC Stadion se po vyrovnávací brance dostal do tempa a byl aktivnější. Do konce první části se ještě do šance dostal domácí Kadavý, ale oba dva pokusy byly neúspěšné. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodnutého stavu 2:2.

Druhá třetina začala útokem hostujícího týmu. Ve 23. minutě diváci viděli vyloučení na hostující straně, po nástupu Jirkovského na led začala branková smršť. V čase 25:21 převzal vedení HC Stadion. Po chybě brankáře Vlacha se k puku dostal Michal PROCHÁZKA a trefil prázdnou branku. Na 4:2 pro domácí zvyšoval v 27. minutě Tomáš ŠŤASTNÝ střelou z bekhendu. O dvě minuty později snížil za Draky Jakub PROCHÁZKA. Následující vyloučení bílinského Štěpánka bylo potrestáno brankou z hole Tomáše ŠŤASTNÉHO, který si připsal druhý bod v utkání a zvýšil na 5:3 pro domácí Vrchlabí. V polovině utkání to bylo již o tři branky, další gól domácích vstřelil Tomáš OPPELT, který prostřelil Vlacha skrz betony. Hned nato byl vyloučen hostující Štěpánek, ale HC Stadion Bílinu nepotrestal a skóre se neměnilo. Hned po návratu z trestné se však Štěpánek dostal do úniku, naštěstí pro vrchlabské o kousek minul. Od 35. minut byl puk na holích obou týmů, vrchlabští ale byli o něco aktivnější. Zúročil to konkrétně Dominik NOVÁK, který střílel k pravé tyči. O 12 vteřin později viděli diváci gól do sítě HC Stadionu, Jelínek nestačil na Jakuba PROCHÁZKU. Poslední branka druhé třetiny padla do sítě Draků, v čase 38:39 se prosadil Patrik MAĎAR a navýšil vedení Vrchlabí o čtyři branky. Diváci tak viděli celkem osm branek a po druhé třetině byli veselejší domácí.

Bílinští Draci tak museli v poslední části zabrat. Hned na začátku měl hodně práce Jelínek, který zneškodnil práci dvou hostujících hráčů. Následovalo několik akcí HC Stadionu, ani jedna však neskončila brankou. Ve 43. minutě byl vyloučen domácí hráč, Bílina se však k ničemu nedostala díky dobře bránícímu Vrchlabí. V čase 44:40 se znovu rozhýbala síť ve Vlachově brance, autorem branky byl Michal CHLEBORÁD. Po této brance mohli hokejisté z ochozů slyšet "deset, deset", čímž si diváci žádali ještě další branku. 50. minuta přinesla vyloučení a to v domácích řadách, Draci ale recept na Jelínka nenašli a Erban se mohl zapojit do hry až po konci trestu. Dalšímu útoku se muselo Vrchlabí bránit po vyloučení Kadavého, k ničemu velkému ze strany Bíliny nedošlo. V čase 57:51 se ještě naposledy hosté prosadili, a to střelou Jakuba PROCHÁZKY, který dal svou třetí branku v zápase. Bílina se sice snažila ještě výsledek změnit, ale poslední ránu zasadil HC Stadion v čase 59:59, kdy se trefil Patrik URBAN, zaokrouhlil počet branek v síti Bíliny na deset a rozradostnil diváky. Domácí tak v prvním kole zvítězili vysoko 10:5 a zapsali si první tři body do tabulky.