HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Hronov 3:6

Bídný výkon proti Hronovu

03.11.2011
Jana Poskerová
Paté kolo přineslo vrchlabským hokejistům druhou prohru v řadě. Proti celku Hronova předvedli velmi slabý výkon, který okořenili vlastní brankou. Celkově byla hra první dvě třetiny na velmi nízké úrovni, domácí hráči vytvářeli složité kombinace, nedařilo se jim propasírovat puk za záda golmana Vyčítala. Zato hronovští se pustili do herně jednoduchého hokeje a ze svých střel vytěžili maximum. Z Vrchlabí si odváží zaslouženou výhru 3:6.
5.kolo, středa 2.11.2011, 18:00
3:6
Hronov
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Mádle, Oppelt, Kovář, Šrámek, Houda, Zázvorka, Svoboda, Filip M., Filip D., Hajna, Bušek, Marek, Mašek, Jirků, Žďára
Vyčítal - Hornyš, Fink, John, Franců, Hubáček, Smolík, Kozák, Šakarov, Ropický, Vítek, Daňo, Borůvka, Franců, Kubeček, Knotek
Třetiny: 1:2,2:4,3:6  Branky a nahrávky:10. Zázvorka (Filip), 31. Filip (Žďára), 54. Kovář - 8. Šakarov (Borůvka), 15. Knotek (John), 34.Franců (Daňo), 34. Knotek, 43.Šakarov (Hubáček), 46. Franců (Fink). Rozhodčí: Pahulák, Pechánek, Schanil . Vyloučení: 4:9 + Kozák OT. Využití:2:1 . V oslabení: 0:0. Diváci:720 . Střely na branku:10:25 . Průběh utkání:1:2, 1:2,1:2.
Začátek středečního utkání byl zhruba o deset minut posunut kvůli poruše rolby. Těžko říct, zda tato skutečnost domácí hráče rozhodila, či za jejich výkonem byly jiné skutečnosti.

Ve čtvrté minutě, po vzájemném oťukávání, se Vrchlabí dostalo do přesilové hry, ale Houdova dělovka od modré šla mimo bránu a následně Marek mířil pouze do ochranné sítě. Před Bieglem se snažil prosadit Franců, ale domácí brankář jeho střelu zlikvidoval. V osmé minutě využili hronovští hráči situaci a basketbalovým způsobem, vysoká přihrávka se odrazila od těla útočníka, vstřelili první branku utkání. Na změně stavu se podílel Šakarov a Hubáček. V desáté minutě se ale po buly zadařilo vrchlabským a relativně jednoduchou střelu Zázvorky brankář nechytil, stav se vyrovnal na 1:1. V patnácté minutě po nedorozumění na straně HC Stadionu se Knotek objevil sám před Bieglem a pokořil jej podruhé. Hronov byl tedy opět ve vedení. A hronovští vycítili svou šanci, vzápětí ujel domácí obraně Ropický, posléze i Smolík, ale Biegl byl připravený. O gól do šatny se pokoušeli domácí Oppelt se Šrámkem, ale Šrámek přihrávku dostatečně nezvedl, jinak by ležící hronovský brankář neměl šanci. Hronov si tedy vedení do konce třetiny pohlídal.

Do druhé třetiny mohli vrchlabští naskočit v početní převazu, ale protože jejich nástup na led nebyl v časovém limitu, rozhodčí je potrestal dvouminutovým trestem za zdržování hry. Po vyloučení dalšího hronovského hráče se domácím naskytla příležitost srovnat při hře 4:3, ale i tuto šanci domácí zahodili. Dvacátá čtvrtá minuta přinesla opět přesilovou hru domácích, ale z tlaku byla pouze posunutá branka hostí. Vrchlabští měli možnost srovnat při přesilovce 5:3, ale ani tady nestačili, vytvářeli kombinace, které sami neubruslili a místo soupeře se mátli sami navzájem. Až v třicáté první minutě vyrovnal při přesilovce 5:4 Filip. Radost z vyrovnání však nevydržela dlouho. Trio Kovář - Šrámek - Oppelt se pokusilo vymyslet rychlou akci, ale přihrávka na zcela volného Kováře šla mimo připraveného hráče. Zato Hronov nevymýšlel a bruslil. Ostudně jednoduchou střelu Francetečoval do vlastní branky Hajna, Biegl mohl jen bezmocně přihlížet. A pár vteřin poté využil chaos před domácí bránou Knotek a Vrchlabí prohrávalo 2:4.

Ve třetí třetině se sice vrchlabští hráči probudili, ale na sebejistý Hronov už nestačili.Ukázkovou branku do pravého rohu dal ve čtyřicáté třetí minutě Šakarov a nad hlavami domácích se začaly stahovat černé mraky nulového zisku bodů. Definitivně vyhnal Biegla z brány Franců, který zvyšoval na 2:6. Do utkání tedy v čase 45:54 naskočil Lukáš Effemberk. Ten už do konce utkání branku neinkasoval. Domácí se snažili ostudný výsledek zvrátit a v 54. minutě po urputné snaze se Kovářovi podařilo o kosmetickou úpravu 3:6. Hronov utkání odehrál již v klidu a odvezl si z Vrchlabí tři důležité body.

Pavel Biegl, HC Stadion Vrchlabí: Opět jsme se přesvědčili, že jen bojovnost nestačí. Hokej je týmová hra a individuální chyby se projeví na celkovém výsledku. Máme střelecký potenciál, to je vidět i z našich 40 střel na bránu proti 25 hronovským, ale neumíme se správně trefit a využít svou příležitost.